Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy idő után a férfiak többség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy idő után a férfiak többsége minimum lelkileg bántalmazó lesz a kapcsolatokban, vagy ez "normális" viselkedés?

Figyelt kérdés

Egy idő után a férfiak többsége szokott ordibálni, mocskos módon sértegetni, őrjöngeni, ha nézeteltérésre kerül sor?Mert eddig én csak ilyet tapasztaltam, sok nő számol be hasonlóról.

Szerintem ez kimeríti a lelki bántalmazás fogalmát.Esetleg ez nem annak számít, hanem csak úgy előfordul?Én már esküszöm nem tudom eldönteni mi számít "átlagos" viselkedésnek.


2023. dec. 9. 20:40
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
74%

"#42 Érdekes módon, ezek az ordibálós emberek azok, akik csak ezt tudják, meg a csenddel verést.A csenddel verést azt az ordibálás után kapod.Nagyob érdekes dolgok ezek."


Nem feltétlen, néha pontosan fordítva történik. Ennyire lenne nehéz elhinni hogy vannak eredendően sérült, mentális eset emberek akik sokszor szó szerint a semmiből is folyamatos feszültséget szítanak? Csak nézd meg az oldalon, itt is sokszor tobzódik ez a típus. Megy egy békés eszmecsere, aztán megjelennek, provokálnak, pusztítanak, és abból nyerik az energiájukat ha másoknak rossz. Tesznek is érte mindenféle toxikus eszközökkel. Te tényleg nem láttál még ilyet, akik a semmiből is folyamatosan feszültséget szítanak?


"De mi számít "semminek"? Ezt mondja már meg valaki végre."


A példád egyértelmű eset, a körbehugyozott wc otthagyása meg flegmaság és lustaság az nyilvánvaló kiváltó ok, az a hibás aki ezt teszi. Ha valaki pl munkából hazahozza a feszültséget és ordibál a másikkal, az is hibás. Ellenben ha valaki (főleg olyan fél, aki mindig hibátlannak próbálja meg beállítani magát) munkából hazajövet stresszes és nem ordibál hanem egyéb sunyi toxikus eszközökkel él a valóban ártatlan párja ellen, pl passzív agresszió, csenddel verés, mindenféle érzelmi elérhetetlenség és megvonások, na akkor van egy rossz hírem, ő a hibás fél. Nem pedig az aki ezen végül kiakad (akár a sokadik ilyen után) és számonkéri. És arról beszéltem korábban hogy ezek a fajta érzelmi bántalmazók akik ezekkel a sunyi toxikus eszközökkel élnek, úgy vannak bekötve hogy sokszor még indok se kell, mert sérültek alapból, és szó szerint a semmi is lehet kiváltó ok. A saját magukban hordozott sérelmeik és a túlérzékenységük okán. Bármire úgy érzik jogos a teljes megsemmisítő pusztítás, elég egy szerintük rossz nézés vagy hangszín, vagy egy nem jól megválasztott szó. Esetleg ha valaki számon meri az ő toxikus viselkedésüket kérni, na az aztán végképp. Tojáshéjakon lépdelés az egész kapcsolat, és ahogy az 50-es is írja, ezeknek tényleg csak és kizárólag egy bólogató bábu felelne meg, minden önérzet nélkül. Mert normális ember nem sokáig viseli el, és tényleg folyamatos lesz velük a balhé. Aztán hozzá lehet majd őket is csapni a nemnormális másik nemhez végül, meg a bántalmazó exekhez, ahol a valóban hibás mentálisan sérült fél úgy fogja előadni továbbra is, hogy ő csak áldozat volt mindig mindenben. Az exei és folyamatosan a többi ember volt a hibás csak és kizárólag.


Nekem kicsit még mindig fura hogy ezekről úgy kell beszélni mintha valami ufók lennének. Köztünk járnak! És egyre többen lesznek manapság, ez a kor is nagyon jól termeli őket. Hát még a netes fórumok, vonzza őket mint vámpírt az ütőér.

2023. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
2023. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
32%

Én egy végtelenül türelmes nő vagyok, de belőlem is sikerült kihozni az állatot, (ez az a bizonyos provokáció amire itt hivatkozni szoktak) a folyamatos kontrollálási mániával (ott tartottunk, hogy a lakásomban rám szólt hogy miért oltottam fel a villanyt) vagy a mániákus szőrszálhasogató elszámolásával, hogy hol jártam percre pontosan, mint egy kisgyerek, számoljak be azonnal miközben ő otthon unatkozott egész nap, mert az én keresetemből éltünk. Hát basszus olyan szinten felhúzott, hogy ordítottam már vele, mert bicskanyitogató volt az egész szituáció. Lehet ha pont akkor lát vki azt hiszi, hogy mekkora hisztis pcsa vagyok. Nem azt mondom, hogy meg se pisszenjen, meg minden, de a minimális tisztelet és bizalmat megerdemeltem volna, mivel nem csapongtam ki kvázi nem adtam okot a gyanakvásra. Ami meg szerintem fontos, hogy ezek az emberek bizonytalanok és kishitűek mélyen belül, azért próbálnak legyűrni, dominálni, megfélemlíteni, mert akkor nyugszanak

meg. Ők egy percig sem gondolkodnak egyenrangúságban, a mi kapcsolatunkat sem egy bensőséges támogató dolognak éltem meg, amilyennek ideális estben kellene lennie, hanem egy pszichotrillernek egy olyan közegnek, amit a hátam közepére kívánok, ahol mindig védekeznem és magyarázkodnom kell mindenért. Ahol jobb ha titkolózok, nehogy a fejemre legyen olvasva. Remélem majd jönnek az ultimate nagy bölcseletek, mint hogy jól kell tudni választani!

2023. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:

#53 "Ami meg szerintem fontos, hogy ezek az emberek bizonytalanok és kishitűek mélyen belül, azért próbálnak legyűrni, dominálni, megfélemlíteni, mert akkor nyugszanak meg."


Én is így gondolom.Meg ezeket általában olyan férfiak csinálják, akik tudják, hogy nem nagyon van a nőnek haszna abból, ha vele van, ezért ezzel kompenzál.

2023. dec. 10. 21:19
 55/57 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, akadj már le erről hogy a férfiak így meg úgy, ez gáz és kettősmérce! Attól mert neked voltak rossz tapasztalataid, még nem kellene kompletten a férfiakra kisarkított hibáztatást űzni ebben is. Ahogy itt azt már sokan írtuk, ez mindkét nem oldaláról ugyanúgy előfordulhat. Mindkét nem ugyanúgy tele van sérült, komplexusos, személyiségzavaros vagy épp traumatizált emberekkel, akik hibásan működnek, és nem tudnak vagy nem hajlandóak ez ellen tenni. És mégis kapcsolatba kezdenek.


Szóval pl amit 53-as hozott példát, az sokkal inkább arról szól amit korábban mutattam, hogy nem mindig az a hibás akiből verbális és érzelmi bántalmazással kihozzák az állatot. Ezt is kisarkítani hogy hát igen vannak ilyen szemét férfiak, ez szimplán már szexizmus. A lényeg az hogy vannak ilyen férfiak és nők is bőven egyaránt, mindkét oldalról. Én pl nőben ismerek ilyeneket, és nem is egyet. Mégse sarkítanám ki hogy a nők ilyenek, mert elég sok példát láttam rá itt az oldalon is, hogy sokszor férfi is csinálja ugyanezt. Szóval nemfüggetlen a jelenség. Még annak ellenére is, hogy ezekben a fajta toxikus érzelmi bántalmazós játszmákban a nők az ösztönösen ügyesebbek általában.

2023. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%

"Én is így gondolom.Meg ezeket általában olyan férfiak csinálják, akik tudják, hogy nem nagyon van a nőnek haszna abból, ha vele van, ezért ezzel kompenzál."


A nőnek ha nincs haszna belőle (nem tudom mire érted amúgy) miért van vele? Ebben mi a logika? Ezt most csak én nem értem? ^^

2023. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim válasza:
100%
46-os, nálunk történtek ilyenek, én vagyok a lány :( nem tudtam sosem eléggé figyelni arra, hogy jól cselekedjek. Mindig volt valami, ami miatt "rossz" voltam. Nem volt ordibálós típus, de az a sok játszma, amivel eléri, hogy elbizonytalanodj, teljesen nyilvánvaló szituációkban is, mikor ő cselekedett helytelenül, még akkor is magadon kezdj el agyalni... na ez nyírja ki az embert hosszútávon. Bár tárgyat vágott hozzám és fizikailag is visszaélt, ajtót erőből lökte be rám, mikor be akartam zárkózni előle, konkrét fizikai bántalmazás nem volt... bár ha 2 év alatt ezek mentek, lehet még 2 év és jön az első pofon is. Mikor néha fellázadtam, utána szégyelltem magam, bűntudatom volt. Miután ilyenkor kicsúszott egy "k¤rva anyád", utána hánytorgatta, és hajtogatta, hogy én az ő anyját lekurváztam, és hogy milyen viselkedés ez. Élvezte ezeket a helyzeteket, ahogy magyarázkodom, és ő elutasíthat. Rengeteg különalvás a részéről, volt, hogy látványosan húzta ki a töltőt a konnektorból, hogy ő most ezért a nappaliban alszik, alig történt valami kis piszlicsáré dolog. Belül szenvdedtem ezektől. Bár végig arra kondícionált, hogy "kuss" a nevem, ne legyen véleményem, engedelmeskedjek, mikor ennek mentén viselkedtem, sem volt számára megnyugvás. Persze megkaptam, hogy ő nem fekszik be a terrornak tőlem. Kezdtem sokszor elhinni, hogy én vagyok az üldöző, sokat monitoroztam magam. Az ilyen vérszemet kap a másik kínzásától. Folyamatos általánosítások a hibákért, nem hall, nem lát, ha konfliktushelyzet van. Ha csöndben maradsz, akkor megkapod, hogy mit játszod az eszed. Ha megvéded magad csak magával ránt és kifáradsz, lefáradsz, nagyobb teret kap arra, hogy bántson szavakkal, mert sosem a megoldásért küzd, hanem hogy legyűrjön. Bezzeg ő érted vért izzad, neked semmi nem elég... Bezzeg az xy nője így meg úgy. Néha már egy olyan hangsúly, amitől belül lezsibbadsz, leblokkolsz, elsírnád magad... Rengeteg vívódás, mit kellene/kellett volna másképp csinálni, folyamatos szorongás, hogy jót mondj, jól lépj... nehogy megkapd újfenn, hogy "Nem tudsz rendesen járni?" rafkós mosollyal, mindezt szerető férfiként eladva, aki soha nem szeretett még senkit igazán, csak téged, aki csak kultúrára és az életre akar nevelni. Amilyen jelzőkkel illetett, sokszor magamban csodálkoztam, hogy pont ezt gondolom róla. Igyekeztem szeretni, ez sajnos nem volt kölcsönös. "A szeretet azt jelenti, hogy tudnálak bántani, de nem foglak." Lehúznak a szintjükre, ha nem mélyebbre sokszor. Azért teszik, mert addig sem az ő hiányosságukkal vagy elfoglalva és megtanulod, hol a helyed, mert félsz néha már létezni is. Van, hogy azt hiszed működhet, na végre talán fejlődik a kapcsolat, de jön egy probléma, és máris degradál, érvénytelenít. Ha kemény és belevaló vagy, rájössz, hogy eddig és ne tovább, mert túl sok energiaveszteséggel jár az egész, nem éri meg hamis illúziókba fektetni egy kötödési zavaros, frusztrált, sérült emberrel, aki nem érdekelt abban, hogy ne pusztítson el minden harmadik nap egy kicsit, egyáltalán felismerje a probléma súlyosságát, komplexen rálásson, segítséget kérjen. Felülkerekedsz, és soha többé nem engedsz, mikor vissza akarna szippantani a kapcsolatba. Néha még eszedbe jut, hogy talán ha jobban szeretted volna, ha akkor nem azt mondtad volna és nem úgy... aztán rájössz, hogy ő biztosan nem gondolkodik ilyeneken, mert mikor kérdezted sírva, miután megsértődött rád és szeretetmegvonással büntetett, hogy őszintén, ilyenkor el szoktál gondolkodni az én oldalamon? mire rávágta, hogy nem, mert már megint te csinálod... és bár tudod, hogy te sem vagy tökéletes, nem te voltál mindaz a mocsok, amit rádvetített, hanem ő maga, és már nem neki akarsz megbocsájtani, hanem magadnak, amiért nem léptél végleg, mikor legelőször lek¤rvázott.
jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!