Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Jártak valaha UFO-k a földön?...

Jártak valaha UFO-k a földön? Van földön kívüli élet? Egy új álláspont szerint kizárt. ( a többi lent, )

Figyelt kérdés

Összeszedtem amiket olvastam erről a témáról, el is vagyok kenődve mert én hiszem hogy van földön kívüli élet,de: mint tudjuk van egy űrszonda a voyager ami kb 18 milliárd kilométerre jár már a földtől a naprendszer határát súrolja már,, és folyamatosan távolodik( itt megtudod nézni: [link] ) na most ez az űrszonda semmi de semmi jelet ill életet nem tapasztalt eddig. ez a 18 milliárd kilométer nagyon nagy távolság, ha ennél a pontnál messzebb van élet akkor ahhoz hogy idejöjjenek kell egy kb 200 000 kilométer per órás sebességű jármű+ 15 év. ha ennél nagyobb sebességgel közlekedik akkor még a világűrben is a surlódás gátat szab az utazásnak és egész egyszerüen mint az üstökös elégne! de ha sikerülne is eljutni nekik ide ( nem ismerhetjük a földön kivüli technikát) a föld légkörébe érve meleg lenne nekik nagyon :). de egy 2000km/h sebességet sem vesz észre az emberi szem, nem hogy 200-at.ha elhaladna egy ilyen sebességü jármű, nem látnád.

Ez csak csupán technika, de akkor is elgondolkodtató, na meg ott a másik tény: 10 év alatt 300 000 UFO észlelés, ha csak egy is igaz belőle akkor már van élet a földön kívül...



2013. márc. 26. 09:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
88%

26!


Nézd el nekem de én akkor sem hiszem hogy az éghajlatváltozás önmagában képes erre. Ahogy írtam, korábban is voltak az ember történetében éghajlatváltozások mégse történt az égvilágon semmi. Az pedig hogy ezt tanítják, számomra még nem teszi hitelessé. Tele van az oktatott tanagyag erőltetett elméletekkel amiket tényként kezelnek. Számomra ez is olyan. Különben is a világ számos más táján is kialakultak civilizációk, nem csak a mezopotámiai területen, és kétlem hogy azokon a területeken is annyira jelentős volt a változás.


Pl Indus-völgyi civilizáció. Elég korai civilizáció ez is. Érdekesség hogy több ezer éves szanszkrit szent könyvekben (Bagavad Gitá, Vhisna Purana, Srimad Bhágavatam, Istenek könyve) amelyek ezekről az időkről mesélnek leírják hogy égi istenek szálltak le a földre, az égen három fémből készült hatalmas repülő város keringett, amelyek között háború tört ki, és ezt az emberek is megsínylették. Leírnak rakétákat és villámokat szóró, és sugár fegyvereket, repülő járműveket (vimánákat) amik nagyon hasonlítanak a mai ufókra, és még azt is hogy milyen meghajtással képesek repülni. Érdekesség hogy feltártak olyan városokat ahol 10.000 év alatt a csontvázak nem porladtak el, hanem tökéletes állapotban fennmaradtak, az utcákon össze-vissza fekszenek, megolvadt agyagedényeket, sőt a város közepén egy hatalmas üvegesre olvadt szikla tömböt, amihez akkora hő kell, amit csak egy atombomba képes létrehozni. És mai napig mérhető, rendkívül magas az atomsugárzás. Sőt ugyan ezek iratok elmesélik hogy az istenek amikor háborúztak, volt hogy olyan fegyverrel támadták egymást amitől rendkívül nagy hő és fényjelenség volt, ezért az emberek a folyóba ugrottak menedéket keresni. Számomra ez elég meggyőző és érdekes, mégse tanítják egy történelemkönyvben sem.


Kína: kínában az a hagyomány hogy a sárga császár leszállt az égből, egy tüzet és füstöt okádó sárkány (légi jármű hajtóművei) gyomrában, és egybeszervezte a kína területén élő embercsoportokat, megtanította nekik a földművelést, fazekasságot, ruhakészítést, stb, majd miután sikeresen elindította kínát a civilizáció útján, visszarepült a sárkányon az égbe.


Észak-amerika: indián törzseknél ott vannak a kacsinák, az égi emberek, akik rendszeresen leszálltak az égből, meglátogatták és segítették őket.


Dogonok: Kis afrikai törzs. Szerintük az isteneik a Szírius egyik bolygójáról jöttek, leszálltak a földön, és különböző technológiákra tanították őket.


Ez csak néhány példa a világ minden részén megtalálható égi istenekre, akik leszálltak a földre és tudást adtak át. Lehet akár hogy magyarázni a dolgokat, éghajlat változás, információ áradat stb, számomra ez csak a lyukak befoltozása. Természetesen nem vitatom pl az információáramlás fontosságát, és meg se kérdőjelezem, de ez önmagában csak a technológia terjedését magyarázza meg, nem pedig a létrejöttét. A dzsungelben élő törzsekre meg egy szóval sem mondtam hogy hülyébbek lennének mint mi.

2013. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:

"Észak-amerika: indián törzseknél ott vannak a kacsinák, az égi emberek, akik rendszeresen leszálltak az égből, meglátogatták és segítették őket.


Dogonok: Kis afrikai törzs. Szerintük az isteneik a Szírius egyik bolygójáról jöttek, leszálltak a földön, és különböző technológiákra tanították őket. "


Azt még csak megértem, hogy az egyiptomi, mezopotámiai, indiai, dél-amerikai civilizációk esetében miért gondolod úgy, hogy valamiféle külső segítséget kapnak.

De az idézett két nép nem tűnik úgy, mintha nagyon meglódultak volna. Ők akkor ezek szerint rossz tanulók voltak?

2013. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:

27!


"Mivel az őskorban volt a népek között információ vándorlás, a technológia is fejlődött. Ezeket a népeket kihagyta az információ áramlása és nem jutottak előrébb. Ez csupán azt erősíti, hogy egységben az erő. Egyedül ezek nem voltak képesek előrébb jutni, de az ókori és őskori népek egymást támogatták ha úgy tetszik. Amit vhol vki kitalált, és előre mozdította az emberiséget, máshol is átvették. Lassabb volt mint a net, de működött. "


Ezt nem vitatom, de nem válasz az eredeti kérdésre.


"Oké, egyedül is illett volna felmutatni vmit, de mivel ők elvoltak a langyos vízben ezért meg sem erőltették magukat."


Igen, de az számomra nem válasz hogy talán feltaláltak volna maguktól is. Ha több ezer év alatt nem sikerült, kétlem hogy ha várunk még pár ezer évet változott volna valami. Mindegy hogy dél-amerika vagy pl ausztrál aboriginálok. Az már más téma hogy az utóbbiak esetében magukévá tették a modern technológiát, ez is csak arra válasz hogy képes terjedni a technológia, nem pedig arra hogy önmagától, külső segítség nélkül kialakul. Sőt!

A történelem során nagyon sok területen e megfigyelhető hogy a technológia visszafele fejlődik, nem pedig jobbá. egyes inka városok három szintből épülnek fel, három építési stílus. a legrégebbi sokkal fejlettebb, mint a későbbiek. ugyan az igaz pl a királyok völgye templomaira. Ma se tudjuk őket megismételni , mert nincs olyan technológia mellyel képesek lennénk akkora köveket megmozgatni. Akkor több ezer éve hogyan tudták. De van egy közép amerikai indián város (nem tudom a nevét most fejből), ami egy fennsíkon helyezkedik el. A környéken még fák sincsenek, nem hogy értékes nyersanyagok. Mégis a világ legkeményebb kőzetéből város építettek, a köveket pedig hajszál pontosan vésték és faragták, mintha lézerrel lenne, olyan pontossággal amire ma sem vagyunk képesek. Megközelíteni megtudjuk, de több hónapos munkával. Erre az elfogadott válasz hogy faágakkal csiszolták. Vicc.

2013. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:

32!


Igazad van, gondoltam is erre mielőtt leírtam. Példának szántam csak, hogy nem csak a nagy civilizációknál találunk hasonló motívumokat, hanem a kisebb, jelentékteleneknél is. Mintha az istenek, kollektíven, a világ számos pontján beavatkoztak volna, elindították volna az emberiséget a fejlődés útján, tudván hogy az általad említett technológiai vándorlás miatt, előbb-utóbb teljesen szétterjed a tudás. Elég néhány ponton beavatkozni, az idő majd elvégzi a többit. Azonos szinten élő embercsoportok között, nem hiszem hogy különbséget tettek, hogy nah nekik segítünk, nekik meg nem. Csak gondolom voltak akik tudtak élni a lehetőséggel, és voltak akik nem.

2013. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:

"Nézd el nekem de én akkor sem hiszem hogy az éghajlatváltozás önmagában képes erre. Ahogy írtam, korábban is voltak az ember történetében éghajlatváltozások mégse történt az égvilágon semmi. Az pedig hogy ezt tanítják, számomra még nem teszi hitelessé. Tele van az oktatott tanagyag erőltetett elméletekkel amiket tényként kezelnek. "


Való igaz, hogy ez csak egy elmélet. Nem hinném, hogy erőltetettebb, mint az, hogy űrlények támogatták az emberiséget a korai időkben. Az éghajlatváltozás eddig a legstabilabb és legjobban alátámasztott elmélet mindközül. Nem azért tanuljuk, mert nem szabad mást hinni, hanem mert ma ez a tudomány hivatalos álláspontja. Sajnos a mai oktatási rendszerből ez jön le a gyerekeknek. Az iskolának nem programoznia kell, hanem meg kell tanítani a gyereket hogyan kérdezzen, és hogyan szelektáljon a válaszok közül.


A vallások kialakulása, fejlődése is jól nyomon követhető a történelem során. A legkezdetlegesebb vallások esetében a sámánok hallucinogén bogyókat, anyagokat vettek be és így tartották a kapcsolatot a "szellemvilággal". Pár helyen ma is használnak ilyen technikákat. Művészek is gyakran használtak drogokat, hogy ihletet szerezzenek.

Gyanítom, ha bevennél valami szert te is sok mindent látnál. Ne tedd! Annyit nem ér az egész!:)

2013. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:

"Való igaz, hogy ez csak egy elmélet. Nem hinném, hogy erőltetettebb, mint az, hogy űrlények támogatták az emberiséget a korai időkben. Az éghajlatváltozás eddig a legstabilabb és legjobban alátámasztott elmélet mindközül. Nem azért tanuljuk, mert nem szabad mást hinni, hanem mert ma ez a tudomány hivatalos álláspontja. Sajnos a mai oktatási rendszerből ez jön le a gyerekeknek. Az iskolának nem programoznia kell, hanem meg kell tanítani a gyereket hogyan kérdezzen, és hogyan szelektáljon a válaszok közül.


Az a baj a ma elfogadott álláspontokkal, hogy pár év múlva kiásnak valamit, és máris át kell írni a tankönyveket, mert amit eddig állítottak, arról kiderül hogy nem igaz. Én megértem hogy ez a jelenleg legjobban alátámasztott elmélet, de a nevében is benne van hogy elmélet. Ugyan-úgy csak hiszik hogy ez az igazság, mint én a saját álláspontomra. Bebizonyítani meg egyiket sem lehet, mert nem mehetünk vissza egy időgéppel hogy megnézzük, hogyan is volt valójában.


A vallások kialakulása, fejlődése is jól nyomon követhető a történelem során. A legkezdetlegesebb vallások esetében a sámánok hallucinogén bogyókat, anyagokat vettek be és így tartották a kapcsolatot a "szellemvilággal". Pár helyen ma is használnak ilyen technikákat. Művészek is gyakran használtak drogokat, hogy ihletet szerezzenek.

Gyanítom, ha bevennél valami szert te is sok mindent látnál. Ne tedd! Annyit nem ér az egész!:)"


Szerintem a samanizmust és a pszichedelikus művészeteket ne keverjük ide. Szibériában ma is jelentős a sámánizmus, de ott nem is beszélnek égből alá szálló istenekről. De persze, értem a gúnyt és az iróniát. :)

2013. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:

Nem azért kell tanulni, hogy utána üveges tekintettel visszamakogj valami bebiflázott szöveget, hanem hogy a tudásod támpont legyen, hol érdemes egy elméletet kritizálni és hol nem.



példa


Nyilván azt minden ember érzi, hogy azon már nem érdemes vitát nyitni, hogy a Föld lapos-e. Ez nem azért van, mert így programoztak bennünket az iskolában, hanem mert már mindenki rendelkezik annyi ismerettel, hogy el tudjuk dönteni, hogy a Föld nem lehet lapos.


A fenti kérdéssel is ez a helyzet. Azért mert az éghajlatváltozással indokolt elmélet is "csak" egy elmélet nem szabad egy kalap alá venni az ufó elmélettel. Ugyanis az egyiket számtalan geológiai, régészeti, csillagásztai, őslénytani lelet támasztja alá, míg a másikat szinte semmi.


Minél több ismerete van az embernek a jelenlegi tudományos álláspontokról, annál kevésbé hihet az Ufókban és istenekben.

2013. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:

"Szerintem a samanizmust és a pszichedelikus művészeteket ne keverjük ide. Szibériában ma is jelentős a sámánizmus, de ott nem is beszélnek égből alá szálló istenekről. De persze, értem a gúnyt és az iróniát. :)"


Se gúnyról, se iróniáról nem volt szó. Megmagyarázhatatlan jelentésű ábrázolásokról írtál, én pedig vázoltam, hogy valaminek nem kell feltétlenül megtörténnie, hogy megjelenjen valamilyen ábrázolásban.

2013. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
Én nem kérdőjeleztem meg az éghajat változást. Tudom hogy voltak. De ez még önmagában számomra nem magyarázza az ember hirtelen fejlődését. A korábban linkelt anyagban is az szerepel hogy a jégtakaró legnagyobb kiterjedése 18000 éve volt, majd 6000 év alatt felmelegedett az éghajlat. Ez 12.000 évvel ezelőtt ért véget. Viszont a sumérok mint legkorábbi civilizáció 5000 éve alakultak ki. Akkor 7000 évig mit csináltunk? "Sakkoztunk"? Akkor miről beszélünk?
2013. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:

"Gyanítom, ha bevennél valami szert te is sok mindent látnál. Ne tedd! Annyit nem ér az egész!:)"


Szerintem ez elég gúnyos. Lehet én értettem félre, de nekem ebből az jött le, hogy az akkori emberek biztos mint be voltak drogozva, azért láttak égből leszálló isteneket. Kétlem hogy a világ minden pontján mind ugyan azt haluzták volna. :)


A mindenki azt lát bele amit akar dolgot pedig nem vitatom, de azért egy szkafanderes lény számomra inkább szkafanderes lény, mint mondjuk egy kisgyerek bilivel a fején. :)

2013. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!