Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok véletlenűl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 éves lány vagyok véletlenűl teherbe estem a teszt pozitív . Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
a szüleim nem tudhatják meg mert azon nyomba eltiltják a barátom :S:S Abortuszt nem szeretnék :S Hogyan tovább ??
2009. dec. 24. 02:43
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
88%
Hát vagy elmész abortuszra a szüleiddel vagy megszülöd ez a 2 választásod van! :S Sajnálom! ilyen az élet! védekezzetek jobban!
2009. dec. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
de a szüleimmel nemmehetek :S:S az kizárt dolog :S:S:S:S
2009. dec. 24. 02:58
 3/50 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok teljesen tisztában a magyar jogszabályokkal, szerencsére sosem akadt ilyen gondom. De mindenképpen keresned kell valakit, akivel ezt át tudod beszélni. Családsegítő, megfelelő rokon, egy megbízható tanár, a barátod szülei, valaki, aki át tud segíteni. Amennyire emlékszem, ráadásul 18 év alatti lányoknál az abortuszt csak a gondviselő engedélyével végzik el. De legalább ezt te sem akarod.


Ha semmiképp sem akarsz abortuszt - én a te korodban abortuszt és antidepresszáns szereket választottam volna -, két megoldás van. Megszülöd a babát, és felnevelitek valahogy, vagy megszülöd és örökbeadod. De a szüleid mindenképpen meg fogják tudni. Kivéve ha még időben olyan messze mész suliba, hogy ne is lássanak megfelelő ideig.


A LEGROSSZABB AMIT TEHETSZ: Eltitkolod amíg nyilvánvalóvá válik. Ez az amit ne csinálj, éretlen, felelőtlen dolog. Menj el egy nőgyógyászhoz, járj utána az összes lehetőségednek, és alaposan gondold át.


Lehet, hogy kissé megnyugtat egy volt osztálytársam sztorija. Az édesanyja és ő nagyjából egyszerre estek teherbe. A lány (13 évesen) biztos volt benne, hogy a szülei megölik, nagyon szigorúak voltak vele, nem engedték hogy randizzon, stb. Plusz nem tudta, hogy ki a gyerek apja négy jelöltből. De rászánta magát, hogy beszéljen valakivel - az unokatesójával, aki segített megnyugtatni a szülőket, felajánlotta, hogy segít a két pici nevelésében. Nagyon szolidan, megfontoltan, felnőttként állt az anyja elé. Most, 19 évesen együtt viszi oviba a fiát és az öcsét, és gyakran az akkori egyik apajelölt is velük tart.


Most amúgy elmondanám, hogy milyen hülye, felelőtlen bagázs vagytok, ti mai gyerekek, de gondolom épp elég bajod van nélküle is, és mivel végtelenül naiv vagyok, szerintem biztos kifogtátok azt az egy a sokezerből alkalmat, amikor a rendesen használt óvszer / fogamzásgátló mégsem hatott.

2009. dec. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
76%
14 évesen késznek érzed magad az anyaságra, hogy felnevelj egyedül egy gyereket? Kizárt. Elcseszed az életed ha nem mész abortuszra. A szüleidnek minél hamarabb mondd el hiszen még gyerek vagy, mást nem tehetsz. Segíteni fognak.
2009. dec. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szülők nélkül ez nem fog menni. :(

Szerintem itt a legeslegkisebb gond a barát eltiltása...

Keress a környezetedben egy olyan embert, aki már felnőtt, és akiben megbízol! Ő majd segít megoldani a helyzetet!


OFF: nem a kérdezőnek szól, csak magánvélemény. Gondolom itt is a szülők inkább titkolták még a szexualitásnak a létezését is, nem hogy normálisan felvilágosították volna a lányukat. Hát tessék, ez lett a következménye. Csak nekem tűnik fel, hogy pont azok esnek leggyakrabban teherbe, akiknél maga a szexualitás is tabu, sőt, akik mondjuk 16 évesen féltik a kislányukat nehogy akár csak messziről megbámuljon egy pasit?...

Ez idővel visszaüt, csak az a baj, hogy nem arra, akire kéne.

2009. dec. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
az abortusz kizárva :S:S meg az örökbeadás is ... a barátom 15 éves nemtudom hogytudna segitteni de tudja ,hogy terhes vagyok tőle... aztmondta ,hogy örül neki oO
2009. dec. 24. 03:30
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Barátod szerintem megnyugtatni próbált azzal hogy örül neki. Vagy nem tudom. De tény, hogy még egyikőtök sincs annyira érett, hogy szülővé válhasson. Arra is készülj fel, hogy ha a szülők megtudják, hacsak nem nagyon vallásos családból származol, az abortuszt fogják választani.. amibe 14 évesen sajnos nem sok beleszólásod lesz. :( Szívből sajnálom.
2009. dec. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom igyis nagyon kivagyok lelkileg minden apró dolgon sirok az meg ugyhallottam ,lelkileg nagyon megvisel ....
2009. dec. 24. 03:51
 9/50 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak lelkileg... és a legsz*rabb az egészben, hogy jogilag egymagad semmit nem tehetsz. :( És itt nincs jó választás.

Ha elveteted, akkor lehet örökre bántani fog a lelkiismeret. Ha nem veteted el, akkor oda a gyermekkorod, oda a fiatalságod, oda a jövőd. (Bár egy abortusz után is kerülhetsz olyan lelkiállapotba, hogy midnez oda lesz.)

Ha örökbe adod? Talán lelkileg ez sokkal jobban feldolgozható, mint az abortusz, de ez sem könnyű.

2009. dec. 24. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amit tehetsz az csak az hogy beszélsz a szüleiddel. Vagy szólj egy felnőttnek, de a szüleid ígyis-úgyis megfogják tudni előbb vagy utóbb. És szerintem jobb ha előbb, mert így még van időtök meghozni a legjobb választást. Hidd el akármilyen szigorúak, így se akarnak majd neked rosszat.
2009. dec. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!