Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy idő után a férfiak többség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy idő után a férfiak többsége minimum lelkileg bántalmazó lesz a kapcsolatokban, vagy ez "normális" viselkedés?

Figyelt kérdés

Egy idő után a férfiak többsége szokott ordibálni, mocskos módon sértegetni, őrjöngeni, ha nézeteltérésre kerül sor?Mert eddig én csak ilyet tapasztaltam, sok nő számol be hasonlóról.

Szerintem ez kimeríti a lelki bántalmazás fogalmát.Esetleg ez nem annak számít, hanem csak úgy előfordul?Én már esküszöm nem tudom eldönteni mi számít "átlagos" viselkedésnek.


2023. dec. 9. 20:40
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem mind. Nálunk nekem van küzdelmem az ilyen kiabálós viselkedés ellen, én vagyok a nő. Férjem nem ilyen, anyja, apja sem, én apám és kicsit anyàm viszont igen.
2023. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
54%

Nem tetszik ez a szó: "többsége"


Miből gondolod ezt? Attól, mert te belefutottál egy két gyökérbe, attól még szerintem a többség pont nem ilyen. A jó emberek többen vannak, csak a rosszak hangosabbak.


Nem az átlagos viselkedés a lényeg, hanem a normális viselkedés, és az a bántalmazó kapcsolat ellentéte például. Ilyenkor ki kell lépni, amilyen gyorsan csak lehet. Mondjuk férfival nem mernek az ilyenek keménykedni.


Nálunk is ez volt. A jelenlegi barátnőmet is fenyegette, sőt verte is az a mocsok palija, aztán amikor a lánynál észrevettem, hogy tiszta kék zöld a karja, akkor elbeszélgettem a hapsival. Nem vertem agyon, pedig azt érdemelte volna. A barátnőmnek meg imponált , hogy egy férfi kiáll mellette, és nem bántalmazza. Jelenleg is együtt vagyunk.


Ezt a többsége szót el kéne hagynod szerintem. Nem ilyen a többség.

2023. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
76%

"A jó emberek többen vannak, csak a rosszak hangosabbak"


Sajnos nem.

2023. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
88%
Átlagos, ezért úgy tűnik, hogy normális, de nem az! És sajnos igen, nagyítóval keresve is nehéz olyat találni, aki a bántalmazásnak még ezt a verbális/lelki/érzelmi formáját sem űzi. Olyat még csak-csak találsz, aki nem üt. Ha nagy szerencséd van, akár még olyat is, aki nem ordít. De olyat, aki halkabban, egy-egy "jókor" odaszúrt megjegyzéssel, pofavágással, csenddel veréssel és ehhez hasonló finomságokkal sem operál... nos, nagyobb esélyed van egymás után többször is megnyerni az eurojackpotot.
2023. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
#2 Egy kérdést írtam ki, kérdőjel van a végén.Nem kijelentő mondatot írtam.
2023. dec. 9. 20:50
 6/57 anonim ***** válasza:
77%
Átlagos viselkedés, de nem normális. 4-esnek igaza van, baromi kevés lehet, aki nem akarja leépíteni az önbizalmadat kis "ártalmatlan" beszólogatásokkal.
2023. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
96%
Hát elég szomorú, hogy ti ilyen emberekbe futtok bele állandóan.
2023. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

#4 #6 Igen, én is ezt tapasztalom, ezt hallom, olvasom sokaktól.


#7 A nagy számok törvénye miatt ez sajnos így van.Ebből van a több, ezért jut belőle bőven sokaknak.

2023. dec. 9. 20:55
 9/57 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez alapvetően nem igaz, még akkor sem, ha alapvetően szerintem a férfiak sokkal rosszabbak tudnak lenni, mint a nők. Nyilván lehet ez ellen ellenkezni, de sajnos ebben a világban a férfiak szerintem sokkal rosszabbak. Pár példát említsek..(erőszak elkövetői általában férfiak, pedofilok általában férfiak, testisértés és bántalmazás elkövetői általában férfiak..) De ettől még nem törvényszerű, hogy mindenki ilyenné válna.
2023. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

#9 Természetesen mindenkire ez nem igaz.

Oda akarok kilyukadni, hogy ez olyannyira gyakorinak tűnik, hogy inkább a kivétel erősíti a szabályt.

Most mit lehet tenni?Örökre maradjon az ember egyedül, vagy 2 évente cserélgesse a párját, mikor is ez kiderül róla? Akkor így családot alapítani, semmit nem lehet, elmegy így az élet? Vagy ha ez zavar, éljek egyedül, mert úgy is 10-ből 8 ilyen?

Esetleg csak érdekből szabad kapcsolatot vállalni, akkor legalább van miért elviselni az ilyesmit?


#4-es és a #6-os nagyon jól megfogalmazta a helyzetet.

2023. dec. 9. 21:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!