Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért magyaráznak be maguknak...

Miért magyaráznak be maguknak mindenféle természetfeletti dolgot az emberek?

Figyelt kérdés

Először is kijelenteném, hogy egyáltalán nem vagyok hitetlenkedő típus, épp ellenkezőleg, én még a Mikulásban is képes lennék hinni, ha ki nem nőttem volna belőle.


De amikor olvasgatom a kérdéseket, mindig nagyot nézek azon, hogy az emberek mennyi hülyeséget beszélnek be maguknak.

minden második kérdés azzal kapcsolatos, hogy éreztem valamit", "láttam egy árnyékot", " a macskám a falat bámulta", "hallottam valami hangot" - és a végére az jön ki, hogy egyébként abszolút mindennapos dolgokat úgy állítanak be, mintha azonnal szellemjárás lenne a házukban, átok a fejükön, mágia a ruhásszekrényben.


Mindenki hall, lát és érez mindenfélét, és persze azonnal kizárnak minden természetes lehetőséget: " Valami elsuhant az arcom mellett, de nem lehetett falevél" és "valami megsimogatta az arcom, de biztos nem szellő vagy a huzat volt", na meg "hallottam, hogy recseg a padló, de biztos nem egyszerű itthoni zajról van szó, inkább valami járkál itt".


Ezek olyan szinten szemet szúrnak néha, hogy csak éretlenkedek, hogy lehet mindenbe paranormális tevékenységeket belemagyarázni.

Most ezek az emberek tényleg azt hiszik, hogy különlegesek ettől?


2010. nov. 5. 17:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Amugy az is igaz itt valaki mondta,hogy a "csodák" meg a kitalációk,nagyon jó üzlet! Az ember nagyon KÌVÀNCSI!
2010. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Mar korabban megemlitettem, hogy szerintem a lelek nem letezik, erre valaki dobalozott azzal, hogy ez, idezem, "TUDOMANYOSAN BIZONYITOTT", de meg mindig nem kaptam meg a tudomanyos bizonyitast. Nos?
2010. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem a "tudományos bizonyítás" alatt arra gondol, hogy egy beteg személyt megmértek a halála előtt, majd után, és 21 gramm különbséget tapasztaltak. Ezt nevezik a lélek súlyának, és fogadják el az ezoterikus szemléletű emberek, mint megdönthetetlen. Nekem pedig az a véleményem, hogy kiáramló levegőről, elernyedő izmokról még nem hallottak.
2010. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ja, ezt en is irtam, de nem hittem, hogy ezzel a "TUDOMANYOS BIZONYITAST" irom le:)) No mindegy, tehat nincs bizonyitva, hogy a lelek letezik, ezaltal az sincs, hogy a szellemek leteznek. Probalkozzatok meg :D
2010. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Szerintem ettől Ők különlegesnek érzik magukat. Én hiszek a paranormális jelenségekben, de nem hiszem, hogy örülnék neki ha tényleg tapasztalnám Őket. Biztos halálra rémülnék. Egyébként én még nem tapasztaltam ilyet. Vagy ha igen azt is rá fogom a kutyára :) Én nem kelnék fel olyanra, hogy valaki megsimogatja az arcom, vagy lehúzódik rólam a takaró, mert a kutyám mellettem alszik és bizony néha mászkál. Néha nem egy szobában vagyunk akkor ha hallok valamit rögtön úgy értelmezem, hogy a szomszédból jött (panelban lakok) vagy a kutya motoszkál kint. Szóval lehet tanúja volta már ilyesfélének, csak egyszerűen nem úgy értelemezem, hogy ez paranormális jelenség lenne :)
2010. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete:) - írta valaki egy blogban.

Ebből következően az emberi élet csupán egy szolgáltatás a bolondok házában. Tulajdonképpen egy látható burok kódorgó lelkünknek, ami sok nép életideáljához igen közel álló meghatározás. Ez a megoldás látható alakba önti hülyeségünket, ékesen bizonyítva a szellem hatalmát.

2010. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Az embereknek van lelkük.Ami tény.(bár ebbe se hisz mindenki)És sok ember lelke marad itt a földön...

És nem ettől nem különleges senki,de hát vannak ilyenek és vannak olyan emberek akik már tapasztaltak dolgokat és láttak is..de nem is lehet minden embernek egy véleménye a dolgokról.Lelkek vannak csak nem mindenki foglalkozik velük és nem jelennek meg mindenhol...

2011. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!