Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baj velem? Miért irigylem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj velem? Miért irigylem a szingli párkereső hölgyeket elvált 2 gyermekes anyaként? Van még valaki ilyen helyzetben? Mit tehetek az érzések ellen?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy sokkal jobb azoknak a nőknek társat keresni, akiknek nincs gyerekük, mert van idejük saját magukra és randira menni akár hétköznap munka után is. Úgy érzem belefásultam abba, hogy közel 2,5 éve, a válásom óta nincs időm "csak magamra" és normális randikra. Így, hogyan ismerkedjek? A neten ismerkedés során, mikor kiderül, hogy segítség híjján az első randi játszótéren vagy játszóházban lenne, értelemszerűen menekülnek a férfiak. Nem így terveztük a volt férjemmel a kisebbik gyerkőcünk nevelését... Mit tehetek az ellen az érzés ellen, hogy hiányzik, hogy valakinek én legyek a fontos, csak én számítsak? Engem az nem tesz 100%-ig boldoggá, hogy nekem jelenleg "csak" a gyerekeim szeretete jut.

#önzőség #irigység #fásultság #szeretetlenség #randimentesség #énidő hiány
2020. febr. 14. 22:39
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Mindenkinek jár.
2020. dec. 28. 22:34
 32/51 anonim ***** válasza:
11%
Persze ha lenne párod, akkor nem ezt mondanád.
2021. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
97%

Jobban járnak azok az elváltak, akik nem ragaszkodnak ahhoz, hogy az egyik szülő csak hétvégi szülő lehessen. Nem tudom, nálatok hogy alakult, nyilván nem egyszerű, ha csak 4 hónapos volt a kicsi, amikor az apja lelépett. Nem olvastam el végig, hogy most mennyi idős a legkisebb. Nem lehetne megpróbálni, hogy az apja több részt vállaljon a nevelésében?

Én úgy tervezem, ha elválunk, akkor se csak hétvégi szülő legyen az apja, de nekem ilyen szempontból könnyebb, mert ragaszkodnak egymáshoz, már nem pici baba a lányom.

Én tutira lepasszolnám az apjának a gyereket, ha randim lenne. Úgy, hogy minden estéd és minden hétvégéd foglalt, úgy nem lehet új kapcsolatot kialakítani. Viszont ha 4 hónapos korában lécelt volna le és nem alakult volna ki köztük ez a kötődés, én se merném rábízni a gyereket.:(

2021. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
97%

...folytatnám az előző hozzászólót, nyugodtan passzold le a gyerekeket, igaz még kicsik, de randitól függetlenül is, nem árt kiszállni a hétköznapokból egy kicsit kikapcsolódni.

Nekem szerencsére van, volt segítségem, de így bőven tudtam ismerkedni.

2021. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Nincs segítségem, így csak az apás hétvégéim vannak/voltak ismerkedésre és kicsi kiszakadásra a hétköznapokból.
2021. febr. 8. 20:42
 36/51 anonim ***** válasza:
91%

És ha összefognál más hasonló helyzetben levő anyukával?

Nincs valami fórum egyedülálló anyáknak?

Közös probléma lehet ilyenkor az, hogy nem tud az anyuka eljutni ismerkedni. Fogjatok össze ilyen téren. Nyilván a lakhelyedhez közel kellene találni valakit. A gyerekeknek is jó, mert lesznek játszópajtások. Ti meg kölcsönösen vigyáztok egymás gyerekeire és lehet randizgatni.

2021. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim válasza:
94%
Az irigységgel csak magadnak ártasz. Próbáld függetleníteni a nehézségeidet az ő boldogságuktól. Az ismerőseid boldogsága nem ellened szól és ha igazi barát vagy, akkor a "saját nyomoroddal" (már bocsánat) nem akarod lehúzni mások boldogságát.
2021. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az érzés benne van sok emberben, de nem vállalják fel. Miért ne lehetnél szomorú? Miért ne zavarjon, hogy pórul jártál? Nem vagyunk fából, igen felmerülhetnek ilyen érzések. Nem vagy jós, nem láthattad ezt előre. Amit láthatsz, az az, hogy nyitott vagy, pozitív gondolatokkal taszítod el ezeket a fájdalmas érzéseket. A barátnőmmel csinálunk olyat, hogy hétvégére átküldöm a gyerekeket, aztán meg ő az övéit. Így van szabad hétvége.
2022. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az apuka tud több időt tölteni a gyerekekkel? Ha ennyire le vagy terhelve, gondolkozz el rajta, kitől kérhetnél segítséget. A gyereke nagyszülei esetleg be tudnak vállalni 1-1 napot? Apuka esetleg hétköznap is pluszba elvihetné őket 1- napra. Persze ekkor fontos, hogy a gyerekek mennyire vannak jó viszonyba ezekkel rokonokkal.

Manapság rengeteg a válás, tarts ki! Biztos találsz maj olyan, hozzád hasonló férfit, aki szintén elvált, és szintén vannak gyerekei az előző házasságából így megérti az ezzel járó felelősségeket. Másrészt akinek már van 1-2 gyereke talán már nem akar újabbakat, így külön pozitívum is, hogy neked már vannak, így neked sem lenne igényed közös gyerekre.

Igyekezz akár apró lépéseket is tenni afelé, hogy több időd legyen magadra. Agyalj rajta, hogy heti vagy napi szinten hogyan tudnál egy egy kis időt elkülöníteni. Ha mozogni akarsz, esetleg keress valamilyen családi tornát, ahol a gyerekekkel együtt jógázhattok pl. vagy bármit ami érdekel. Így ők is felügyelve vannak és te is sportolhatsz ha erre vágysz. Vagy mondjuk hetente egyszer 1-2 órát engedd, hogy adott adást megnézzenek a tévében és addig az alatt az idő alatt szintén foglalkozhatsz kicsit magaddal. Vagy péntek délutánonként legyen egy nagyszülős délutánuk a gyerekeknek: a nagyszülők elviszik őket oviból/suliból és te addig elmész mondjuk shoppingolni/kozmetikushoz/fodrászhoz. Igyekezz apró lépésekben minden nap egy kis időt elkülöníteni magadnak! Ha ez csak 1 fél óra is, hidd el, nagyon sokat számít!

Ne várd, hogy megváltozzanak a dolgok: változtasd meg őket!

2023. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
47%
Hogy vagy most, kérdező?
2023. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!