Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogy lehet az, hogy nem...

Hogy lehet az, hogy nem léteznek szellemek?

Figyelt kérdés
Én a honlapra azért regisztráltam fel, mert érdekel az Ezotéria. Rengeteg kérdést láttam, hogy szellem üldöz meg szellemet látok meg ehhez hasonlók. Ha ennyien látatot szellemet, hogy a fenébe lehet, hogy még mindig nincsen bizonyítva a létezésük? vagy csak unatkoztok és ez egy nagy kielégülés számotokra, hogy kiírhatjátok?
2011. jún. 29. 11:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:

Igenigen. Ennyi erővel az összes görög/római/északi isten létezik.

Te meg küldj rám szellemet. Nagyon várom :D

2011. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
Ja és igen, a szellem a leghihetőbb az összes közül, mert arra lehet fogni mindent. Valaki becsapta az ajtót, pedig be volt csukva az ablak. Akkor ez csakis szellem lehetett. Valami hangot hallok éjszaka. Akkor ez csakis szellem lehetett. Ha valami létezik, akkor annak vannak érzékelhető jelei, nem csak az, hogy valaki kopogott az ajtón, és amikor kinézek már nincs ott. Sokan próbálták mérni, és sose sikerült egyetlen tudósnak sem. Ugyan már, vajon miért nem?
2011. jún. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:

Hé Alu...ha te ennyire ki-be járatos vagy a szellemvilágban miért itt írogatsz és nem velük filozofálsz?

tudsz egy-két zengzetes mondatot és okosnak hiszed magad.

2011. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
youtubon van csomó videó 25%a igazi.van olyan weboldal ami ilyennel foglalkozik. szellemek léteznek.bizonyítani tökmindegy mit csinálsz ha nem veled történt meg és nem hiszel bennük akkor más nem tudja neked bebizonyítani maximum hogy ha veled megtörténik akkor.
2011. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
de arra válaszolj akkor, hogyan lehet az (számtalan kísérlet volt rá), hogy TVkamerák előtt, fizikusok jelenlétében próbáltak meg szellemet idézni, "nagy mágusok", "látók" meg mindenféle parafenomén szuperguru, és NULLA azaz NULLA esetben sikerült.
2011. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 Jaewy ***** válasza:
52%

Üdvözletem minden GY.K-olvasónak, írónak.Ez már egyszerűen tűrhetetlen. Ebben az egész témában keveredik a vicc-szánalom-hívés-és annak ellentéte!

Valójában ez egy ördögi körnek nevezhető, véget nem érő játék! Ezt a játékot 3fél játssza. Vannak elsősorban azok akik hisznek az Ezotériában, aztán vannak ugyebár akik nem és vannak akik semlegesek, avagy nem tudnak dűlőre jutni, hogy melyik félt válasszák.

Teljesen mindegy hogy melyik félen állsz ebben a játékban és hol kamatoztatod a tudásodat, vesztes vagy!Bizony, vesztes mindenki! És hogy miért is ? Na erőltessétek meg az eszeteket... Senkinek sincs, alátámasztható, felülírhatatlan bizonyítéka. Nincs ám!

Mindenki csak magára hagyatkozik ebben a világban, mindenki úgy viselkedik ahogy azt a környezete diktálja neki! [ Aki ezt nem értené, egyszerűbben : Amilyen körülmények között felnősz (felnőttél), amilyen tanítás alatt állsz (álltál), amilyen eszméket követtek (követnek) a szüleid, te is úgy (fogsz) viselkedni (viselkedsz), ez befolyásolja az egész életedet ]

Pl.: Pistike szülei kissé aszociálisak, nem törődnek a külvilággal, saját ismereteikre hagyatkoznak, az Ezotériát lenézik. Ebből jön a következtetés : Pistike is ezt az élet formát fogja követni, hisz ebben nőt fel. Ez csak alapvető, bizonyított pszichológia. Na és példázhatnám ugyebár a többit is, de szerintem már így is értitek hogy mit szeretnék elétek vázolni. Na akkor ezen túl léptünk. Menjünk tovább! Ott tartottam hogy mindenki vesztes. (Itt a pont) Nem érdemes ezt a játékot játszani! Értelmetlen! Nincsenek bizonyítékok, stb. MINDENKI VESZTES MARAD. Ebben a játékban nem lehet nyerni. És amiben nem nyersz, nem tudsz bizonyítani, de még talán saját magadnak se tudod biztosítani konkrétan azt amiben hiszel, akkor mi értelme van? Mondjátok meg! Aki erre normális választ add, ami elnyeri a tetszésem és nem tudok rá választ adni, az az én szemembe GYŐZTES, és minden eddigi eszmémet felhagyom miatta!

És a záró mondataim : Olvastam, valaki azt írta hogy aki az Ezotériában hisz, az idézőjelben "hülye". Na idefigyelj! Én már 10éve foglalkozom az Ezotériával ! Még is van...Családom, házam, autóm, munkahelyem, barátaim. Ez mellet tudok helyesen írni és fogalmazni, van érettségim, és elvégeztem a főiskolát, felépítettem az álmaimat. Ezek után te ne merészelj olyat mondani, hogy aki hisz az Ezotériában, annak elment a maradék józan esze.


Üdv. Jaewy (Akinek most nem jut az eszébe idevaló bölcs közmondás)

2011. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:

Igazából csak azért irigyellek, hogy család/munka mellett van időd ezotériával foglalkozni. Grat hozzá.

Az érvelésedről meg annyit, hogy ha 2 tábor áll, az egyik állítja valamiről, hogy létezik a másik meg nem, addig amíg be nem bizonyosodik, hogy létezik addig a másik a nyertes.

A hülyeségről inkább nem nyitok vitát, mert úgy látom nem egészen sikerült elolvasni amit írtam.

2011. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:
Tovább megyek azon a gondolat síkon aki azt mondta, hogy ennyi erővel létezhetnek az ókori istenek is? Miért ne létezhetnének? A kereszténység és a zsidó is csak egy vallás. mi a garancia hogy pont csak a keresztény isten létezzen? Lehet az egyiptomiak tudták jól.
2011. jún. 29. 23:54
 19/64 anonim ***** válasza:

Arra értettem, hogyha minden hiedelmet komolyan veszünk, akkor az is lehet simán igaz.

Hogy miért nem igaz? Azért nem mert pl a görög istenek rendszeresen közbeavatkoztak, ahogy azt a mondákból tudjuk, de valahogy mostanában nem nagyon látom, hogy poseidon elengedné a krakent, meg hasonlók. :)

2011. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:

17:13 maximálisan egyet értek meg cáfolhatatlan.

Csak egy a baj...

Ahogy te fogalmaztál ez egy ördögi kör.Vélemény külömbségek + mindíg is lesznek.Szóval mióta ember jelen van a földön(de minek) azóta van ez csak pepitába mindenhol mindenki a saját elgondolásaiban hisz vagy csak mert hiszi h az helyes.Mindennek van értelme.Itt is az megy mint az agyasoknál...vita vita hátán cáfolnak rákontráznak holmi bizonyítékokat követelve ami talán soha nem lesz...itt is ez megy csak kicsiben.Még világ a világ még 2 embernél több lessz a földön vagy elég hozzá ez a 2-is minddíg lesznek viták.A vérünkben van a széthúzás a púsztítás és az arogancia sorolhatnám.Itt ebben a témában mint akár 1000másikban sem lessz soha egyet értés mert mindenki egyedi(vagy egyedien hülye de ezis máskérdés).

Tisztelet mindenkinek.

2011. jún. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!