Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért magyaráznak be maguknak...

Miért magyaráznak be maguknak mindenféle természetfeletti dolgot az emberek?

Figyelt kérdés

Először is kijelenteném, hogy egyáltalán nem vagyok hitetlenkedő típus, épp ellenkezőleg, én még a Mikulásban is képes lennék hinni, ha ki nem nőttem volna belőle.


De amikor olvasgatom a kérdéseket, mindig nagyot nézek azon, hogy az emberek mennyi hülyeséget beszélnek be maguknak.

minden második kérdés azzal kapcsolatos, hogy éreztem valamit", "láttam egy árnyékot", " a macskám a falat bámulta", "hallottam valami hangot" - és a végére az jön ki, hogy egyébként abszolút mindennapos dolgokat úgy állítanak be, mintha azonnal szellemjárás lenne a házukban, átok a fejükön, mágia a ruhásszekrényben.


Mindenki hall, lát és érez mindenfélét, és persze azonnal kizárnak minden természetes lehetőséget: " Valami elsuhant az arcom mellett, de nem lehetett falevél" és "valami megsimogatta az arcom, de biztos nem szellő vagy a huzat volt", na meg "hallottam, hogy recseg a padló, de biztos nem egyszerű itthoni zajról van szó, inkább valami járkál itt".


Ezek olyan szinten szemet szúrnak néha, hogy csak éretlenkedek, hogy lehet mindenbe paranormális tevékenységeket belemagyarázni.

Most ezek az emberek tényleg azt hiszik, hogy különlegesek ettől?


2010. nov. 5. 17:20
1 2 3
 1/27 Neménvagyokaz ***** válasza:
44%
Vagy figyelemhiányuk van vagy csak szimplán nem normálisak.
2010. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%
Csak szimplán retardáltak. A legfélelmetesebb dolog úgyis én vagyok :)
2010. nov. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%
Aki gyagyás az gyagyás,aki pszihológiai eset az igy járt! Nagyon nagy ám az "Isten állatkertje" tudod? Én azt vallom,hogy hiszem ha látom,amignem,vagy nincs rá bizonyíték,addig énfelölem mindenki azt találgat ki amit akar,jót nevetek rajta és kész.Te is tedd azt.
2010. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
mert butuskák szegények.
2010. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Hmm.. azzal kezdeném, hogy NEM hiszek a paranormális tevékenységekben, DE azt gondolom, hogy azok az emberek se jobbak, akik ennyire elítélik ezeket és még gúnyt is űznek belőle, mint azok akik hisznek benne.. Ezekben lehet normális határokon belül hinni.

Például .. józan paraszti ésszel, ha csak arra gondolsz, hogy mindenkinek van egy teste, meg egy lelke (azért remélem ebben senki nem akar belekötni, mert butaság lenne). Akkor igen, van lelked, amit nem látsz, de van, mert érzed, ettől vagy te, te.

A tested meg "csak egy hús", azért, hogy mások lássanak.

Te meghalsz, meghal a tested .. a lelked meg nem hal meg, mert az nem egykézzel fogható dolog .. azzal lesz valami.. és mindezt én úgy mondom, hogy NEM HISZEK EZEKEBEN A DOLGOKBAN, de vannak olyan esetek, amikor el kell fogadni, hogy "valami van" és pont.


A kérdezőtől kérdezném, hogy ez a " macskám a falat bámulta " dolgot, ha én azzal kiszinezem, hogy kutyám ugat és követ a szemével egy pontot, kiszalad a szobából, vicsorít, aztán lenyugszik dolgot mivel magyaráznád?

(Elnézést, ha flegmaságot érzel, nincs benne, csak érdekel a teóriád)

2010. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Neménvagyokaz ***** válasza:
81%
kedves utolsó TUDOMÁNYOSAN BIZONYÍTOTT tény, hogy az embernek van lelke. Valami 2 gramm körüli a lélek súlya.
2010. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
17.59 undorító ember vagy,17.50 érdekes amit leírtál,én is hiszek a lélek létezésében,és elhiszem mikor pl :Ann German,teljesen biztosan elmondja valakinek hogy az "elment",meghalt rokona,ki volt,mit csinált,mit üzen,és mindent tud anélkül hogy elötte elmondtak volna neki valamit az elhunytról! Ez bizonyíték,a hölgy nem kamu,VIDENT gyermekkora óta!
2010. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

17:50: Bocs, de szerintem nincs lelek, agy van es az agy befolyasol mindent, attol vagy olyan, amilyen.

Ha nem hiszel benne, akkor nem fogadod el, hogy "vannak dolgok". Nincsenek, csak a tudomany jelen allasa szerint van, amit egyelore nem lehet megmagyarazni.

Ha a kutyad kovet valamit a szemevel, akkor lat egy boharat pl, vagy jatszik.

2010. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18:10: Levezetned kerlek ezt a tudomanyos bizonyitast? Egyebkent 21 grammot mondanak, de ez hulyeseg, mert csak a kifujt levego, az elengedett zaroizmok tehetnek rola.
2010. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
undorító lennék mert nem hiszek minden hülyeségben?:D széép
2010. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!