Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A SETI ezért sem talál semmit...

A SETI ezért sem talál semmit avagy a kutyák ugatása valójában értelmes beszéd, csak nem vagyunk képesek dekódólni azt?

Figyelt kérdés

ZoltánKvantumfizikus kérdése :


Egy nagyon érdekes gondolatébresztő videot ajánlok figyelmedbe. Olvasd végig, mert egy újfajta tudományos világképről van szó és nagyon érdekes a spiritualizmus egyfajta ráébredése ez.


Van az ide érkező idegenekkel párhuzama, ugyanis akik ide jönnek UFO-k azok látogatói, hacsak nem minket alkottak meg mint az Annunakik vagy nem ismernek minket nem tudatos beszélgetésnek tűnik számukra a mi kommunikációnak. Beszédünk teljesen zagyva az Ő számukra, mert nem ismerik az információ dekódolási folyamatát.


*


Egy amerikai agytudós Jill Bolte Taylor éber állapotban élt át a '90-es években egy bal oldali agyvérzést, melynek következtében csupán a bal oldali agyfélteke volt működésképtelen. A bejövő információk jók voltak, ezen rész nem sérült. A bal az információk értelmezéséért felelős félteke, azaz azt a képet értelmezi, melyet Te valóságnak értelmezel.


Biztosan láttál már olyan ábrát melynek textúrája által kétféle értelmezés. Ezen az ábrán pl fiatal és idős nőt is láthatsz [link] Itt lovakat vagy egy lány arcképét is láthatod [link] itt egy öregembert is láthatsz vagy egy lovast [link] Ez a kedvencem : Öregember feje vagy nő és férfi? [link]


Ezek csupán textúrák. A valóság az, hogy pontok halmaza, Te a saját világod értelmezése alapján döntöd el, hogy mit látsz a képen. Valójában egyik sincsen ott. Az, hogy a belső gondolataid merre járnak napközben illetve a tudatalatti félelmeid, vágyaid merre hajtanak fogja eldönteni, azt hogy mit látsz a képen a lehetőségek közül. Ezt végzi a baloldali agyfélteke. Az, hogy mi a valóság, Mi emberek azért nem vagyunk képesek érzékelni, mert a bal agyfélteke akaratlanúl is dekódol minden jelet, így mindenben összefüggéseket keres az agy és talál, gyakran oda is amiben nincsen semmi folytonos sem.


*


Az agykutató hölgy éber állapotban strokeot kapott a bal féltekére, azonban minden más funkció jól működött. Azaz kikapcsolat az agya dekódolási folyamata. Úgy látta a valóságot, mint mi emberek képtelenek vagyunk, ahogyan az valójában van !


Ezt mindenképpen nézd végig, mert érdemes ! [link] A teste egybemosódott a többi tárgyal. Csak karmokat látott a kezén és a legérdekesebb, hogy a beszédet is csak annak hallotta ami valójában: ugatásnak. Azt hallotta a telefonban amikor beszéltek hozzá, hogy vau, vau vau és amikor Ő el akarta mondani, hogy baj van, strokeot kapott csak csak ennyit hallott abból a beszédből amit mi emberek értünk, hogy vau, vauu vau.


Gyakorlatilag, a világ csupán értelmetlen jelek halmaza, amiből a mi agyunk a tapasztalata alapján rakja össze értelmes jelekké az információt. David Icke 1:29-nél elmondja ezt a tőrténetet úgy ahogyan azt helyes értelmezni http://www.youtube.com/watch?v=ACzXZsEPpI0


*


Gyakorlatilag, amikor a kutyákat hallod ugyanolyan értelmetlen ugatásként, Ők lehetséges, hogy ugyanolyan értelmes beszélgetést folytatnak e közben mint ahogyan mi emberek tesszük ezt egymás között. Csak mi mivel nem vagyunk kutyák, nincsen kutya agyunk, dekódolási folyamatunk, nem is értjük meg a beszédüket.


Ugyanígy a földönkívüliek, akik először találkoznak velünk, talán fel sem merül bennük, hogy ezek beszélgetnek, mert csupán kutya ugatást hallanak. A SETI sem fog találni semmit, mert a mi agyunk nem képes dekódolni azt a jelet, amit a teljesen máshol kifejlődött idegenek dekódolásként használnak.


Miután ezt átgondoltad és nem kapásból, az érzelmeid, egód csapdájába esvén válaszolsz. Milye további gondolatok ébrednek benned ?



2013. júl. 25. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:

Ehhez hozzátenném, nehogy később félremagyarázzák materialisták. Hogy a Jézus arc infomációt hordoz. egy olyan emberét aki egy vallást sznbolizál. Azaz, ha az emberiség pl vallások szerint különülne égtájakra, akkor a vallás révén, már egy újabb égtáj lenne dekódólva. Mint ahogyan egy közösség, egy gondolkodási csoport már benne van a dekolás utáni jelentésben, amit eredetileg a jel hordoz, de azt nem ismeri fel senki csak aki azt létrehozta.


Ugyanígy az a marsarc is egy olyan ember arca, aki ugyanilyen információt hordoz. Valószínű dekódólható vele, az hogy milyen csoportokban élnek szétszorva az idegen faj aki azt építette és megérthető, hogy az éptőiket hol kell keresni, persze ez annak számára érthető, aki azon faj dekódolási sémáját ismeri.


*


Amikor engem is alvásparalízis ért éppen az öngyorsító elektron paradoxonját magyaráztam, mert vizsgára készültem és az egy nehéz tétel volt, amitől az ember tudatalatt fél, így érthető álmomban miért azt mondtam fel. Ilyenkor az ember álmában figyel minden szóra és képletre, hogy a helyén legyen. Tehát akaratlagosan is arra koncentrál, így egy alvásparalíziskor amikor az ember ugatva beszél, könnyen bevésődik az emléka tudatba, hiszen már eleve odafigyel az álmára a képletek és magyarázatok miatt.


Nem azért hoztam fel a példát, mert egy jó poénnak szántam, hanem azért mert ez így volt. Ilyenkor jobban odafigyel az ember. Ha álmodban egy tengerparton sétálsz és nem beszélsz, nem használod az értelmi funkciókat és akkor jön rád Kedves Derek alvásparalízis, az akkori ugatásra nem fogsz emlékezni ébredésedkor. Legalábbis jóval kevesebb valószínűséggel !

2013. júl. 25. 16:19
 12/64 anonim ***** válasza:
42%
bár én tudnék ilyen, hosszan írni....
2013. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim válasza:
ha már ennyire benn vagy a témában, ajánlom michael talbot holografikus univerzum című könyvét.
2013. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
68%

Elmondom mi a bajom ezzel.

Először is ez az "ugatás" példa. Más nyelveket nem hallok ugatásnak, ahogy a madárdalt, bálnaéneket se hallom vau-vau-vaunak, attól, hogy nem értem, a hangok között tudok differenciálni.

Az nyilvánvaló, hogy egy kutya számára más jelentést hordoz egy kutyaugatás, de ha jobb példát akarsz, akkor a szaglásukat kéne megemlíteni, mennyi információt ki képesek nyerni belőle, milyen, általunk elképzelhetetlen "szag-világban" élnek.

Ami a dekódolást illeti, sok állati jelzést dekódolhatunk mi is, megtanulhatjuk, mikor mit akar "mondani" nekünk a kutyánk, ahogy ő is megtanul dekódolni pár emberi jelzést, még a nem tudatosakat is.


Ha idegen, földönkívüli lényekről beszélsz, ez a logika (Jézus arc vs. Mars-arc) ott bukik meg, hogy feltételezed, hogy hasonlóan működik az ő jelrendszerük is, hogy kommunikálni, üzenetet hagyni óhajtanak kulturális keretek közt értelmezhető vizuális szimbólumok, jelrendszerek által. De ez antropomorfizálás, miből gondolod, hogy a feltételezett földönkívüli létformák ilyen lényegében emberi logika szerint működnek, vagy hogy a kommunikációjuk akár a legkisebb mértékben is hasonlóságot mutatna bármilyen földi létforma kommunikációjához is? És itt nem csak a jelrendszer és a dekódolási mechanizmus a lényeg, hanem a szándék, a logika.


És legfőképp: igazad van, hogy mivel emberek vagyunk a kaotikus mintákban is hajlamosak vagyunk rendszert keresni és találni, a linóleum-mintázattól kezdve a rorschach tintapacán át a csillagképekig.

Az plusz emberi sajátság, hogy az egyik leggyakrabban "látott" kép számunkra az arc - mivel számunkra az arc a legkifejezőbb, ha egy emberrel kommunikálunk, az arca hordozza a nonverbális információtartalom egy jelentős részét számunkra (míg a szaga csak csekély mértékben, a kutyákkal ellentétben).

És pont ezért: miért gondolod hogy a Mars arc "üzenet" volna, és nem csak egy ugyanúgy véletlenül odalátott minta? Sok földi hegyvonulatban is látni vélünk arcokat (néhány helyen lokális kis legendák is alakulnak ki róluk). Miért gondolod, hogy ezzel a) idegenek b) üzenni akarnak? Miért feltételezzük, hogy emberszerű arca lenne bármilyen földönkívülinek, vagy bármiféle arca, vagy hogy szén-alapú létforma egyáltalán?

Ez színtiszta antropomorfizálás, hogy az ember felnéz az égre, és valami "emberszerűt" keres kinn a világűrben is, ami valami emberszerű logikával működik.

2013. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:

Figyeljetek ! Azt, hogy valamilyen tudományos dolgot, jelenséget, elmagyarázzon valaki néhány mondantban, röviden, ezt nem várhatjátok el. Gondoljatok bele, hogy egy tudományos ismeret is lassan egymásra épülve rengeteg oldal átolvasása után. Sok iskolai tanáóra végigülése árán vált érthetővé. Ahhoz, hogy az iskolai szándékos belemagyarázásokkal ellentétben a valóságot bárki, érthetővé tegye, ezt nem lehet pár szavas, néhány mondatos szösszenetben megtenni. Lássátok be.


Jó lenne, ha aki felvetette, hogy kár hogy nem képes ilyen hosszan beszélni, azt üzenem, hogy ezt a szükség szülte.


*


A kedves # 10/14-es ellinkelte a 3D-s animációját a marsnak és a közvetlen felülnézeti ábrát a fényviszonyok okozta sötétedések nélkül, amely a természetben nem látható és így persze nem látszik pl az orra az arcnak vagy a fülei.


Ezek a képek nem vonják kétségbe amit leírtam, hiszen mint kifejtettem az üzenet lényege, hogy a magasban adjon olyan képet melyből egy idegen a saját dekódoló rendszerével=agyával értzelmezni képes a saját kultúrájához tartoző jelet, ami lehet egy arc is, de akár más is. Nem szükségszerűen egy arc az, lehet egy másfajta jel, ami az idegen kultúrájában nyer értelmet.


A 3D-s dimbes-dombos táj, azt az első képen található pacákkal kell összehasonlítani, amin szintén nem rajzolódik ki sem Jézus arca, sem pedig szabályos geometriai alakzat. A végén viszont vizuálisan jelentést nyer a kód, ha dekódólja az illető (ember vagy idegen) az agyával. Ok?


*


Köszönöm szépen ! # 13/14 az említett könyv zseniális találat, ugyanis párhuzam ezzel. Igen és még a materialisták videon magyar nyelven is megnézhetik a trailer videot, amit Én nevezek így egy amolyan összefoglaló riport. Ajánlom mindenkinek előételnek:-).


*


Kedves # 14/14-es hát nem teljesen jöt át amit írtam, ezért kis kiegészítést toldok hozzá.


Nem gondolom azt, hogy a jelrendszerük azonos. Hiszen mint írtam a jelrendszer lehet egy elektromos jelsorozat is, de bármi. A SETI az, aki antropomorfizátumokban gondolkodik és általában a materialisták. Nekik ez a fogozkodó ! Ha mi emberek így gondolkodunk, fejlődtünk, hát Ők is :P.


Ok. Nézzük : Véleményem szerint az emberi testfelépítés, az hogy az arcon miért olyan elhelyezkedésűek az érzékszervek és miért annyi van, ez már egy biológiai szintű feladat és meg lett oldva. Biológusok rájöttek, most ezt nem fejteném ki bőven, talán egy másik kérdésben rávezetlek titeket :-). A lényeg, hogy ez a funkcióoptimalizálás. Tehát pl 2 szem kell, hogy térlássuk a zsákmányt, hogy minnél jobban becserkészhessük és elejtsük. Jó ha nincsenek a szemek túl messze és nem jó ha túl közel van. A fülnek az kedvez, ha kettő van, hogy sztereó 5.1-ben halljuk, hogy merre kurrog a mammut, hogy jobban rátaláljunk a bozótban és elejtsük. Ismerős ?... Így tanították nekem anno biológiából specin.


Lényeg az, hogy az emberszerű emlősök, hüllők, stb a legoptimálisabban maradnak életben. Így alkalmazkodnak a környezethez legjobban, persze úgy, hogy saját biológiai testfelépítésük se legyen túl bonyolúlt.


Ennek ellenére, mondom, hogy még az sem biztos hogy ez egy arc. Végülis bármi lehet :-S Nem Én építettem, így nem tudhatom hogyan dekódoljam azt. Reptílián sem vagyok.


-


Kérdésedben leírom, hogy Te nem hallasz ugatást...Persze, mert ember vagy. Megtanultad dekódolni a nyelveket, még ha nem is érted. Tudod, hogy Te folyékonyan beszélsz. Persze ez nemigaz, de elhittetted az agyaddal és az agyad így igyekszik hallani más emberi beszédet is. Neked kifinomult nyelvérzéked lehet és ezért összefüggőek a nyelven számodra. Nekem természettudományi affinitásom kiváló, Én a nyelvekhez vagyok buta. Nekem egy kínai csak csacsogásként értelmezhető. Mit hallok egy thai vagy kóreai csivitelésből ? Azt amilyen jelzőt írtam. A kínai nyelvek nekem csipogásoknak tűnnek és adagoltak, töredezettek. Számukra pedig folyékony beszéd.


Itt van pl ez az érdekes video. A kínai számok 1-10-ig. A videot 1:15-től érdemes hallgatni, ott elsorolja a számokat. Nekem nem asszociál egy magyar szval sem, azaz ha house-t hallok nem értelmezi az agyam házként, és nem toldja összeőket.


Tudod Én mit hallottam ebből, amit számoknak ért egy kínai ? Ezt hogy csip csip csip http://www.youtube.com/watch?v=2eLP3FuuEVs

2013. júl. 25. 20:59
 16/64 anonim ***** válasza:

14-es vagyok, én a linkelt videóban nem csip-csipeket hallok, hanem ling, ííí, ár, szan, szu, vu, jo, tsí, bá, stb. Ugyanúgy a madarak hangját is különbözőnek hallom, még a felénk gyakori feketerigók énekében is kiszúrható különbség emberi füllel is,


A Setiben matematikai algorizmusokat használnak és megpróbálnak szűrni bármit -totál bármit. Én se hiszem, hogy ha valami kommunikációt befognának, az dekódolható lenne, vagy hogy egyáltalán a használt technológiájuk alkalmas az übernagyon idegen lények kommunikációjának észleléséhez.

(Off: Ezt a materialistázást amúgy nem lehetne hagyni? Komolyan, olyan mint a keresztény vs. ateista vita, mintha nem lenne ezer más megközelítés)


Na most, amit a biológiáról írsz, az evolúció optimalizálása - teljesen helytálló, FÖLDI körülmények között. De egészen apró eltérések a környezetben, a létformák fejlődésének valamely szakaszában totálisan más irányba is elvihetik a témát.

(Amúgy emberszerű hüllő? A legsikeresebb hüllőfaj - hosszú távot nézve - a krokodil, annyira nem nevezném emberszerűnek).

De igen, bizonyos állatfajoknál magasabb intelligencia mutatható ki, hollófélék, papagájok, főemlősök, delfinek... (na, ami ezt illeti, ezek közül is csak a főemlősök emberszerűek felépítésre) és földi körülmények közt az embernek épp optimális volt humanoiddá válni, konkrétan ITT, konkrétan ilyen körülmények, élőhelyi változások következtében. Ha valamit kiveszel a képletből, már lehet hogy mi is egész máshogy festenénk, bár a földi állat sémák valószínűleg maradnának (kivéve ha az élet kialakulásának nagyon korai szakaszában jönnek be azok a változások).


És ha a mi technológiai fejlettségünk magasabb lenne, gondolj bele mennyi sok változtatást eszközölhetnénk az embereken, akár külalakilag is, anélkül, hogy intelligenciájukat elvesztenék.


Plusz: űrlényekről beszélünk, merjünk már elrugaszkodni kicsit! Például ha az élethez optimális körülmények a bolygókéreg alatt alakultak ki, és végső formájuk kialakulásáig - vagy azután is jó ideig - sosem törtek a felszínre, és teszem azt a fényérzékelés hasztalan, akkor ott semmi létformának nincs szüksége szemekre, semmiféle vizualitásra, egész más érzékszerve lesz a domináns, a kommunikációja is nélkülözni fogja a vizuális szimbólumokat és - mivel értelmes lényekről beszélünk - az intelligenciájában, a gondolkodásmódjában is gyökeres változásokat okoz ez az aprócska tényező.

Milyen flóra, fauna (ha egyáltalán beszélhetünk ott állatokról és növényekről, MÁS létformák nyilván), milyen légköri feltételek, milyen hőmérséklet, milyen bolygótörténeti változások, milyen gravitációs mező volt/van jelen a bolygón, ahol létrejöttek?

Fene aki tudja, innentől kezdve a képzeletünk nyugodtan továbbléphet a humanoid idegen képétől.

Ha nagyon hasonlítani akarjuk valami általunk ismert sémához, lehetnének akár űrpolipok is, vagy űrmadarak az intelligens létformák. :)


Ezért nem szeretem a legtöbb ufós spekulációt, mert ahhoz képest, hogy az űrt kémleli, szó szerint földhözragadt... és antropomorfizál.

2013. júl. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
55%
Imádom nézni, ahogy itt ezeknél a kérdéseknél szerintetek tudományos módon vitatkoztok a hülyeségről, egy trollal, aki a saját gépénél halálra röhögi magát :D
2013. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
58%
Honnan veszed, hogy a válaszadók nem ugyanúgy csak trollkodnak?
2013. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
4%
Szkeptikusoknak mindenki idióta meg elmebeteg, ha látszik, hogy intelligens akkor pedig troll. Szerintem flelesleges ide kérdéseket feltenni:P
2013. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
59%
Nyugi, nem csak te nem tudod, hogy mit jelent szeptikusnak lenni.
2013. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!