Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Történt már valakivel hasonló?

Történt már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Ezt még kiskoromban tapasztaltam(talán 5-6 éves lehettem),azóta megragadt bennem.

Ültem a nappaliban a szoba közepén,barbiztam.Anyukám kinn volt a konyhában,épp főzőcskézett.Hirtelen mintha valami a hatalmába kerített volna és iszonyatos félelem markolt a szívembe,úgy dobogott a szívem,mint még soha.Mintha egy láthatatlan,gonosz erő vett volna körbe.A reakcióm az volt valamiért,hogy egyből hátranéztem,bár semmit nem láttam,nem volt a hátam mögött semmi.Felkeltem és kifutottam édesanyámhoz.

Történt már veletek hasonló?Soha nem féltem még annyira,mint akkor,abban az egy percben.


2011. jan. 9. 03:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Velem történt ilyen,többször is.Általában ágyban fekve,egyszer félálomban. Hirtelen iszonyatos félelem fog el,szinte fizikai fájdalmat okoz. Egyszer a tesómmal feküdtünk ketten,ő még készülődött az alváshoz,vagy olvasott,nem emlékszem.Égett egy kis lámpa,a félelmem alaptalan volt,hiszen nem voltam egyedül és világos is volt.De szinte lebénultam.Szólni akartam a tesómnak,de egy hang sem jött ki a torkomon,moccanni sem birtam.Amikor elmúlt,olyan valószinűtlennek tűnt az egész,hogy végül nem tettem szóvá...De ijesztő volt.Nem tudom,ha a nővérem rám nézett volna,mit látott volna.Lehet,hogy az arcomon ott ült a rettenet,tuti megijedt volna...Arra is kiváncsi vagyok,ha megszólit, mi történik? Mert én ugye szólásképtelen voltam,nem birtam kiszakadni az állapotból,de mi lett volna ha kiszakitanak?Érdekes dolog ez.Lehet,hogy csak az agyunk játéka.
2011. jan. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

pánikroham

örülj, hogy csak egyszer

2011. jan. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

06:29: ezt alvásparalízisnek hívják. Kamaszkorban gyakori, nem kell tőle megijedni.

Olvass róla:

*****


ezt is érdemes, kapcsolódik a témához:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Semmilyen kiváltó oka nem lehetett még akkor részemről,hisz ez nem alvás előtt vagy után történt velem,hanem napközben és egyáltalán nem féltem,csak játszottam,mint általában.Ahogy olvasom ez alvás előtt,közben vagy felkeléskor szokott előfordulni.Olyan érzés volt,mint amikor valaki megijeszt hátulról és egyből,automatikusan hátra kell nézned.

Mindenesetre köszönöm a linket,érdekes:)

2011. jan. 9. 10:56
 5/16 A kérdező kommentje:
Első válaszoló,te mit gondolsz,mi volt ez,ami veled történt?:)Alvásparalízis vagy inkább más?
2011. jan. 9. 11:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: pánikroham.

Első válaszoló: az alvásparalízis hallucinációval is vár, szerintem csak sima paralízis volt.

2011. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem is volt hasonló, bár ahogy olvasom nekem alvásparalízisem volt, egyik éjszaka ébren feküdtem az ágyamban, egyszer csak lemerevedtem és olyan félelem töltött el, mint soha, azt éreztem hogy valami indul felém, hogy mindjárt ideér és nekem annyi, aztán azzal magyaráztam magamnak hogy biztos a macska szaladt be a szobába és attól ijedtem meg, ez egyébként olyan 13-14 éves koromban volt, de még most is tisztán emlékszem rá.
2011. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok.Asszem igen,alvásparalizisről lehetett szó. Am. kb háromszor esett ez meg velem. Fura,mert amúgy nyugodt természetű vagyok,soha nem ért trauma,akár unalmasnak is nevezhető az eddigi életem...Semmi extrém dolog...belenézegettem a linkbe, de nincs idő m elolvasni az egészet,viszont érdekelne a dolog MIÉRT-je. Neked is aki,kislánykorodban megijedtél...Mi lehetett az oka? Belenéztél mondjuk véletlenül vmi ilyesztő filmbe? Az is lehet,hogy előzőleg rémálmod volt,csak már elfeledkeztél róla,de hirtelen feltört...az agyunk ugyanis,bármily hihetetlen nem felejt el SEMMIT!
2011. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor előfordult velem,hogy nappal,teljesen éber állapotban ,ok nélkül és váratlanul elfogott ilyen rettentő félelem,általában odabent,sokkal ritkábban a szabadban.Olyankor elmenekültem a helyszínről,mert úgy éreztem,ott veszélyben vagyok.

Később megtudtam,ilyenkor szellem jelenlétét érzékelhetjük.Lehet benne valami...

Ez nem pánikroham!5-6 évesen még nem is lehet az ember pánikbeteg.És a pánikrohamnak számos egyéb tünete is van.


Az alvásparalizis alvás előtt,közben,vagy után jöhet.Nappal,teljesen éber állapotban nem szokott jelentkezni.Ebben is volt részem és féltem,amíg nem tudtam,mi az a jelenség,most,hogy már tudom,nem félek ,inkább kísérletezgetek az élménnyel.


Tehát,én úgy gondolom,a kérdező vagy érzékelte valaminek a jelenlétét,vagy esetleg valami tudatalatti ijesztő emlék okozhatta a rémületét.

2011. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem aludtál akkor nem lehet alvásparalízis.
2011. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!