Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baj velem? Miért irigylem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj velem? Miért irigylem a szingli párkereső hölgyeket elvált 2 gyermekes anyaként? Van még valaki ilyen helyzetben? Mit tehetek az érzések ellen?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy sokkal jobb azoknak a nőknek társat keresni, akiknek nincs gyerekük, mert van idejük saját magukra és randira menni akár hétköznap munka után is. Úgy érzem belefásultam abba, hogy közel 2,5 éve, a válásom óta nincs időm "csak magamra" és normális randikra. Így, hogyan ismerkedjek? A neten ismerkedés során, mikor kiderül, hogy segítség híjján az első randi játszótéren vagy játszóházban lenne, értelemszerűen menekülnek a férfiak. Nem így terveztük a volt férjemmel a kisebbik gyerkőcünk nevelését... Mit tehetek az ellen az érzés ellen, hogy hiányzik, hogy valakinek én legyek a fontos, csak én számítsak? Engem az nem tesz 100%-ig boldoggá, hogy nekem jelenleg "csak" a gyerekeim szeretete jut.

#önzőség #irigység #fásultság #szeretetlenség #randimentesség #énidő hiány
2020. febr. 14. 22:39
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
17%

Megértelek. Lényegében el van b...szva az életed (most hogy a férjeddel ketten csináltátok a gyerekeket, az oké, de ez nem változtat a dolgon.) Piaci értéked messze alatta van annak, mint amennyi lenne, ha nem lennének gyerekeid. (Huszonéves lányom van, én arra bíztatom, hogy sose legyen gyereke. Pont ilyenekért ne. )

Kérdező, bíztatnálak, de nincsenek illúzióim... egy életre szóló nyűgöt vettél a nyakadba.

2020. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
68%

21-es és mindenki aki szipolyozni próbálja pont erre van most szüksége egy elkeseredett embernek aki odáig jutott hogy külvilág előtt meri bevallani hogy fáj neki a magány és nehéz a felelősség egyedül. Jobb lenne ha most csöndbe maradna minden troll! Khm! Gratulálok mindenkinek aki nem tud a sorok között olvasni. Nem mindenkinek hat ha úton útfélen azt látja hogy dúl a love mert valakit ez motiválhat ugyan, és ez juthat eszébe jaj de cukik tök jó én is ilyen boldog leszek majd az enyémmel, de ha jobban őszinték akartok lenni kevés olyan ember van aki pszihológiailag egy nehéz helyzetben objektiven tudja kezelni a sok információt az ismerőseivel kapcsolatban pláne aminek láttán a saját jelenlegi élete is eszébe jut. Aki pedig a 20-on éves lányába azt próbálja úton útfélen sulykolni hogy ne legyen párja mert nézzen körül minden 3. ember boldogtalan és válik az nagyon jó úton van hogy a gyerekét boldogtalanná nevelje. Az olyan könyvekkel se értek egyet ahol megírják csak a rossz dolgokat de nem ellensullyozzák a jó példával mert akkor az olvasó csak azt látja hogy ez nincs. Egy nyomasztó pesszimista könyvet csak kevesen tudják elolvasni, aki érzékeny pláne nem.


Szóval a facebook időnként olyan mint ha az ember telepata lenne az ismerősök éppen látszólagos -mert nem biztos hogy őszinte és nem biztos hogy valós-, tömeges boldogságát érzelmileg nehéz helyzetben nehéz felfogni és itt nincs szó masrol csak egy frissen vált anyukáról akinek valószínűleg egyedül kell majd megküzdenie a gyerekei nevelésével munka mellett egy jó ideig. Ti sem tesztek most mast csak csámcsogtok a szenvedésén mert kevesen tudtak olvasni a sorok között volt aki igen tisztelet a kivételeknek. Csak hát ez a gyakori. Kinek ne lenne sok ennyi információ ilyen helyzetbe.Nyilván normál helyzetbe örül az ember ha mas boldogságát látja de alap helyzetben most csak az juthat eszébe hogy értéktelen pedig nem az és most ti is ezt próbáljátok fixálni benne a kántáló manipulativ mondataitokkal. Pedig ez nem igaz!


Nyilván neki se kéne ilyenkor a facebookot néznie de miért ne nézhetné csak vagy lelkileg vagy beállításilag kéne szűrnie. Van aki itt talál ötleteket a napjához vagy éppen 5 perc szünetbe játszik a kedvenc online játékával vagy éppen a családtagjaival itt tud chatelni akik nem ott laknak ahol ő vagy fáradtan az x-edik kaját visszautasító gyerekének keres valami olyan kaját amit szivesebben enne ebédre, nem egyszerű munka a háztartás de éppen olyan munka mint a többi. Szóval valószínüleg anyuka pihenésképpen fáradtan belépett a facebook-jára miutan a gyerekeket fáradtan délutáni pihire le tudta tenni aludni pl. Hogy vizualizáljam a problémát. Mert kb igy tudom elképzelni ezt a felismerest nyügösen óvatlanul megnézte valentin napkor a facebookot. De hogy mondjak ellen példát is olyan nagyikákról is tudok akik lelkesen ápolgatják a saját online farmjukat mellette segítenek az unokának is a sajat kis online farmján. Mert hat van akinek hianyzik a valo életben a kertészkedés és valószínűleg egy egy nagyikát látva ők is értéktelennek fogják magukat tartani mikor a masik a zöldségeivel készített videóit osztja meg büszkén pláne az aki betegen nézi és világ életébe mindene a kert volt. Az online farm viszont segítség lehet az ilyen fajta vizualizáció motivációt ad hogy a valóságban is tudjon foglalkozni vele pl. Az is aki nem kertesbe lakik, de bizonyos helyzetekbe nem mindenkinek van lehetősége rá és ezért ez segít de a későbbiekben ötletet is adhat a megoldásra. Nem bizta hogy az egészsége miatt mert lehet azért mert nincsen lehetősége rá.


A profibb facebook használók pedig olyanok mint a képességüket használni és kezelni tudó emberek hiszen egész egyszerűen a sok információt ami jelenleg sok ki tudják kapcsolni vagy szűrni.


A legjobb terápia szerintem ha elkezdesz valami hobbit. Az érzés érzés ilyenkor az ember amit tud tenni hogy bekapcsol valami természethangot ha természet közeli típus. pl. A rigó hangja amúgy is egyrészt vidám, nyugtató és bizonyos helyzetben altató hatása is van. Az érzéseid majd megnyugszanak. Nem vagy irigy csak a jelenlegi élethelyzetedben eszedbe jut ezekről a magányod és a randi kudarcaid. Nem a randi rossz hanem a partner nem megfelelő ha idáig se jut a dolog akkor meg pláne nem mézesmadzag a randi és eszedbe jut a jövőtök hogy mi lesz veled és a gyerekeiddel és igazságtalannak érzed a helyzeted és valószínűleg ez a kérdés már megfordult a fejedben hogy te nem érdemled meg a boldogságot? Dehogynem! De hidd el jó lesz! Pilóta példa válaszoló vagyok és a tanácsom hogy keress valami hobbit magadnak ami örömet ad és a szabadság érzését is. Az apró örömök hidd el nagy dolgok az életben. Van mikor nem az adott helyzetben értékeli az ember hanem később mert bizonyos helyzetben idő kell hozzá.

2020. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
96%
Együttérzésem. Én már feladtam. De ha nem tettem volna, akkor próbálnék az időben bízni, "hinni". Sajnos amíg kicsik a gyerekek és nincs (sok) segítsége az ember lányának, addig nem tud ugrálni. Nekem csak egy gyerekem van, 5 éves. Délelőtt van egy pici időm, de ez egy átlag dolgozó férfi időbeosztásával nyilván nem kompatibilis. Nagyobb, önállóbb gyerekkel talán könnyebb. "Csak" ki kell várni azt a kort, és megpróbálni nem belekeseredni addig a magányba meg abba, hogy előbb-utóbb mindenkinek összejön körülöttünk, csak nekünk nem. Nehéz. Piszok nehéz.
2020. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
40%

22-es, de miért baj, ha valaki megírja, mi a realitás? Nehogy azt hidd, hogy azok segítenek, akik megírják a tanmeséket arról, hogy "apukám keresztfiának a nagymamájának a kisebbik lánya is így járt, és 35 éves jóképű dalia esengett a kegyeiért, feleségül vette a három gyerekével, és azóta is boldogok".

Amúgy én is kettőt fel tudok hozni a családomban, egyik nő 3 gyerekkel lett özvegy 36 évesen. A másikat pedig 40 évesen hagyta ott a férje, szintén 3 gyerekkel. Mindkét nő helyes, normális, rendes párt talált rá pár évre. De nem ez a jellemző sajnos.

2020. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
94%
Vár rád valaki! Én 40 után találtam meg a nagy szerelemet! Neki is van gyermeke. Ne add fel!! Aki meg azt mondta hogy kár gyereket csinálni az egy gyökér!
2020. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
33%

Azert mert te is tudod hogy amiről ti beszéltek az nem a realitás egy online térben. Ti csak egy kalapot láttok a rajzon de az érzései olyanok mint egy elefánt amit felfalt egy anakonda, amit ti csak kalapnak láttok a rajzon. Nem az a realitás hogy minden párkapcsolatnak vállás a vége mert akkor kihalt volna az emberiseg mert egy megszuletett utod sem kezdene parkapcsolatba mert minek hiszen csak jovok megyek kapcsolat ami olyan mint a havi bér. Ti is tudjatok hogy ez hazugsag es ilyenre épiteni világot nagy h*lyeség mert abból tömeges depi lenne de világ az one. Nem ez itt a lényeg. Nem tanmeséket kért a kérdező és nem példákat. A kérdező most csak megnyugtatást vár valakitől aki tisztán látja mert most a vegyes érzései összezavarták. Mert biztos lelkiismeretfurdalása is van hogy szerinte irigységet érez de az nem az az csak düh és elkeseredett csalódottság hogy a férje egyrészt cserben hagyta masreszt duhos magara hogy nem jol választott és nem tudja ezutan elkepzelni hogy mégis létezik igaz szerelem es kapcsolat es dühös magára és fél hogy jól csinál e mindent egyedül gyereknevelés terén hogy a gyerekeinek ne legyen majd lelkileg sérült hiányos apa képe. Ezt érzi amit összekavart az irigység érzésével. Tudom tudom a kovetkezo válasz az lenne hogy de olyan nincs hogy igazi, de kiméljétek meg ezt a nőt es itt mindenkit ettől a hazugságtól mert van csak az ember van hogy egyszer ketszer az igazi elott nem jól választ.


A hölgy tanácsot vár hogy hogy lehet ezt az érzést leküzdeni. A kérdezőnek valami hobbi kéne első körben ezzel jön a saját maga értékelése és ezzel egyenes arányosan a társ is majd miután elfogadta saját magát. Szóval nem azt kéne kántálnotok hogy mégjobban ezt érezze hogy ő egy értéktelen, neki most objektív véleményre van szüksége mert a továbblépés nem könnyű es nem mas emberek trolkodasara, aki szerint ő egy valaki akinek nincs piaci értéke. Ti ezt személyesen is ha ott áll melletted látva a nehézségeit egy bolti húsnak neveznétek vagy bolti terméknek már bocs? Ez a baj az online térrel hogy gyakran az ember a természetes tiszteletet amit bizonyos helyzetbe való életbe megadnál itt mas se megy csak ez egymas szapulasa akkor is mikor a sorok kozott kéne olvasni.

És ami unalmas hogy nagy többség egy tárgynak nézi az embert. Nem nincs piaci értéke mert szerelmet pénzen nem tudsz venni se szeretetet. Aki ezen dologra építi a saját maga kis világát azt ki kell ábrándítsam így nem fog müködni csak ha meghagyja az ember a masik szabad választási jogát hogy azt válassza akit szeret és aki viszont szeret. Nem hus hogy számára taszító ember megvehesse csak mert te ugy gondolod hogy leertekelt aru már undorító az aki ilyet mondott. Nem keresem már vissza az irasok között.


Akkor kacagnek ha latnatok a ket gyerekes anyukat plane pasik es nem tudva hogy tegnap meg ertektelen piaci termeknek neveztetek az utcan ismeretlenul meg osztonosen megfordulnatok utana. 😀

2020. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
24-esnek válaszoltam 22-es és 26-os voltam.
2020. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, hány éves vagy??: Hallottad -e már bárkitől azt, hogy az életben a megismerés maga, ami jó? Nem ideig-óráig jó- hanem örök érvényűen jó.


A gnózisz, ahogy a görögök mondták, a világ megismerése. Ennek elengedhetetlen része az önmegismerés. "Ki vagy te? A határtalan, aki a határok közt megjelent"- mondja Weöres Sándor. És ezért jelenik meg minden ember, hogy az igazságot megértse.


Olvastad Weörestől: A teljesség felé c. írását? Olvasd el. Érdemes.

2020. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
38%

Vagy olvasd Szabó lőrincet:


Fák, csillagok, állatok, kövek


szeressétek a gyermekeimet.


Ha messze voltak tőlem, azalatt,


eddig is rátok bíztam sorsukat.


Énhozzám mindig csak jók voltatok,


szeressétek őket, ha meghalok.


Tél, tavasz, nyár ősz, folyók, ligetek,


szeressétek a gyermekeimet.


.........olvad tovább. Önsajnálat helyett.

2020. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
4%
Ki mondta, hogy jár neked a 100%-os boldogság?
2020. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!