Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok mit csinálnak jól, akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok mit csinálnak jól, akik egymásnak évek, évtizedek múlva is a legjobb beszélgetőtársuk, bizalmasuk (párkapcsolatban)? Vagy csak szerencse? Vagy ez amúgy se megy, nincs ilyen, hogy évtizedekig ugyanaz az ember a fókuszod?

Figyelt kérdés
Mint ahogy az is életszerűtlen lehet, hogy ugyanaz a legjobb barátod, akivel öt évesen összebarátkoztál, ugyanaz az étel adja a legnagyobb kielégülést, ugyanaz a kedvenc slágered, mint húsz évesen stb.
júl. 21. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerencse kérdése is, hogy kitartsatok egymás mellett, illetve együtt fejlődjetek.

Nekem nincs és nem lesz ilyen barátom, de több ismerősöm is van, akik általános óta jóban vannak egymással. (Negyvenévesek elmúltunk, családja van mindannyiunknak.)

júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Együtt fejlődés...??? Nagyon ritka lehet, hogy pont egyszerre, egyforma mértékben, egyfelé. Inkább úgy tudom elképzelni, hogy az egyik fejlődni kezd, a másik meg leköveti, mert fontosabb neki, hogy a kapcsolatot egyben tartsa.
júl. 21. 08:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tőbbtényezős. Szerencse, hasonló látásmód, figyelem, jó kommunikáció, nyitottság, őszinteség, stb.

Nem én írtam az elsőt, de tudom mi az az egymás mellett fejlődés. Nem kell, hogy egyszerre, egyforma mértékben fejlődjön az ember, de egymást támogatva mindenki saját magához képest fejlődik. Nem mindegy pl, hogy ha én teszem azt meg akarok tanulni egy hangszeren játszani, akkor a társam leint, hogy áhh, minek, meg úgyse fog menni, vagy azt mondja, hogy oké, akkor én ebben támogatlak, menni fog. (Persze a realitás határain belül, mert azért az sem árt, ha én repülőt akarok megtanulni vezetni, holott félek a magasságtól, meg a bicikli sem megy nekem, akkor megmondja, hogy inkább kezdjek valami reálisabb célba.) Ideális esetben még nem a kapcsolat egyben tartása miatt küzd a másik, hanem elég érzelmi biztonságban, támogató közegben rájön az ember, hogy ja igen, én is szeretném még elérni ezt vagy azt, és menne is.

Alapvetően olyan társat kell találni, akit érdekel a másik, szeretne egy olyan kapcsolatot, amitől nem azt várja, hogy 40 éven át rózsaszín köd lebegje át, hanem tisztában van vele, hogy ez egy közös üzemeltetésű motor, amibe 2 ember pakolja a hajtóanyagot. Ennek pedig hosszútávon közel egyforma mennyiségnek kellene lennie a 2 fél részéről. - ez a része barátságokban is így kellene működnie.

júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom szerencse, hogy a megfelelő emberrel találkoztál. Én 9 év után is ugyanolyan jókat beszélgetek a párommal. Illetve egy barátom is van, akit kb ennyi ideje ismerek szintén, vele is. Egyik sincs erőltetve, nem érződik munkának a fenntartásuk.
júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a szerencsében, a döntésekben amelyeket hoz az ember annál inkább. Tehát ha két ember egymás mellett dönt és szereti, tiszteli egymást akkor működik a kapcsolat. De ha pl. hiányzik a bizalom, nem tudnak egymásnak megnyílni, kevés időt töltenek el együtt akkor már hiába a szeretet és a tisztelet. Egyszerűen "mindennek" klappolnia kell.
júl. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindennek? Mennyi esély van erre? Neked van működő párkapcsolatod? Magad körül hány ilyet látsz?
júl. 21. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szerencse is valamennyire - kivel hoz össze a sors (mondom ezt úgy, hogy pont nem hiszek a véletlen találkozásokban 😃)

A másik amit írt 5#, az a döntés! Ez egy fontos tényező. Mi a párommal nagyon nagyon egyformán gondolkodunk a legapróbb dolgokban is, ez hamar kiderült. Egyszerűen eldöntöttük -ki-ki magában - hogy mi együtt akarunk megöregedni. Nincs B-terv! Nincs más opció. Abszolút nem érzem munkának a kapcsolat fenntartását, megy magától gördülékenyen. Számomra pont ez a titka, hogy egyezik a szülői háttér, az értékrend es minden apróság, ami kell a hétköznapokban. Tapasztalat. 4 éve vagyunk együtt, soha egy vita nem volt, vagy véleménykülönbség. Egyszerűen nincs 😃

júl. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Na de ez akkor tényleg nagyban szerencse, hogy - ahogy írod - éppen vele hozott össze a sors. Ha nincs szerencséd, akkor meg az van ehelyett, hogy csupa olyannal hoz össze, akikkel rövid vagy hosszabb idő után zárhatod le, mert nem passzoltok. És el tud telni így egy élet - vagy legalábbis az a szakasza, amíg aktuális a társkeresés -, hogy mindig csak szakítasz, mert egyszerűen sosem azzal találkozol, akivel "kellene". Ilyen esetben hiába is döntenéd el, hogy mellette maradsz, ha nem működik, csak kínlódtok...
júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8#


52 vagyok és ehhez kell a tapasztalat.

1. volt, aki jó volt mikor 20 körül voltam de nem becsültem meg! Akkor még önmagammal se voltam tisztában

2. Hosszas keresés nekem is volt

3. Kellett egy szar kapcsolat, ahol rájöttem mennyire nem működik, ha különbözőek vagyunk

4. Hallgatni kell az első megérzésre: a nárci ex először egy fos képet küldött ahol nem tetszett + szakálla volt amit utálok, nem is reagáltam, majd küldött egy jót...sajnos

Az első talin baromira taszított az izzadtságszaga...pedig ha vki bejön akkor az izzadtságszaga is "tetszik"

5. Sok év után átértékeled mi az igazán fontos és mi nem...milyen elvekhez érdemes ragaszkodni és miket lehet sutba vágni

júl. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!