Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nagyon kíváncsi vagyok. Hogy...

Nagyon kíváncsi vagyok. Hogy tudhatnám meg, hogy ki voltam előző életeimben?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, erre a hipnózisra nem mehetek. De nincs valami módszer, amivel kideríthetném?
2010. nov. 21. 17:50
1 2 3 4
 31/32 Nabas ***** válasza:

Szia 26/F

LastOne.Left:-)!


Boldog új évet!


Egyetértek veled, hogy csak a meglévő "sémából", létezőből tudunk "teremteni", azaz pontosabb véleményem szerint "választani".


Írod, hogy:


"Vágy egyenlő hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés...ez biztosan így van, erre nincs mentség, de...a hiányt is az elme teremti meg magában, szóval a folyamatot még mindig az elme hozza létre, kezdi el. Ha az elme úgy dönt, neki nem hiányzik semmi, akkor nincsen vágy sem...Buddha is erre tanít és nem véletlenül. :)"


Erről a véleményem:


Itt megemlíteném azokat az eposzokat, amikről írtam, hogy nem szívesen idézem őket. Ezek közül jő néhány hivatkozik arra, hogy a "szétszakítottság" érzése okozza a legnagyobb vágyat. Azért nem írom le ezt szívesen, mivel eléggé ellenkezik a Bibliában írtakkal és nem pont nekünk kedvező módon írják le a történéseket.

Szóval pl.: amikor az Atya az eget elválasztotta a földtől, a vizet a száraztól, vagy amikor pl.: Brahma a négy elemet szétválasztotta, akkor ezekben iszonyatos vágy keletkezett arra, hogy ismét egyek legyenek. És ez az egyre csak növekvő iszonyatos vágy, egyre jobban dühbe, haragba, majd később szinte eszeveszett őrjöngésbe csapott át (Brahma alig bírta lecsillapítani pl.: a tűz elemet, aki kínjában csak válogatás nélkül pusztított, amerre csak járt).

De mivel ezek egysége egyenlő a káosszal, ezért ezek rend-rendszerben történő egyensúlyban tartásával biztosítja a teremtő az életet. És mivel mi is az élethez tartozunk, ezért a teremtőnket "támogatnunk" kell az akaratában.

Gyakorlatilag a nemi vágy is azért van az emberben, hogy ismét egy lehessen, vagyis nem nő és férfi külön, hanem ember. Biblia is úgy írja, hogy "megteremtette az embert, férfivé és nővé teremtette". Vagyis az ember eredetileg nő és férfi volt egyben, aminek görög neve androgünosz (hím-nő lény, azaz a két nem egysége). Nem szabad ezt összekeverni Ádám későbbi létrehozásával, ami nem teremtés volt, hanem az azt követő formálás.


Az általad említett hétköznapi értelemben vett vágy, amiről Buddha és egyéb keleti tanítások is szólnak, nem pont ezt az mindent elsöprő vágyat jelenti, hanem ennek az egységérzés utáni vágy finom földi "lecsapódását", ami viszont csak a jéghegy csúcsa azokhoz az elemi erőkhöz képest, amik ismét az egységes káoszt akarják.

Másik, hogy ezekben a szellemekben (energiákban, elemekben, létezőkben..) ott tombol ez a vágy, amit ők sem legyőzni nem akarnak, sem kontrollálni, mivel rabságnak és igazságtalan igának tartanak.

Isten tartja őket kontroll alatt, emiatt pecsételte el bizonyos részüket. Amikor feltörünk egy ilyen pecsétet pl.: egy atombomba esetében, akkor a négy elem ismét egy akar lenni. A föld a tűz a víz elindul az ég felé, a tűz egyesülni akar a földel a vízzel és levegővel stb.

Mivel ezek hozzánk képest nagyon erős szellemek (egyben energiák), ezért Buddha meditálgathatna az atomvillanás közepén, hogy az elméje szerint épp kellemes 24 fok van, de ettől még lazán hamuvá bontanák azok a szellemi erők, amik épp kiszabadultak.

Csak és kizárólag ezeknél a szellemi erőknél hatalmasabb erő tudná ekkor segíteni Buddhát. Ilyen erő meg ha jól tudom nem sok van (Isten, Jézus, gondolom a szent szellem is). Azt írja a Biblia, hogy ezek az erők, elemek, szellemek és az egész teremtés stb., csak Jézusban tudnak újra ismét "kezet fogni", csak a szeretetben tudnak ismét egyek lenni, mint annak idején rég, csak Jézusban tudnak majd ismét megbékélni. Nincs más út, visszalépni a kiindulópontba (káoszba) már nem lehet.

Szóval értem én és igazat adok neked azzal a vággyal kapcsolatban, amiről írtál, csak én erre a másikra gondoltam alapjában.


Írod, hogy:


"Az a helyzet, hogy nem azt mondtam, hogy a szellem erre nem képes, inkább azt mondom, hogy az Elme egyenlő a Szellemmel(legalábbis már a legelső reakciómnál is erre próbáltam rávilágítani), mert ugyanazt tudják teljesen, így minek nevezzünk meg egy Szellemet az Elme felett, amikor ez utóbbi is platformként funkcionál elemzés szempontjából? :P"


Erről a véleményem:


Teljes mértékben én is így látom, hogy a szellem ugyanaz lehet mint az elme. Nem gondoltam olyanra, hogy szellem felette van, csak arra, hogy az elme is a szellemben van.

Én ezt úgy tudnám elképzelni, mint pl. a testünk, amit hívjunk akkor most szellemnek, aminek van egy agyi része, amit hívjunk akkor most elmének.

Sokszor elgondolkozok azon, hogy akkor viszont a szellem többi részének milyen tudata lehet. Hisz a mi testünk minden sejtjének is van tudata, sőt azon szinten, szinte nincs is különbség az agysejtek és egyéb más sejtek tudata között. Mindössze annyi van, hogy az agynál "összeálltak" egy olyan "kommunába", aminek a célja az irányítás. Lehet a nagy szellemnél is így van, vagyis jó néhányan összeálltak, hogy a teljes mindenséget koordinálják, irányítsák stb..

De ettől még a bőrsejtnek is van tudata, vagyis ugyanarra képes, mint egy agysejt. Régi eposzok is ezt írják az elpecsételt szellemekről. És a mostani tudományos vizsgálatok is nagyon érdekes dolgokat írnak erről (tűz viselkedése, tornádó viselkedése stb.).

Levelezek egy biológussal, aki elmondta, hogy még a suliban is azt tanítják nekik, hogy pl.: a rákos sejt lázadó, mivel a többi sejtet elnyomottnak tartja, akiket egy irányítószerv "rabságban" tart. De ők fellázadnak a "rabiga" alól. Nagyon intelligensek, tanulékonyak, szívósak és okosak. Képesek pl.: az érhálózatot úgy manipulálni és átalakítani, hogy mondjuk egy ér ezentúl rajtuk keresztül haladjon át, így nem kell sokat dolgozniuk a friss oxigénért és tápanyagért, mivel azt így házhoz szállíttatják (a jelenlegi emberiség is egy rákos burjánzás módjára viselkedik, sajnos).

Egyszóval azt a jó elmét (amit te értesz annak) én a szellem azon részének tartom, aki a rendet és rendszert megvalósítja a teljességen belül.


Írod, hogy:


"A pneuma kifejezéssel kapcsolatban.

Én azt írtam, hogy a az ismerősöm szerint elmét, tudatot, értelmet jelöl(nem jelent) az Újszövetségben a szó. Pontosabban így hangzott a válasza, hogy ugyanazt jelenti a Ruah és Pneuma, de mégis a szövegkörnyezet szempontjából egyértelműen az ember tudatára, szellemére, értelmére, elméjére utal a Biblia így az apostolok, tehát Jézus is."


Véleményem erről:


Jézus legtöbbször Arámiúl beszélt. Ezt fordították át Héberre, majd azt Görögre, majd azt Latinra, majd azt Angolra, majd azt Németre, majd azt Magyarra. Legjobb esetben is Latinból vagy Görögből Magyarra. Értelmezés pedig milliónyi van, ezért a szavak alapjelentéséből van legtöbb esélyünk az igazság kiderítésére.

Mint pl.: Isten, amit a Csángók a mai napig Ősten-nek mondanak. Ős = legrégebbi, legöregebb. Ten = te meg én együtt, azaz a mai nyelvhasználatban a "mi" szó. Vagyis Isten a legöregebb, legrégebbi mi mindnyájan. De pl.: az Arámiban ÉL jelenti isten nevét, amiből Élek, Lélek, és még sorolhatnám mennyi ráutaló szó származik. Véleményem, hogy minden esetben a szógyökök jelentésére érdemes hagyatkoznunk és csak másodsorban az értelmezésekre. És a pneuma vagy ruach szavak alapjelentése szél, fuvallat stb (és ezek más módon történő leírása).


Írod, hogy:


"A Szellem azért alkot, hogy minden tudását megoszthassa "mással", természetesen szeretetből. ezért is adja meg a mindenhatóságot és öröklétet az embernek, mint szellemnek(tudat, elme), de nyilván szabályokhoz köti a tapasztalás mértékét...hogy a fejlődés igazságos legyen. :)"


Véleményem erről:


Ezzel kapcsolatban nem tudom mi lehet az igazság.

Biblia olyasmit mond, hogy csak saját gyönyörűségére teremtett pl.: minket. Miképpen mi sem határozott célból tartunk (és gondoskodunk róla) egy szeretetre méltó kiskutyát.

Brahma féle szerint azért teremt, hogy önmagát megismerje.

Más eposzok szerint csak játszik.

Más eposzok szerint hatalmas háború megy az ősök és öregek között, aminek amolyan mellékterméke a teremtés.

Szóval erről fogalmam sincs, de mivel Él Isten a mi atyánk (Ő az élők Istene), ezért elfogadom a Bibliai teremtéstörténetet:-).


Üdv

Nabas

2011. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Nabas. :)


A "szétszakítottság" érzete is a tudatlanságból eredeztethető. Szóval a négy elem lehet érzi ezt, ahogyan te is állítod, de valószínűleg azért, mert a 4 elem nem rendelkezik olyan szintű tudattal mint az ember. és nem tudja, hogy hiába van külön megjelenése, valójában egy a mindennel. én úgy látom, ha ezt most szó szerint vehetjük, hogy 4 elem eggyé akar lenni, hogy ez csak a 4 elem hite, tudatlanságából fakadó hite, hogy már nem egyek. ahogyan az ember is így gondolja, és ezért automatikusan önzést követ el, hiába érzi, hogy mindennel egy. Valójában nincsen hiány, csak rossz megítélés. a nemiség körül is ez van, mivel a vágy alapú szex, az saját érdekű, vagyis önző. azt hiszem erre értik, hogy paráznaság, mivel saját kielégülésünkkel vagyunk ekkor elfoglalva, függetlenül attól, hogy a másik fél is ezt akarja. az amiről te beszélsz, hogy újra egyek legyünk az nem indítja be a szexuális fantáziát...ezt egy ölelés is megoldja. mert ilyenkor nem az orgazmus, meg a kéjelgés "hiányzik", hanem az, hogy egyek vagytok, de ezen lehet túl lépni, ha betartjuk Jézusunk tanítását, és Istennel járunk, mert akkor a "körülöttünk" lévő világ számunkra lesz káosztól és tökéletlenségtől mentes. És teljesen igazat adok neked, hogy Jézus Krisztus az anyag felett állt(manipulálni volt képes), és az atomvillanás őt nem ríkatta volna meg...de pont ezt tanítja Jézus, hogy erre mi is képesek vagyunk, és én pont ezt próbálom neked átadni, hogy te se rendeld az elemi erők alá magad, mert nem ott vagy...mert te a tudat/elme vagy...ami túléli az atomrobbanást...te magad az anyag felett állsz, te vagy az elsődleges, és erre tanított Jézus Krisztus...és ha sikerült elérni azt a tudatállapotot, ahol legalább már megérti ezeket az igazságokat az ember, akkor észreveszi, hogy tényleg csak Jézusban úgymond...vagyis a szeretetben lehetnek újra egyek a dolgok...de ehhez minden ember, külön-külön kell, pontosabban önmagában kell ezeket lejátszania, saját tudatában.


a sejtek tudata.

Ez érdekes dolog, de...és most belefűzve az előzőt(négy elemet)...hiába van sajt tudata egy kis atomnak is. nincsen meg a saját döntéshozatali lehetősége, vagyis nem tud az egésszel szembe menni, akármit is tesz, mivel a fizikai szabályok olyannyira fogják azokat. Ezt azért írom, mert én pedig úgy hallottam, bár ez lehet nem igaz, de a rákos sejtek mindenkiben ott vannak, csak nem mindenkiben jutnak érvényre. szóval nem maguktól döntenek úgy, hogy most fellázadnak, hanem úgy vannak kódolva, hogy ha az egyén(most az emberi tudat irányítására gondoltam) "elgyengül mentálisan", akkor ezek felerősödnek, vagy ilyesmi...lesarkítva nem saját döntésből tesznek így a rákos sejtek, hanem ez kiváltva van belőlük, azaz idomulnak...csak arra akarok kilyukadni, hogy nekem például van egy ismerősöm, de szerintem te is hallottál ilyenekről, hogy valaki pusztán az akaratával túljutott rákos betegségen. Tehát az emberi elme nem olyan állapotú, mint a sejtek tudata, hanem annál sokkal több, vagyis ha relatíve vesszük ezt most. Tehát egy sejt mögött az ahhoz tartozó tudatállapot meg sem közelíti az emberi testben összeállt összes sejt együttese mögöttit, vagyis minket. Nekünk van meg arra lehetőségünk, amire Istennek....hogy teremtsünk, alkossunk, ugye az ő képére jöttünk teremtődtünk. Megvan a lehetőségünk, hogy mi magunk kordában tartsuk nem csak saját fizikumunkat, hanem komplettül a világot is.


A pneuma kifejezésen kár rágódni...én csak azt mondtam, hogy a szövegkörnyezet az újszövetségben nem szellőt, vagy fuvallatot jelöl, hiába jelenti a szó azt...de akkor már az arámi szótárba belenéznék, hogy Jézus valójában mire gondolhatott, mert nekem van gy tippem. :D


az Elme alkotásának az oka. :)


Igen, Isten(Biblia szerint) tényleg saját gyönyörűségére teremtette mondjuk az embert...de pont azért, hogy az ember is gyönyörködhessen a mindenségben, mivel az ember valójában Isten, vagyis egy az Atyával. Tehát az Atya az ember gyönyörködésére teremtette, mivel az Atya mindent tud, neki már szüksége semmire sincs, így megossza tudását mivélünk például.


Brahma féle elmélet is igaz, mivel Isten egy Tudat, tehát nem érzékel, csak tud az elméjével ugye, megjeleníti gondolatait(anyagot) és önmagát rakja meg az érzékszervek mögé ugye, tehát saját magát ismergeti mi általunk, hiába tud mindent. :D


Ezt nevezhetjük simán játéknak is...de nem megyek tovább, csak egy-két ötlet volt. :P


no lehet kissé hosszú lett, d nem baj. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!