Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy idő után a férfiak többség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy idő után a férfiak többsége minimum lelkileg bántalmazó lesz a kapcsolatokban, vagy ez "normális" viselkedés?

Figyelt kérdés

Egy idő után a férfiak többsége szokott ordibálni, mocskos módon sértegetni, őrjöngeni, ha nézeteltérésre kerül sor?Mert eddig én csak ilyet tapasztaltam, sok nő számol be hasonlóról.

Szerintem ez kimeríti a lelki bántalmazás fogalmát.Esetleg ez nem annak számít, hanem csak úgy előfordul?Én már esküszöm nem tudom eldönteni mi számít "átlagos" viselkedésnek.


2023. dec. 9. 20:40
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
#30 De ugye mindenért a nő a hibás, mert rosszul választ.Ha a kezdetektől fogva agresszív, akkor oké, értjük.De ha rendes sokáig, akkor meg miért nem számított rá, hogy egyszer majd agresszív lesz, hát ez túl szép, hogy igaz legyen.Ugye? Fentebbi hozzászólásra utalva.
2023. dec. 9. 22:44
 32/57 anonim ***** válasza:
77%

#31 Jajj már ez a mártírkodás, senki nem mondott ilyet hogy mindenért a nő a hibás. Épp ellenkezőleg van itt lefestve, mintha mindenért a férfi lenne a hibás, és pár ember ezt már megkérdőjelezte, hogy valóban csak és kizárólag a férfi lenne mindig?


Mert akkor most már én is elmondom a véleményem. Aki valami fura véletlen folytán mindig olyan exekbe fut bele akik hibásak voltak mindenben, akik erőszakosak voltak vele és bántották, ott el kellene gondolkodni hogy miért ismétlődik ez a mintázat. A jobbik eset az, hogy ő válassza a bántalmazókat valami régi traumatikus kötődési mintázat alapján. A rosszabbik eset pedig simán lehet, hogy a nő az alattomos és sunyi, folyamatosan provokáló nárcisztikus személyiség, aki mellett egyszerűen nem lehet nyugodtan élni, és mindenkit előbb utóbb kiidegel mert balhékat provokál. Aztán amikor kész a baj, magát mentegeti, és az áldozatokat állítja be agresszornak. Ismertem ilyet, mindenkit megvezet aki nem látott át a mesterkedésein. Ez nőkben is simán megvan, a legnagyobb álszent kártevő típus.

2023. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne a nőnek - ez esetben neked - kutyába lemenni ha a férfi úgy érzi el van nyomva? Nem kell! Ott kell hagyni, mert nem passzoltok. Majd lesz olyan egyén, aki hasonlóan gondolkodik, mint te.

Akivel megtudsz egyezni. Ne már, hogy a nyájas, nyálas - kinyalja a hátsódat férfiak állandóan nem két lábon járó red flagek. Normális, hogy nem bólogat folyamatosan, nem lesi, teljesíti minden kívánságodat és te se neki (Nem friss kapcsolatban értendő).

Egyenlőnek kellene lenni, mindkettőnek szabad akarattal rendelkezni. Nem bevenni a manipulációkat. Tolerálni , tisztelni egymást, kompromisszumot kötni természetes időnként. 50-50% fajta kapcsolatra törekedni fontos.

2023. dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. A bántalmazók hatalmas manipulátorok. Ezért van az, hogy sokan el sem hiszik róluk, hogy agresszívek. Otthon szétveri a családot, de szomszéd néninek "kézcsók, tartom a liftet, tessék jönni", mindenkivel jófej, "mindig előre köszön".


Erre mondtam, hogy minél nagyobb valakinek a "bűne", annál jobban tudja titkolni.


Nekem van egy baromi rossz szokásom: felhalmozom a poharakat. Most itt van az asztalon két bögre és két pohár, amiből teát, kávét, vizet és almalevet ittam. Mindjárt ki is viszem :). Ha ismerkednék valakivel, jobban figyelnék erre, de hamar elfelejteném. Rossz szokás, de nem bűn.


Ha valaki, reductio ad absurdum, pedofil tartalmakat néz a neten, az úgy megtanulta eltűntetni a nyomait, hogy nem igaz. Az nem fogja véletlen nyitva hagyni az oldalt. Az úgy kapcsolja le a gépet, mint ahogy más visszaszalad megnézni, hogy elzárta-e a gázt.


Az általános eset az, hogy sokan nem titkolják milyenek, de sokan rosszul dekódolják a nyilvánvaló jeleket.


A bántalmazó rejteget. Ők is tudják, hogy nem lehet úgy csajozni, hogy "bepofozlak a sarokba, riibanc".

2023. dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

#31


Sajnos ezek már lehetetlen dolgok. Ez most kb olyan, hogy miért nem számítok arra, hogy holnap akár meg is halhatok... mert érted ilyenre sajnos ki számít?


De egyébként az szerintem igazi gyalázat aki terhesen kezdi el bántani a feleségét. De szerintem amiről írtok vagy írnak az viszont nagyon sok kapcsolatban megvan, hogy a gyerek jöttekor vagy épp születés után megy szarrá a kapcsolat és jön elő a sok konfliktus meg a másikból olyan amire nem is gondoltál volna.


Én is számos ilyen sztorit olvastam, hogy "ő tart el" meg "ő dolgozik" és nem tud pihenni stb.. "a nő csak otthon van" de ez megint egy más téma, és nem is éltem ilyesmit meg, szóval számomra csak elszomorító.. hogy sokan ezt teszik a párjukkal.

2023. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

"Mert akkor most már én is elmondom a véleményem. Aki valami fura véletlen folytán mindig olyan exekbe fut bele akik hibásak voltak mindenben, akik erőszakosak voltak vele és bántották, ott el kellene gondolkodni hogy miért ismétlődik ez a mintázat. A jobbik eset az, hogy ő válassza a bántalmazókat valami régi traumatikus kötődési mintázat alapján. A rosszabbik eset pedig simán lehet, hogy a nő az alattomos és sunyi, folyamatosan provokáló nárcisztikus személyiség, aki mellett egyszerűen nem lehet nyugodtan élni, és mindenkit előbb utóbb kiidegel mert balhékat provokál."


Igen, csak nem szabad átmenni áldozathibáztatásba, hogy az a hibás akit bántalmaztak.


Nyilván egy ideális kapcsolatban egyik részről sem történnek meg ilyen alattomos manipulációk vagy épp szándékos konfliktus szítások, hogy utána el lehessen játszani a hattyú halálát.

2023. dec. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
77%

Nem normális, legalábbis azokban a körökben nem, ahol én mozgok. A hozott mintákat nehéz letenni, nekem, öcsémnek és férjemnek is igen sok önismereti munkába telt, hogy ne kövessük ebben szüleink útját. Nem sikerül mindig hibátlanul, de mondjuk férjemmel nálunk nagyon max. a felemelt hangon érvelésig jutunk, akkor már bekapcsol a vészvillogó, és mindenki elvonul lehiggadni, mielőtt előjönnek a "mert te soha... mert te mindig... mert te ilyen meg olyan vagy..." frázisok és hasonlóak.


Én abban reménykedem, hogy az utánunk jövő generációknak már egyre kevésbé lesz elfogadott a verbális aggresszió, a másik szóban történő alázása, durva becsmérlése stb. De sajnos továbbra is sokat számít, hogy ki milyen családból jött, ott mi volt a megszokott vitakultúra, problémamegoldás, miben szocializálódott - minél nagyobb a szegénység, minél alacsonyabb az iskolázottság, minél bezártabb a közösség, a távolabbi, de főleg a közelebbi család, annál nagoybb az esély rá, hogy nem az asszertív kommunikáció az általános problémamegoldási módszer.

2023. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
48%

#31:


Ki írt olyasmit, hogy egyedül a nő hibás? Részben bűnös már csak azért, hogy van olyan naív, ostoba, hogy nem esik le neki kivel él együtt hosszabb kapcsolatban.


De amit a 32 ír is lehetséges, nagyon sok a nárcisztikus nő szintén, aki másban keresi a hibát holott ő a beteg.

Vagy a önbizalomhiányos, traumákkal tele, aki nem jól választ magának partnert. Akár türelmes, normális a férfi, de a vadbarmot hozza ki belőle a nő. Nem egy és nem kettő nőnemű osztogassa a pofonokat mintha cukorka lenne aztán kiakad amikor a párja csúnyán beszél vele, vagy viszonozza a pofont. Nem megoldás az erőszakra, a hisztire ugyanaz a viselkedés, de valahol nem csoda, hogy odafajul a szituáció.

Nem rólad beszélek. Átlagosan nézve a nők ugyanúgy gerjesztik a feszültséget mint a férfiak. Igaz, a nő erősebben kap, vagy sajnos még rosszabbul végzi, de ő hagyta, hogy ott kössön ki. Nincs tudomása arról, hogy meg van vezetve, mert azt hiszi pl. amit te: hogy a férfi ha folyamatosan kedves blablabla akkor megfogta Isten lábát. Holott önkénten belemászott a csapdájába és az az ő hibája, senki másé!

2023. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%
19-es: nekem volt 4 hosszú párkapcsolatom, egyiknél sem volt alap, pedig az egyiknél azért voltak elég rendsen konfliktusok az utolsó évben. Ott már voltak olyan veszekedések, amik után a mai fejemmel azonnal szakítottam volna, de azért ettől azok is NAGYON messze voltak.
2023. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

#32 Pontosan erről szól a kérdés.

Hogy honnan tudod, "mikor érdemled meg" azt, hogy veled így viselkednek?Ez a nagy kérdés.

Mert szerintem az ilyen viselkedést ideális esetben semmivel nem lehet kiérdemelni."Provokációval" sem.És mi számít provokációnak?Balhé szításnak?Hogy mondjuk megkérdezed, miért ordibál veled úgy, mint egy őrült?Vagy megkéred, hogy nem mosogatna-e el maga után?Vagy mit szabad kérdezni, ami nem balhézás, ami által kiérdemled az emberhez méltó bánásmódot?

Esetleg ellent mondani szabad?Más véleményen lenni?Vagy az már provokáció?

2023. dec. 9. 23:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!