Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Jártak valaha UFO-k a földön?...

Jártak valaha UFO-k a földön? Van földön kívüli élet? Egy új álláspont szerint kizárt. ( a többi lent, )

Figyelt kérdés

Összeszedtem amiket olvastam erről a témáról, el is vagyok kenődve mert én hiszem hogy van földön kívüli élet,de: mint tudjuk van egy űrszonda a voyager ami kb 18 milliárd kilométerre jár már a földtől a naprendszer határát súrolja már,, és folyamatosan távolodik( itt megtudod nézni: [link] ) na most ez az űrszonda semmi de semmi jelet ill életet nem tapasztalt eddig. ez a 18 milliárd kilométer nagyon nagy távolság, ha ennél a pontnál messzebb van élet akkor ahhoz hogy idejöjjenek kell egy kb 200 000 kilométer per órás sebességű jármű+ 15 év. ha ennél nagyobb sebességgel közlekedik akkor még a világűrben is a surlódás gátat szab az utazásnak és egész egyszerüen mint az üstökös elégne! de ha sikerülne is eljutni nekik ide ( nem ismerhetjük a földön kivüli technikát) a föld légkörébe érve meleg lenne nekik nagyon :). de egy 2000km/h sebességet sem vesz észre az emberi szem, nem hogy 200-at.ha elhaladna egy ilyen sebességü jármű, nem látnád.

Ez csak csupán technika, de akkor is elgondolkodtató, na meg ott a másik tény: 10 év alatt 300 000 UFO észlelés, ha csak egy is igaz belőle akkor már van élet a földön kívül...



2013. márc. 26. 09:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez elég gúnyos. Lehet én értettem félre, de nekem ebből az jött le, hogy az akkori emberek biztos mint be voltak drogozva, azért láttak égből leszálló isteneket. Kétlem hogy a világ minden pontján mind ugyan azt haluzták volna. :) "


Tényleg nem gúnynak szántam. Csak nem akartam, hogy komolyan vedd. Miattam ne vegyél be semmit.


Szinte mindenhol csak és kizárólag a papság(sámán) tartott kapcsolatot az istenekkel. Nem minden ember "találkozott" tehát velük. Sokszor akár halál is járt érte, ha valaki azt állította, hogy bizony ő is látott valamit.


Egyáltalán nem biztos, ugyanazt hallucinálták. Lehet, hogy aki összegyűjtötte az eredményeket, annak a személye volt ugyanaz és az ő elméleteit olvashatjuk mindenhol. Az ő szűrőjén keresztül kapunk információkat.


Egy ábrát felmutatsz egy embernek és megkérdezed, hogy mit lát. És beugrik neki valami róla. Ezt a módszert a pszichológia is használja. Gestaltpszichológiának hívják.

Ebben sincs semmi rejtélyes. Aki ufót akar látni, az azt lát akár egy kavicsban is. Ezért nem fogadja el a tudomány bizonyítéknak ezeket a képeket.

2013. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem gúnynak szántam. Csak nem akartam, hogy komolyan vedd. Miattam ne vegyél be semmit."


Akkor pedig én kérek elnézést, nyilván félre értettük egymást. Amiatt pedig igazán nem kell aggódnod, hogy bármit is bevegyek.


"Szinte mindenhol csak és kizárólag a papság(sámán) tartott kapcsolatot az istenekkel. Nem minden ember "találkozott" tehát velük. Sokszor akár halál is járt érte, ha valaki azt állította, hogy bizony ő is látott valamit."


Egy korai sámánt aki különböző növényektől transzba esik, majd így kommunikál a "szellemvilággal" nem feltétlenül vennék egy kalap alá a későbbi korok papi rétegeivel, hiszen azok nem használtak tudatmódosító szereket, tudomásunk szerint. Nem is erről szólt a vallás, ők nem szellemekkel beszéltek, hanem istenekkel, akiket valós személyekként kezeltek. Jó példa erre a zsidóknál a Levita papok, akiket maga az "isten" jelölt ki a frigyláda üzemeltetésére. Sőt, még a ruhájukat is megszabta hogy milyennek kell lenni. Érdekesség hogy a papi "fejfedő" körül gyakran láttak "isteni ragyogást" ami megegyezik szent elmó tüzével, és ehhez magasfeszültségű áram kell. Érdekesség hogy a leviták ruhája úgy volt "kitalálva", hogy elvezesse az áramot. Isten külön felhívja rá a figyelmet, hogy ha csak egy ujjnyi hézag is van a ruhán, meghalhatnak. Aki védő öltözet nélkül lépett a frigyláda sátrába azonnal meghalt. A különböző fémből készült díszítőelemeknek megvolt a maguk egyedi elrendezése. Egy alkalommal pedig amikor a frigyládát szekérrel szállították, az megbillent egy kátyúban, és az egyik katona aki hozzákapott, azonnal meghalt. A leírások szerint belecsapott egy villám, majd füstölögve összeesett. Sőt az egész biblia tele van azzal, hogy isten a frigyládán keresztül szól a kiválasztott egyénekhez. Elnézést hogy ennyire eltértem a témától, de ezek elég jelentős dolgok. Már az is árulkodó hogy a papok minden vallásban az ég felé imádkoztak, és az istenek lakhelye a felhők felett a mennyben (világűr) volt, kortól és néptől függetlenül. A sámánok tartották azt, hogy a fáknak, állatoknak, stb szellemeik vannak, akik bennük élnek, ezért ne keverjük őket ide. Számomra a papság az a beavatott réteg, aki az istenekkel kommunikált. Napjainkban ezt a szerepet nyilván mások vették át, ugyanis napjainkra a kereszténység egy elmisztifikált, félremagyarázott hitrendszer, nem pedig közvetítő az istenek között.



Egyáltalán nem biztos, ugyanazt hallucinálták. Lehet, hogy aki összegyűjtötte az eredményeket, annak a személye volt ugyanaz és az ő elméleteit olvashatjuk mindenhol. Az ő szűrőjén keresztül kapunk információkat.


Jó, de a világ minden táján? Több különböző korszakban? Még ha területenként egy embertől is indulnak, amit kizártnak tartok, akkor is hogyan lehet hogy ennyire megegyeznek a hitvilágok?


Egy ábrát felmutatsz egy embernek és megkérdezed, hogy mit lát. És beugrik neki valami róla. Ezt a módszert a pszichológia is használja. Gestaltpszichológiának hívják.

Ebben sincs semmi rejtélyes. Aki ufót akar látni, az azt lát akár egy kavicsban is. Ezért nem fogadja el a tudomány bizonyítéknak ezeket a képeket.


Persze ez tény, nem vitatom, ismerem ezt a fajta vizsgálatot. De ezeknél nonfiguratív képeket használnak, ahogy te is írtad. Én konkrét szkafanderes alakokról beszélek. Vagy pl olyan afrikai törzsről akik minden éven ünnepséget rendeznek az égi isteneiknek. Olyankor egy űrruhája feltűnően hasonlító, kosarakból font öltözéket vesz fel a helyi pap. Mondhatjuk hogy belemagyarázás, és nem bizonyít semmit. Tényleg nem, de akkor is furcsa. A ruhának van sisakja, stb. És ezt egy olyan törzs teszi akik ágyékkötőben szaladgálnak.


Ilyen barlangrajzokra gondolok főleg:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy a fejlett civilizációk papsága is hallucinogén szereket szedett volna. Az akkori papság volt az elit. Ők szándékosan manipulálták a többi embert. Gondolj bele a végtelenségig elcsépelt jelenetbe, amikor az egyiptomi papok megjósolják, hogy elsötétül a Nap és a forrongó tömeg majdnem becsinál ijedtében. A tudásukat arra használták, hogy uralkodjanak. Semmi többre. Pontosan tudták, hogy mikor lesz Napfogyatkozás, mert évezredek óta figyelték a csillagokat és nagyon pontos feljegyzéseket készítettek.

Mellesleg nem ez lenne az egyetlen eset a történelemben, amikor az egyházak manipulálják az embertömegeket.


"Egyáltalán nem biztos, ugyanazt hallucinálták. Lehet, hogy aki összegyűjtötte az eredményeket, annak a személye volt ugyanaz és az ő elméleteit olvashatjuk mindenhol. Az ő szűrőjén keresztül kapunk információkat.


Jó, de a világ minden táján? Több különböző korszakban? Még ha területenként egy embertől is indulnak, amit kizártnak tartok, akkor is hogyan lehet hogy ennyire megegyeznek a hitvilágok? "


Miután Darwin körbehajózta a Földet, egy teljesen átfogó képet kapott a Föld élővilágáról. És megalkotta az evolúció elméletet. Ez az elmélet ma sem lenne elfogadott, ha nem bizonyították volna ezerszer. És természetesen ma is próbálják cáfolni. Ezzel nincs semmi gond.

Däniken elméletével az a baj, hogy nehezen bizonyítható és nehezen védhető. Az biztos, hogy jobb lenne a suliban letudni a történelmet azzal, hogy itt voltak az űrlények, de erre semmilyen megcáfolhatatlan bizonyíték nincs. És ezért nem lesz belőle "Darwini" elmélet.


Igen, a világ minden táján. A hitvilág az emberi pszichéből ered, ezért mindenhol ugyanúgy fejlődik. Egyébként magában a mitológiákban nagy különbségek vannak.


"Persze ez tény, nem vitatom, ismerem ezt a fajta vizsgálatot. De ezeknél nonfiguratív képeket használnak, ahogy te is írtad. Én konkrét szkafanderes alakokról beszélek. Vagy pl olyan afrikai törzsről akik minden éven ünnepséget rendeznek az égi isteneiknek. Olyankor egy űrruhája feltűnően hasonlító, kosarakból font öltözéket vesz fel a helyi pap. Mondhatjuk hogy belemagyarázás, és nem bizonyít semmit. Tényleg nem, de akkor is furcsa. A ruhának van sisakja, stb. És ezt egy olyan törzs teszi akik ágyékkötőben szaladgálnak. "


Kérdés, hogy az mit mondana a képre, aki még nem látott szkafander.

2013. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:

"Azt nem írtam, hogy a fejlett civilizációk papsága is hallucinogén szereket szedett volna. Az akkori papság volt az elit. Ők szándékosan manipulálták a többi embert."


Igen ők voltak akkoriban a vezető réteg mint napjainkban a politikusok. Honnan tudjuk hogy nem teszik ugyan-ezt ma is. Nem akarok átmenni konteóba, de ma sem nehéz megvezetni az embereket. Elég elhallgatni fontos információkat, pl a történelemkönyvekben, és máris egy másfajta világkép alakul ki az emberek nagy többségében. Mert más dolog hogy a föld lapos vagy gömbölyű, hiszen ezt bizonyítani tudjuk, vagy hogy létezik a gravitáció, de a történelem nem ilyen tudomány. Elméleteket gyártanak, amiket megpróbálnak alátámasztani. Bármennyire is szeretnénk azt hinni hogy a történelemkönyvekben leírtak mind tények, nagyon sok minden csak feltételezés. Én simán kinézem napjaink vezető rétegéből ugyan azt mint amit az akkori vezető réteg a papság csinált. A manipulációt.


"Gondolj bele a végtelenségig elcsépelt jelenetbe, amikor az egyiptomi papok megjósolják, hogy elsötétül a Nap és a forrongó tömeg majdnem becsinál ijedtében. A tudásukat arra használták, hogy uralkodjanak. Semmi többre."


Az előzőt tovább folytatva, miért ne használhatnák napjaink vezetői a tudásukat ugyan erre. Ez már elég vad elmélet, de ha kiderülne hogy valóban idegenektől kaptuk a tudást, akkor az egész világ a feje tetejére állna. Összeomlanának az egyházak, talán még a jogrendszer, államigazgatás is.


"Pontosan tudták, hogy mikor lesz Napfogyatkozás, mert évezredek óta figyelték a csillagokat és nagyon pontos feljegyzéseket készítettek."


Számodra nem furcsa hogy ezek a civilizációk akikről beszélünk ennyire pontos és nagy ismeretekkel rendelkeztek a csillagászatról? Megint oda lyukadunk ki hogy világűr. A sumérok olyan bolygókat ismertek melyeket csak a 19. században fedeztek fel, mert szabad szemmel nem láthatók. És még hosszasan lehetne sorolni. Maguktól nem tudhattak róla, akkor kitől kapták ezt a tudást? A történészek azzal érvelnek hogy azért volt rá szükség, hogy tudják mikor kell vetni, aratni, stb, de ez is olyan elmélet amit azért gyártottak, hogy alátámasszák a hagyományos történelmi felfogást. Napjainkban sincs szükség csillagászati ismeretekre ahhoz, hogy tudjuk mikor kell vetni, vagy aratni, mert ez nem évszakhoz vagy naphoz van kötve, hanem időjáráshoz. Ugyan így volt akkor is. Nem volt szükség ilyen nagyfokú ismeretekre ahhoz, hogy tudják mikor kell vetni.


"Mellesleg nem ez lenne az egyetlen eset a történelemben, amikor az egyházak manipulálják az embertömegeket."


Egyet értek. Szerintem ma is ezt teszik, csak nem az egyházak.


"Miután Darwin körbehajózta a Földet, egy teljesen átfogó képet kapott a Föld élővilágáról. És megalkotta az evolúció elméletet. Ez az elmélet ma sem lenne elfogadott, ha nem bizonyították volna ezerszer. És természetesen ma is próbálják cáfolni. Ezzel nincs semmi gond."


Azért Darwin elmélete is száz sebből vérzik. Csak ugye még mindig hihetőbb mint az, hogy egy szakállas öregember a felhőkön ülve a varázspálcájával egy csapásra megteremtett több millió fajt. Meg ezt leletek támasztják alá. De ma is vannak hiányzó láncszemek, vagy pl az hogy nincs a fajok közt átmenet. Az egyik faj eltűnt, és helyébe lépett egy fejlettebb, de nincs átmenet közöttük.


"Däniken elméletével az a baj, hogy nehezen bizonyítható és nehezen védhető."


Nem, Daniken elméletével az a baj, hogy mivel nem ezt tanítják az iskolában, ezért kapásról úgy állnak hozzá hogy biztos valami ezós maszlag. Ehhez még hozzájönnek az olyan agyament baromságok mint a Reptoidok, a különböző ufós magazinok cikkei, akik szintén szeretik ezt felhasználni, és egy kívülállónak mindez elég is ahhoz hogy csípőből elutasítsa. Mert lássuk be, elég nevetségesen hangzik ha azt mondom hogy pl a piramisokat ufók építették, máris hitelét veszti, holott nem erről szól. Daniken elméletére is ugyan-annyi bizonyíték, régészeti lelet van, mint a hivatalos álláspontra, csak ezeket sokan nem veszik figyelembe, és fölényesen elutasítják, mondván hogy úgyis nekik van igazuk, mert a történelemkönyvek az ő oldalukon állnak. Csak azt felejtik el, hogy azokat a könyveket is emberek szerkesztik.



"Az biztos, hogy jobb lenne a suliban letudni a történelmet azzal, hogy itt voltak az űrlények, de erre semmilyen megcáfolhatatlan bizonyíték nincs. És ezért nem lesz belőle "Darwini" elmélet."


Az a baj, hogy az ellenkezőjére sincs, mert számos olyan dolog van a történelemben amit nem tudnak megmagyarázni vagy bizonyítékokkal alátámasztani, és ezért különböző elméleteket gyártanak rá, hogy befedjék a lyukakat, ahogy teszik ezt az Darwinnal is. Az is csak egy elmélet, amit mai napig nem sikerült teljesen alátámasztani, mégis jelenleg az az elfogadott, mert jelenlegi tudásunkkal az tűnik a leghitelesebbnek. Nem tudhatod hogy 300 év múlva nem lesz-e ez is olyan, mint a lapos föld elmélet.



Igen, a világ minden táján. A hitvilág az emberi pszichéből ered, ezért mindenhol ugyanúgy fejlődik. Egyébként magában a mitológiákban nagy különbségek vannak.


"Persze ez tény, nem vitatom, ismerem ezt a fajta vizsgálatot. De ezeknél nonfiguratív képeket használnak, ahogy te is írtad. Én konkrét szkafanderes alakokról beszélek. Vagy pl olyan afrikai törzsről akik minden éven ünnepséget rendeznek az égi isteneiknek. Olyankor egy űrruhája feltűnően hasonlító, kosarakból font öltözéket vesz fel a helyi pap. Mondhatjuk hogy belemagyarázás, és nem bizonyít semmit. Tényleg nem, de akkor is furcsa. A ruhának van sisakja, stb. És ezt egy olyan törzs teszi akik ágyékkötőben szaladgálnak. "


Kérdés, hogy az mit mondana a képre, aki még nem látott szkafander.

2013. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:

"Igen, a világ minden táján. A hitvilág az emberi pszichéből ered, ezért mindenhol ugyanúgy fejlődik. Egyébként magában a mitológiákban nagy különbségek vannak."


Én nem mitológiáról beszélek, hanem arról a közös elemről, hogy az istenek az égben laknak, az égből szállnak alá tüzes szekereiken, és tudást adnak ez emberiségnek. Ezek alap tételek minden nép hitvilágában. A mitológia már csak helyi tanmesék, ráépülések, stb.


"Kérdés, hogy az mit mondana a képre, aki még nem látott szkafander."


Jogos. De akkor ha egy kőkorszaki ember szemével nézzük a képeket, szerinted mit ábrázolnak? Vessük el az idegeneket. Mik ezek akkor? Az őskorban nem hordtak ilyen öltözékeket.

2013. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:

33!


Mivel nem tudom ki vagy így az eredeti kérdést sem tudom már :D


Az őslakos népekre vonatkozó részhez meg annyit mondanék, hogy azért nem fejlődtek több ezer év alatt mert nem voltak rászorulva.

És ha tudták is azt, hogy mivel tudnának fejlődni, nem biztos, hogy a megoldásra is rájöttek. Kevesen vannak egy ilyen eldugott törzsben, tehát a falu összes tudása is sokkal kevesebb, mint több tucat egymással kapcsolatban álló városé, vagy birodalomé. Ha fogalmazhatok így, abban a faluban működött egy P2-es proci, a világ többi részén összesítve, meg egy 16 magos csúcsgép. Gyorsabban és többre vitték, mint abban a faluban. Tudom nagyon le van sarkítva, de a lényeg ez.


Az meg, hogy a technológia "visszafelé fejlődött" nem jelenti, hogy primitívebb formát öltött. Néha egy lépés vissza fele, később sokkal hasznosabb, mintha erőltetnénk a jelenlegit.


Igen, vicc. Faággal mérnöki pontosságot elérni... :D nehéz. De attól mert mi nem tudjuk reprodukálni még nem jelenti azt, hogy ők nem voltak rá képesek, nem minden maradt fent a történelmünkből. És csak azért azt nyomatni, hogy űrlények segítettek szegény primitív őseinknek, mert mi nem tudjuk megcsinálni önteltség, és igen csak nagyképű dolog. Még ha lenne vmi kézzelfogható bizonyíték, de még az sincs. Semmit sem tudunk, biztosra. Minden csak spekulálás, elmélkedés és jó adag képzelőerő végterméke.

Ezt értsed meg, meg mások is akik tényként közölnek olyan dolgokat amik a legfinomabban szólva is légből kapottak. Jelenleg a tudomány ott tart, hogy vakarja a fejét. Egyszer talán választ ad ezekre a rejtélyekre is. De addig marad a spekulálás, meg a hit. (Nem vallási értelemben.) A hitre meg a spekulációra nincs bizonyíték.

Jó legyen, nekem is nehéz felfogni amit véghezvittek, de nem ragadtatom el magam és nem kezdtem olyan áltudományok, - mint a paleo-asztronautika - képzelgéseiben meglelni a válaszokat.

Csak azért mert jobban tetszik ez a verzió, vagy hihetőbb, még nem lesz igaz ha nincs rá szilárd bizonyíték.

2013. márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:

Nem emelném ki az egész választ, mert ugyan ada jutunk vissza, és már kezd fárasztó lenni ugyan azokat elismételni, úgyhogy csak ennyit:


Az a baj, hogy amiben ma hivatalosan hinnem kellene, az még annyi bizonyítékot és magyarázatot sem ad, mint a paleoasztronautika. Attól hogy valamit hivatalosan elfogadnak, még nem lesz igaz. Az elfogadott álláspontra sincs semmilyen bizonyíték. Te csak annyit állítasz hogy nem igaz, baromság, de nem adsz rá magyarázatot hogy akkor milyen más módon lehetséges. Ugyan ezt teszi a történelem is, meg úgy általában a paleo kritikusai. Tagadnak, de nem támasztják alá az ő érveiket. Amiket pedig tényként tanítanak azok sem azok, csak spekulációk.

2013. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy amiben ma hivatalosan hinnem kellene, az még annyi bizonyítékot és magyarázatot sem ad, mint a paleoasztronautika. "


Vagy egyszerűen csak egyszer végig kellene rágni a rendesen azt a fránya történelemkönyvet.

2013. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látom, nem vagyok elég világos.

Én nem mondom, hogy baromság. Én azt mondom, hogy a paleoa. állításaira ugyan annyi a bizonyíték, mint arra amit ma tanítanak. Ugyanabból a pár morzsából indul ki, csak a végeredmény gyökeresen más. Ha lesznek új információk, mittomén, új leletek, megint felállítanak hipotéziseket amik közül vagy elfogadnak párat, vagy nem.

Mindenesetre, annyi különbség van a 2 elmélet között, hogy a mai álláspont, részei átmentek a szűrőn. Kiállták az objektív szemlélő támadásait és kérdéseit, a paleoa. meg nem.

Nem mondom, hogy tökéletes az amit felállítottak és tanítanak, de ennél most nincs jobb elméletünk.

A paleoa. meg az állításai sztem meg nem véletlenül tartanak a "majd egyszer elismerik, mint tudományt" szinten. Ha találunk olyan emlékeket, - akár írott, akár tárgyi formában - ami napvilágot lát, és alátámasztja, hogy az idegenek itt jártak, akkor el lesz ismerve, mint mérvadó tudomány ág.

Mondom, ettől még lehet igaz és lehet, hogy a közepébe trafáltak a valóságnak, de nincs rá perdöntő bizonyíték. És ez az ami hiányzik. A mostani "dogma" legalább logikusan összeköti a részeket, és kitölti az űrt.


Jah igen, a barlangrajzok, meg a kőbevésett képek, ábrázolások és az ókori (szent)írások szubjektív értelmezése nem bizonyít semmit. Az utóbbi értelmezése, kb mint a vallás, vmit beleláttak és kész.

A rajzokon meg bármi lehet, idegen - ember, ufó - meteor, csak az a kérdés kit állítunk elé. Ha vki olyat aki sose hallott olyanról, hogy idegen lény azt mondja ember, aki ebbe van belevakulva azt mondja az egy XY faj képviselője aki idejött és ezt-azt csinált.

2013. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
Jah igen lefelejtettem, nekem miért is kéne új vagy jobb választ adnom? Nem vagyok se történész, se néprajzkutató, se semmi ilyesmi. Én is csak abból szemezek amit a napvilágra engedtek hozni, csak abból amiből bári más. Ha a kertben tudom is én kútásás közben találok egy megkövült idegent csészealjastul, vagy bármi ősit, fel állítok itt olyan elméleteket, mint a sicc, de addig nem vagyok köteles válaszokat adni, mert nem ez a dolgom.
2013. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!