Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy idő után a férfiak többség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy idő után a férfiak többsége minimum lelkileg bántalmazó lesz a kapcsolatokban, vagy ez "normális" viselkedés?

Figyelt kérdés

Egy idő után a férfiak többsége szokott ordibálni, mocskos módon sértegetni, őrjöngeni, ha nézeteltérésre kerül sor?Mert eddig én csak ilyet tapasztaltam, sok nő számol be hasonlóról.

Szerintem ez kimeríti a lelki bántalmazás fogalmát.Esetleg ez nem annak számít, hanem csak úgy előfordul?Én már esküszöm nem tudom eldönteni mi számít "átlagos" viselkedésnek.


2023. dec. 9. 20:40
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
96%

Te miért lennél olyan emberrel együtt, aki egy poharat nem mosna el maga után, nem segít a háztartásban, nem tudsz vele beszélgetni, véleményt cserélni? Nem érdemli meg senki a csúnya viselkedést. De ha te hagyod, hogy úgy viselkedjen veled valaki, mint egy cseléddel az a te önbecsülésedről mutat hiányt.


Azt meg nem kéne Szentírásnak venni, amit a többi nő megoszt veled. De még férfi se hogyha bántották, nullának nézték. Vagy ha már elhiszed akkor se kéne más életéből kiindulni, vagy abból, hogy megjártad.


Gyűlölethez fog vezetni a másik nem iránt előbb utóbb. Másik lehetőség, hogy elmarod magadtól a rendes férfit. Valamint kifogsz még egy idiótát, mert velük foglalkozol, egyenesen őket találod vonzónak tudatalatt.

Ilyen gondolatok mint amelyek a fejedben járnak nem vezetnek jóra. Inkább ha nem tudsz túllépni az egészen szakembert kéne felkeresni, hogy sikerrel járj el és főleg vele közösen rájönni, hogy miért is az olyan alanyoknak adtál esélyt.

2023. dec. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
47%

#40 ezek nagyon jó kérdések! Sőt megkockáztatom hogy talán ez lehet a mai nap legfontosabb kérdése is a kategóriában.

Szóval a fizikai erőszakot szerintem semmivel nem lehet kiérdemeltnek tekinteni, ott már egy olyan határ át van lépve ahova el sem szabadott volna jutni soha. Alapvetően itt a párunkról van szó, két ember aki jó esetben egykor szerette egymást! Ha ilyen formában egymást ölik, az már régen nem normális.

Viszont ha megmaradunk a verbális erőszak odaláról közelítve, akkor abban mindkét fél lehet hibás, sőt egyesek szerint ezt a nők ügyesebben is űzik. Bár tudom jól a férfiakat se kell félteni, szóval nem csak ezen múlik, van aljas ugyanúgy mindkét nemből. De most alapból olyan sunyibb praktikákra gondolok, mint pl a csenddel verés, passzív agresszív viselkedés, mindenért a másikat okolás, és az egyéb hasonló aljasabb, elsőre kevésbé nyilvánvaló toxikus manipulációk. Ha valakit sorozatosan ezekkel bombáznak, és ő végül pl felemeli a hangját, akkor az a további bántalmazáshoz tartozna, ha ezt még számon is kérjük rajta, őt állítva be őrültnek vagy agresszívnak. Holott a másik fél már javában űzi rajta a kevésbé kézzelfogható de nagyon is romboló, agresszív tetteket. Én egy ideje már próbálom így nézni, az ilyenekre is odafigyelni, és ebben is hibás lehet bármelyik oldal, férfi vagy női. De meg kell látni ha valaki folyamatosan ilyen aljas játékokat űz a párjával, főleg ha mindig ő kezdeményezi és ezzel támadja. Ott nem az lesz a hibás aki végül felemeli a hangját, bár tény ő se jól kezeli. De volt előzménye, és a sunyibb, veszélyesebb fajtából, főleg ha rendszeres is ez. Eléggé ki tudja billenteni az embereket a stabilitásukból.

2023. dec. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
33%

"De volt előzménye, és a sunyibb, veszélyesebb fajtából"


Veszélyesebb? Egyrészt, a fizijai bántalmazás verbálissal kezdődik. Másrészt, hányan halnak meg "csenddel verésben"?


Nem hiszem el, hogy annyira áldozat akarsz lenni, hogy azt mondod, ha valaki passzív agresszív, az *veszélyesebb*, mint az, aki ájultra ver.

2023. dec. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
67%

"Mert szerintem az ilyen viselkedést ideális esetben semmivel nem lehet kiérdemelni."


Ha lenne az életemben egyetlen ember, aki folyamat felbasz olyan szinten, hogy üvöltözök vele, akkor elgondolkoznék, hogy kell-e nekem az az ember.


De egy bántalmazó nem így működik. Őt felbassza a főnöke, a kollégái, aki nekimegy a boltban, aki bevág elé autóval... de velük nem üvölt. Szépen kontroll alatt tartja, hazamegy, és a nála gyengébbel fog üvölteni, a feleségével és a gyerekeivel.


Nem a másik viselkedése váltja ki. Bármi. A másik "csak" a boxzsák.

2023. dec. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
73%

Egy szóval sem mondtam ilyet, hogy a fizikainál veszélyesebb lenne, vagy hogy az lenne a legveszélyesebb. Sőt konkrétan ha elolvastad volna az első bekezdésem, pont erről beszéltem, senkit semmi nem jogosíthat fel a fizikai erőszakra.

Sőt tovább megyek, te igazi sértődött hőzöngő módjára semmit de semmit nem fogtál fel a korábbi kommentemből, de a kiforgatás, szalmabábozás, sértődött lepontozgatás és provokálás na az nagyon megy. Gondolom megszólítva érzed magad mert pont egy ilyen kis "ártatlan" alak vagy te magad is, aki valami véletlen folytán mindig áldozat :) Pontozd le nyugodtan ezt is, neked lehet, mint bármi mást is. Hibás csak a többi ember kizárólag mindenért is.

2023. dec. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy a nő is ugyanúgy lehet bántalmazó, érzelmi bántalmazásnak hívják a jelenséget. Még csak az se kell felcsessze a főnök, hanem alapból sérült fejben. Hazamegy és a semmin elkezd feszültséget szítani a párjával, passzív agresszió, kiforgatások, gázlángozás, csenddel verés, soroljam? Aztán a párja kiakad, és ingerültebben szól oda, akkor jön a jó öreg mártírkodás, áldozatszerep, és a nő aki az egészet generálta, letagadja, és a másikat állítja be hibásnak és agresszornak. Holott ő volt az agresszor végig. Erről beszéltem amikor a finomabb és sunyibb érzelmi agresszióról beszéltem mint kezdeti és akár folyamatos támadás. Sajnos valós opció ez is, erre hívtam fel a figyelmet. Erre kellett volna odafigyelni a kiforgatás és lepontozás helyett. Meg ahelyett hogy azt fújni hogy csak férfi erőszak létezik, munkából jövet lepofozni az asszonyt...
2023. dec. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
86%

"a reaktív abúzus az a jelenség, amikor egy bántalmazott személy védekező vagy agresszív viselkedést mutat válaszként az őt ért abúzusra, amit gyakran a bántalmazó használ fel az áldozat hibáztatására vagy annak bemutatására, mintha ő lenne az eredeti agresszor (gyakran egy hosszú időn át tartó provokáció eredménye)"


Ezt csak úgy itt hagyom. Az pedig külön bájos, amikor az agresszor még kifejezetten azokkal a dolgokkal is támadja a másik felet, amiket ő korábban jóhiszeműen megosztott neki, vagy pont a másik fél húzta ki belőle bizalmas titokként mint gyenge pontok. És ezen át provokálja folyamatosan, amíg végül ki nem akad, és utána őt próbálja meg hülyének vagy agresszívnak beállítani az eredeti verbális bántalmazó provokátor.


Egyébként ez a reaktív abúzus jelenség nagyon gyakran megfigyelhető az oldalon is, pontosan itt a felnőtt párkapcsolatok témakörben! Jópár itteni nőnél láttam már hogy először provokálják a kérdezőt vagy 1-1 válaszolót, konkrétan belekötnek, kiforgatják amit mond, halálba szekálják, majd amikor az végül visszaszól keményebben, egyből elkezdenek rá mutogatni mint hibásra vagy ellenségre. Ritka undorító és álszent viselkedés, az is aki űzi és az is aki védi. Le lehet pontozni kedves 86%os, engem aztán hidegen hagy. A lényeg hogy így már pár emberrel több ismerheti meg ezeket a mocskos és aljas játszmákat is :)

2023. dec. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:
#42 Érdekes módon, ezek az ordibálós emberek azok, akik csak ezt tudják, meg a csenddel verést.A csenddel verést azt az ordibálás után kapod.Nagyob érdekes dolgok ezek.
2023. dec. 10. 11:51
 49/57 A kérdező kommentje:

#46 "hazamegy és a semmin elkezd feszültséget szítani a párjával"


De mi számít "semminek"? Ezt mondja már meg valaki végre.

Most kitalálok egy példát.Hazamész hulla fáradtan arra, hogy mondjuk körbe van hugyozva a wc ülőke, erre megkérdezed, ugyan, miért nem takarítod fel?Erre mondjuk reagál, hogy te már megint a "semmin" balhézol.Most csak kitaláltam egy példát.Igazából akármit lehet " semmiségnek" aposztrofálni, mert akkor nem kell soha semmiért felelősséget vállalni, nem kell foglalkozni a másik érzéseivel, gondolataival, stb.

2023. dec. 10. 11:56
 50/57 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, az ilyen embernek egy bólogató bábu kell, akiből minden önérzet hiányzik. Egy normális emberrel előre borítékolható a konfrontáció mivel a párkapcsolat mint olyan nem csak egy ember vágyainak teljesítéséről szól hanem kölcsönösségrn alapul, adok kapok. Na most ezek az emberek nrm adnak, csak kapni szeretnek, és nem hajlandóak minimálisan sem alkalmazkodni, rájuk más szabályok érvényesek, nem kérhetsz tőlük számon semmit, mert ő más...
2023. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!