Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nagyon kíváncsi vagyok. Hogy...

Nagyon kíváncsi vagyok. Hogy tudhatnám meg, hogy ki voltam előző életeimben?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, erre a hipnózisra nem mehetek. De nincs valami módszer, amivel kideríthetném?
2010. nov. 21. 17:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
46%
Hívd fel az Ezo Tv-t ;D
2010. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
52%

Miért akarod tudni? Azt hiszed az jó lenne, ha emlékeznél sok-sok szenvedésre, csalásra, aljasságra (főleg ha némelyiket te követted el)? Jó ez így ahogy van.

[link]

[link]


Ha mégis mennél majd hipnózisra:

[link]

2010. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%
Miért vagy erre ennyire kíváncsi? Ahogy már, nagyon helyesen, több helyen is leírták, nem véletlen, hogy nem emlékszünk az előző életekre. Azért nem emlékszünk, mert az itt és mostban van feladatunk. Ami elmúlt, az elmúlt, nem kell bolygatni. A felsőbb éned mindenre emlékszik, nincs semmi szükség rá, hogy a jelen életbeli fizikai agyadat ilyen élményekkel terheld, kell a hely a mostani életed tapasztalatainak. Mindenesetre nem kell félre tenni a kíváncsiságot, olvass a témában könyveket, stb, és majd ha betöltötted a 18-20-at, akkor ha továbbra is ennyire érdekel, majd akkor tegyél egy ilyen utazást valami terapeutánál. És figyelj arra, hogy az illető megkérdőjelezhetetlenül hiteles és jószándékú legyen!
2010. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Regressziós hipnózissal lehet,de azt is csak egy profival!!
2010. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
26%

teljesen feleslegesen teszel ilyet most...ugyanúgy te voltál akkor is, mint most...Te mindig Te leszel...és soha el nem veszel. a dolog pedig a lélek/tudat/elme fejlődéséről szól...szóval neked jelen életi feladataiddal kell foglalkozz, és amúgy is, aki kíváncsi hamar megöregszik. :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
26%
menj el egy hipnotizőrhöz, vagy tanuld meg te magad könyvből, de ha nem vagy elég erős lélekben, inkább ne próbáld ki, mert megrázó is lehet...
2010. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Dadim ***** válasza:
0%
Születésed előtt azért ittad ki a felejtés poharát,hogy a múlt sebei ne zavarják a jelenlegi életed.Majd,ha eljön az idő,képben leszel.Addig élj a jelenben,mert ez a dolgok rendje.
2010. nov. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2010. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Nabas ***** válasza:

Szia!


Volt idő, amikor hittem abban, hogy több életet éltünk már a földön. Hittem abban, hogy egymást követő életeken át újra és újra születünk. Sokat kutattam ezután és sok un. reinkarnációs hipnózist végeztem.

Ennek hatására mára már egyértelműen úgy gondolom, illetve állíthatom, hogy olyan módon, ahogyan általában beszélnek róla, úgy nem éltünk előző életeket. Vagyis hiába megy el valaki egy un. reinkarnációs hipnózisra, ahol átéli azt, hogy ő valamikor ez meg ez volt, itt és itt élt, majd ezt követően felkutatják azt a nagyon régi sírt és az ehhez kapcsolódó információkat, melyek hitelesen alátámasztják, hogy akkor ott valóban élt egy ilyen személy, nos ennek ellenére mégis csak azt mondhatom, hogy az érintett személy mégsem élt akkor. Ennek magyarázatát kicsit lejjebb leírom.

Véleményem szerint a világ, vagy élet, olyan, mint egy fa. A fán vannak rügyek, levelek, van szár és ág, van fatörzs, kéreg, gyökér stb.

Képzeljük el, hogy egy most élő levél elmegy egy regressziós hipnózisra, ahol egy olyan állapotba kerül, hogy kapcsolatba kerülhet a szárral és az ott emlékként tárolt információkkal, majd még "mélyebbre" megy és kapcsolatba kerül törzzsel, vagy akár még a gyökérrel is. Törzs vagy gyökér az összes eddig valaha élt levél megélt információját őrzi, egyes szám első személyként emlékszik és azonosul velük, vagyis amikor a hipnózisban lévő levél tudata a gyökérben van, azzal egy, akkor egyben a valaha élt összes levélnek is érzi magát.

Amikor hipnózisban a levél tudata átcsusszan a szárba, vagy a közeli ágba, akkor ott, az azon az ágon valamikor régen élt, de már rég lehullott és az óta már elenyészett bármely levéllel is egynek érezheti magát. Mivel általában nem megy messze, vagyis a saját szárába megy a tudata, ezért a fizikális világban is elég közeli ok-okozati és térbeli „előző életben fog felbukkanni”. Ekkor emlékezhet annak a régi levélnek az érzéseire, megélt élményeire. Elmondja pl.:, hogy élt 1812-ben, így meg így hívták, de meghalt, mert letépték. Majd ezek után megkeresik a levél „sírját” és a létezésére való bizonyítékokat és meg is fogják ezeket találni. Ekkor a hipnózisvezető és a kliens elmondják, hogy igen, van előző élet, éltünk már régebben is, íme a bizonyíték arra, hogy mindannyian, egymást követő életeket veszünk fel.

De ez nem pont ugyanaz. Mert nem ismételt, újabb és újabb születésekről van szó, nem arról, hogy a fa túloldalán messze, egy régen elpusztult levél tudata „feltámad” egy új levéltestben. Hanem a tudatunk "vándorolhat" ebben a fában, a fa teljes létezésének teljes spektrumában. Tudatunk egynek érezheti magát a fa kérgével (sziklákkal, kövekkel), de egyes szám első személyben egy lehet, egy másik, bárhol és bármely más korban már egyszer létező levéllel is. És ez igaz a fa mindegyik részére, vagyis bármikor élt vagy létezett bármi, egyes szám első személyben egynek érezheti magát velünk (véleményem szerint pl. a gyökér folyamatosan az összessel).

Elmondom, hogy annak idején véletlenül mi vezetett erre.

Egy hipnózis alkalmával történt egy olyan eset, amikor a "kliens" egy olyan korban "élt", amikor még nem használtak tükröt, így nem tudta elmondani magáról, hogy pontosan hogyan néz ki az arca. Ilyen esetekben azt tettem, hogy megkértem a személyt, hogy egy közelében lévő másik élőlénybe "menjen" és annak a személynek szemével nézzen magára. Így hát a mellette lévő kutyájába küldtem. Később, ahogy folytattam a hipnózist, kiderült, hogy elfelejtettem megkérni, hogy menjen vissza, ezért ő tovább folytatta kutyaként, illetve azzal azonosította önmagát. Gondoltam alaposan kikérdezem, hogy milyen kutyának lenni (jó volt:-)). Későbbi hipnózisokban módszeresen erre fókuszáltam és rádöbbentem, hogy nemcsak élőlénybe, hanem köbe, ételbe, tárgyakba, vagyis bármi létezőbe be lehet "lépni" és onnantól kezdve egyes szám első személyben annak fogja azonosítani magát az illető. Volt olyan eset, hogy tészta volt, aki épp kelt, majd berakták a forró sütőbe, majd megrágták, megették, majd kisz...ták, majd úszott lefelé a folyón, miközben lassan megették a halak. De a folyamatban bármikor megkérdeztem tőle azt, hogy ez most fáj, vagy nem, jó, vagy rossz, minden esetben azt felelte, hogy "jó". És minden esetben hozzárakta, hogy olyan "szabad". Érdekes módon azt kellett megfigyelnem, hogy leszámítva az emberi testet, minden esetben egyértelműen azt mondták, hogy szabad és jó érzés (minél inkább távolabb esett az emberi formától, annál nyugodtabb, elégedettebb érzés volt bennük /étel, kő, stb/. Voltak olyan esetek, amikor nem egy élőlénynek, vagy tárgynak, hanem egy nagyobb térségnek, és abban minden benne lévővel első szám egyes személyben egynek érezte magát az illető.

Ezek miatt a véleményem az, hogy ha el is mész egy ilyen hipnózisra és át is élsz egy előző életet, azt ne vedd a saját mostani sorsodra, de emellett tudd, hogy amit átéltél az valamikor tényleg megtörtént azzal a személlyel, akivel te egyetlen egy élő "növény" vagy.


Nabas

2010. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Nabas.


Nagyon érdekes dolgot írsz. Egyet is értek veled, de ettől függetlenül minden egyénnek megvan a maga életfonala, amibe vissza lehet vezetni az egyént. az amit te felvezetsz, hogy más "test" "mögül" is lehet szemlélődni, az az elme/tudat elsődlegességét bizonyítja. Ha nem lenne "életút", értelmetlen lenne a létezés, mivel az az egyének fejlődéséről szól...legalábbis itt a Földön biztos. ez nem azt jelenti, hogy vissza kell menni az előző életekbe, csak annyit, hogy vissza lehet, bár én hallottam olyat is, hogy valakinek kifejezetten segített. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!