Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő a biszexualitás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő a biszexualitás? Mi a baj vele tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Én vonzódom a saját nememhez is, mert ott teljesen más jellegű érzelmek törnek elő belőlem, mint a fiúk iránt érzett vonzalomnál. 17 éves vagyok, ugyanúgy voltam már szerelmes lányba, mint fiúba. Én ezt a biszexualitást nagy bűnnek fogom fel, holott nem ártok senkinek vele, csak a saját boldogságomra szolgál. Ha szeretek egy velem azonos neműt, boldog vagyok, örülök, nem mutogatom, nem hívom fel magamra a figyelmet, hiszen ez a saját életem, saját döntésem, senkinek semmi köze hozzá. Nem én választottam, pár éve még taszított az azonos neműek közti vonzalom. Aztán megismertem egy lányt, aki teljesen levett a lábamról. Eleinte fel sem akartam fogni, hogy tulajdonképpen mit érzek és eltoltam magamtól az érzést, de már nem megy. Akarok gyereket, férjet, normális családot. Egyszer. Viszont egy lánytól teljesen más jellegű dolgokat kapok, mint egy fiútól. Nem vagyok evolúciós selejt, teljesen normális gondolkodásmódú, értékes ember vagyok. De mégis érzem, hogy mivel a magyar társadalom csekély hányada tolerálja ezt a fajta viselkedésmódot, nekem hátrányom van és akármilyen boldoggá is tesz, egy terhet cipelek magammal. Azt hangoztatják, hogy ez nem normális dolog, aki a saját nemét (is) szereti, nem normális, meg kéne semmisíteni. Én viszont úgy érzem, hogy igenis abszolút normális értékekkel bíró ember vagyok és nem tehetek arról, ha beleszeretek egy lányba. Ugyanúgy szeretem a fiúkat is, az utcán is egyértelműen a fiúkat nézem meg. Olyan lány, aki kiváltott belőlem bármiféle komolyabb érzést, csak 2 volt. A szüleimnek nem merem elmondani, a barátaimnak sem, sőt, magamnak sem merem bevallani, mert félek attól, hogy elítélnek. Nem tudok teljes értékű életet élni, pedig nem kéne, hogy érdekeljen más véleménye. Mégis foglalkoztat a kérdés, hogy a biszexualitással mi bajuk van az embereknek. Miért zavarja őket ez az életforma, ha nem gátolják a szaporodást, a másik nemet ugyanúgy kedvelik, és csupán a saját boldogságukra szolgál ez a dolog?
2009. nov. 12. 20:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Amit érzel, teljesen természetes. A legegészségesebb, ha képes vagy elfogadni magadat úgy, ahogy vagy. Ne hagyd, hogy mások mondják meg, mennyit érsz a saját szemedben. Ma Magyarországon sajnos társadalmi igény van a homofóbiára, ezzel nem tudunk mit kezdeni. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy nem hagyod magad befolyásolni tőlük, nem hagyod, hogy elvegyék az önérzetedet. (A másik lehetőség, amin én is gondolkodom, hogy itt hagyod a fenébe ezt az országot, és olyan helyen keresel boldogságot, ahol nem vetnek meg azért, ami vagy.)
2009. nov. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként tervezem, hogy külföldre megyek egyetemre. Elég jól tanulok, meg van ambícióm.
2009. nov. 13. 11:03
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gaz. Te tudod mi jo neked legjobban, nem is ertem minek irod ide ezt a kerdest, tudhatnad mi az atlagreakcio. Bar ahogy elnezem, ha eddig nem tudtad, most mar tudod :)
2009. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
több biszex nőt a szórakozóhelyekre!
2009. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem ítélik el a biszexeket, amíg normálisan viselkednek. Mi a normális? A heretoszexualitás. Miért ez? Azért mert a homokosoknak nem lehet gyereke. Ha végiggondolod tulajdonképpen az egyfajta meddőség. Van akinek azért nem lehet gyereke, mert nincs spermája, van akinek az agyában van a baj.


És akkor a hatalmas kérdés: miért jó, ha a társadalom nem fogadja el a melegeket? Hiszen a meddőket is elfogadja... Nos a válasz viszonylag egyszerű: a homoszexualitás nem csak genetika, nevelési okai is vannak. Senki sem homoszexuális és senki sem heteroszexuális, mindannyian vonzódunk mind2 nemhez. A kérdés csak az, hogy mennyire, hogy a skálán hol vagyunk. És bizony azt, hogy a skálán hol vagyunk a neveltetés komolyan befolyásolja. Elég csak arra gondolnod, hogy az ókori Spártában szinte mindenki homokos volt, a középkori Európában viszont szinte senki. Ebből következik, hogy ha a társadalom úgy áll hozzá, akkor nagyon lehet csökkenteni a homoszexuálisok számát, ami jó, hisz kevesebb a beteg. Jelenleg divat homokosnak lenni... ez szerintem nem helyes.


Ha a saját nemed tetszik, akkor én nem foglak se leköpni, se megverni. Nem foglak viszont elfogadni sem, betegnek foglak tartani és sajnálni foglak.

2009. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem ítélendő el, csupán egy bizonyos réteg körében. Azokkal meg nem kell törődni, mert most b.zizni nagy "divat" lett. Élj úgy, ahogy szeretnél, próbálj megfelelni a hétköznapi életben, és akkor nincs , nem lesz semmi probléma. Még is van egy-két dolog, amit kicsit furának tartok.

Azt írod, hogy a fiúk jobban érdekelnek, és szeretnél családot gyerekeket. Igaz fiatal vagy még, de ezek a kijelentések egy kicsit felelőtlenek. Ha valaki biszex, akkor szereti mindkét nemet, mégpedig EGYFORMÁN!

Abban pedig, hogy gyerekek és család, nem lehetsz még biztos. Mi van akkor ha addig beleszeretsz egy lányba, aki viszont szeretni fog? Elhagyod azért, mert Te családra és esetleg férjre vágysz? Ezzel fájdalmat okozva a másik félnek? Ezekkel a dolgokkal azért vigyázni kell, és nem szabad felelőtlen döntéseket hozni.

20.58-as!

Neked meg csak annyit, hogy rossz helyen linkelgetsz, mert nagyon sokan nem szeretjük FankaDelit! Bocsi!

2009. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
11%

Ha a melegség divat, akkor az majd elmúlik! A holdjáró cipő is kiment már a divatból szerencsére.

Tessék szépen kivárni, a "divatmajmokat" meg békén hagyni.

2009. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Miért is kellene ezt a homlokodra irni? Magánügyed! Sok ismert és hires embernek van, voltak fura szexuális szokásai, vonzódása-i, és mit történt? Semmi. Mit kell ezen annyit rágódni!!

Ha valaki ennyire elitéli a bi-t, mit szól a pedofilokra, dominákhoz vonzódó, (gyomorforgató dolgokat élvező).... emberekhez? Aki ennyire durván és alpárian elitél valamit, vajon milyen beállitottságu lehet valójában?!

2009. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?


Ki milyen jogon ítél el másokat? Ki milyen jogon meri előírni azt, hogy ki hogyan érezheti jól magát, milyen társat választ maga mellé, vagy hogyan éli ki a szexuális szükségletét mindaddig, míg nem ütközik törvénybe,s nem sérti a partner emberi mivoltát?


Őszintén megvallva engem iszonyatosan dühít az, ami itt és világban folyik. A média butító hatását mindennap tapasztalatom. Elég csak a sok szennyre gondolni, a délutáni, esti időszakban ömlő mocsokról, korhatár karikák ide, vagy oda.

Addig, míg egy 12 vagy 13 éves épp azon hezitál, hogy vajon lefeküdjön-e 30, 40, ne adj Isten 50 vagy 60 éves barátjával/barátnőjével, addig míg tizenévesen szülnek, s teszik tönkre saját gyerekük életét, addig míg nyilvánosan, az utcán, plázákban egymás nadrágjában nyúlkálnak az emberek gyerekek szeme láttára - s sajnos nem csak fiatalok -, addig milyen jogon ítélünk el másokat, azzal, hogy erkölcstelen, természetellenes???

Én eddig még nem láttam sem férfi-férfi sem nő-nő kapcsolatot megnyilvánulni nyilvános helyen, hogy egyértelmű legyen, hogy párkapcsolatban élnek ellenben a heteroszexuális társaik, akik felsőbbrendűnek érzik magukat, mint ha ők nem tudnának ugyanolyan gusztustalanok, és erkölcstelenek lenni. Borzalmas, hogy legtöbbjük abszolút nem tiszteli a másikat, s képes hosszas enyelgésbe, már-már aktusba nyúló viselkedést produkálni akár egy postán, miközben az ember mellett ott áll a kisgyeremeke, aki nem érti mi történik...


Visszakanyarodva a kérdéshez, szard le mit mondanak mások. Ha nekik joguk van boldognak lenni, neked is megvan, ha az másokat nem sért. És most nem az idiótákra gondolok, akik szerint gusztustalan, mert akár én is mondhatnám ezt pl. zolikára, hogy milyen gusztustalan, mert neki 2 cm-rel nagyobb nyelve van, mint az átlag, vagy mondjuk Jucikára, aki mondjuk egy kicsit pattanásos... Kit érdekel mit csinál otthon, négy fal közt?


És persze addig, míg nyílt kártyákkal játszol partnereddel, addig probléma nem lehet. Csak az idióta gondolkodású emberekkel (mert ez az).

2009. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy a mostani társadalomban ez a mérvadó, nem éppen helyes. Az lenne a legnormálisabb, ha az emberek önmagukat adnák. Lehet, hogy utópisztikusan hangzik, de így van. Elfogadni, hogy vannak ilyen emberek, meg olyanok is. Én is biszex vagyok. A hétköznapokban nem hirdetem, nem megyek pride-os felvonulásra, nem írom ki a homlokomra. Ugyanúgy élek, mint más ember azzal az eltéréssel, hogy számomra mindkét nemnek esélye van.

Az egyedüli embertípus, akit nem bírok elviselni a közelemben az, aki divatból veszi magára a másságot. Nem gondolnak bele, hogy esetlegesen milyen következményekkel jár ez a dolog és hogy egyáltalán mit ejtenek ki a szájukon. Van, aki a faszija kedvéért, hoz be a csapatba egy hasonló hajlamú csajt, mert a ezeket az "izgalmakat" kedveli. Igen, vannak ilyenek is. Részemről jöhet FankaDeli, megértem a szövegét, fel is fogtam. De én a homofóbiát (még 1× hangsúlyozom) CSAK a divatmajmokra és a feltűnési viszketegségben szenvedőkre értem. De azokra nagyon.


20/L

2010. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!