Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért magyaráznak be maguknak...

Miért magyaráznak be maguknak mindenféle természetfeletti dolgot az emberek?

Figyelt kérdés

Először is kijelenteném, hogy egyáltalán nem vagyok hitetlenkedő típus, épp ellenkezőleg, én még a Mikulásban is képes lennék hinni, ha ki nem nőttem volna belőle.


De amikor olvasgatom a kérdéseket, mindig nagyot nézek azon, hogy az emberek mennyi hülyeséget beszélnek be maguknak.

minden második kérdés azzal kapcsolatos, hogy éreztem valamit", "láttam egy árnyékot", " a macskám a falat bámulta", "hallottam valami hangot" - és a végére az jön ki, hogy egyébként abszolút mindennapos dolgokat úgy állítanak be, mintha azonnal szellemjárás lenne a házukban, átok a fejükön, mágia a ruhásszekrényben.


Mindenki hall, lát és érez mindenfélét, és persze azonnal kizárnak minden természetes lehetőséget: " Valami elsuhant az arcom mellett, de nem lehetett falevél" és "valami megsimogatta az arcom, de biztos nem szellő vagy a huzat volt", na meg "hallottam, hogy recseg a padló, de biztos nem egyszerű itthoni zajról van szó, inkább valami járkál itt".


Ezek olyan szinten szemet szúrnak néha, hogy csak éretlenkedek, hogy lehet mindenbe paranormális tevékenységeket belemagyarázni.

Most ezek az emberek tényleg azt hiszik, hogy különlegesek ettől?


2010. nov. 5. 17:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
atyaág legalább a tudományt ne keverjük ide...
2010. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Amit leírtam,Ann German,biztos nem hülyeség,személyes tapasztalatból mondhatom hogy az angol hölgy nem hülye,ha nem tudod ki keresd meg és olvasd el,és azért vagy undorító mert modortalanul beszólsz hogy "takarodhatsz"!Nem csak undorító,neveletlen is!
2010. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%

"Te nem a test vagy.

Te nem az elme vagy.

Nem te vagy sem a gondolatok, sem az erzelmek.

Te az EN VAGYOK vagy.

Te a lelek vagy.

Halhatatlan vagy."

Ahelyett, hogy lelek lennenk testben, legyunk test a lelekben.

Energia es anyag talalkozasi pontja, a lelek lakhelye.

Nincs annal izgalmasabb, mint szellemileg felnoni.

2010. nov. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom kedves kerdezo, hogy nincs meg a megfelelo hituk, es tudatlanul elnek, s igy alakul ki az, hogy felnek mindentol.

Lehet, hogy hozzajarul az is, amit ma a TV-ben latnak, es az a sok iras ezekrol a temakrol, s mivel nem ismerik ezeket a dolgokat, tehat tudatlanok igy nem fogjak tudni megkulonboztetni, hogy melyik iras valos, s melyik lehet az igaz!

De elitelni nem lehet Oket, viszont tanacsokkal segiteni igen.

2010. nov. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Először is nem elítélem az embereket, csupán nem értem mi a szándékuk azzal, hogy mindenben rémmeséket látnak.


S mint mondtam, nem vagyok hitetlenkedő, ezért elfogadom, hogy bizonyos dolgokra nincs magyarázat. Nincs azzal gond, ha bizonyos dolgok után az ember feltételez ezt-azt, de az itteni kérdések már túlmennek ezen a szinten.


Szóval, ha a kutya vicsorít, miegyebet csinál, kirohan őrült módjára, rendben, talán van ott valami. De van különbség aközött, hogy a kutyaám folyamatosan - nem csak egyszer- ezt csinálja, és aközött, hogy "Hopp, ott néz valamit a falon, úristen, ez egy szellem".

2010. nov. 5. 18:51
 16/27 anonim ***** válasza:
Mert tele van az internet olyan dolgokkal amik ezt táplálják, mert erre van kereslet. Sajnos.
2010. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"bizonyos dolgokra nincs magyarázat."

Az, hogy nem tudjuk mi a magyarázat, nem jelenti azt hogy nincs, és főleg nem jelenti azt, hogy valami természetfelettit kell keresni a dologban.

2010. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"józan paraszti ésszel, ha csak arra gondolsz, hogy mindenkinek van egy teste, meg egy lelke (azért remélem ebben senki nem akar belekötni, mert butaság lenne)."

Nem belekötés jelleggel, de aki csak a testben hisz, és a lélekben nem, már nem állja meg az állítás a helyét. Tehát ha a lélek léte csupán illúzió, a szellemeké is, így hiába kezdenél bizonygatni, nincs ok-okozati viszony.

2010. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

(én írtam a józan paraszti eszeset)

Utolsónak: én pont ezt írtam, hogy szerintem van ez is és az is, nem csak a testben hiszek, hanem talán tényleg létezik az, hogy a lélek megmarad valahol .. Én nem mondom azt, hogy amiről nem tudunk, az nem is létezik, de mit kezdhetnénk egy olyan infóról, ami talán van de mégse tudunk róla? számunkra az sincs .. az 50%-osnak meg nem mondok semmit, előttm kifejtették már, szerintem nem kell beleszólnod akkor ilyen témába.. gondolom csak unatkoztál..

Egyébként nem mindennap csinálja a kutya, tegnap történt ez másodszor, kicsit témábavágott, azért írtam le nektek, nem dobálózom a szellem lehetőségével, csak érdekkeségként.. :)

2010. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
17.38 vagyok,pontosan erröl van szó,amire van bizonyíték,vagy amit látunk,azt elhihetjük,amire nincs és nem lehet látni,csak kitaláció azt "józzan paraszti ésszel" gondolkodva nem kell elhinni!
2010. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!