Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan kezdjem el tanulni a...

Hogyan kezdjem el tanulni a mágiát?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 Grimfox ***** válasza:
100%
Ezt általában nem jó szellemek segítségével végezni, mert már a te beavatkozásodat is nehezen fogadják el az emberek(noha sokan csak tudat alatt), egy szellem beavatkozása ebbe, főleg egy fizikai élőlény életébe elég nagy ellenállást válthat ki a kezelt személyből. Vannak szellemek, akiket régen, vagy egyes helyeken most is gyógyítás isteneknek tekintenek. Nem feltétlen kell neked is istenként kezelni őket, de tanácsot lehet kérni. Magába a gyógyításba bevonni viszont nem célszerű. Más esetekben, ha valaki istenként tiszteli ezeket a szellemeket, a hitükön keresztül a szellem maga képes őket befolyásolni. Magát a hitet képes felhasználni a segítségnyújtásra. De jobb, ha te magad tanulod meg, hogyan tudsz gyógyítani, mint hogy külső erőre támaszkodnál. Az életerősítés inkább az adott személy feladata. A megfelelő gyakorlatokat el kell végezze, megfelelő életmódot kell folytatnia, hogy erősebb, egészségesebb legyen. Ha ismered ennek a módját, tudsz tanácsot adni, de nem tudsz hosszú távon ilyen hatást gyakorolni másokra.
2022. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 A kérdező kommentje:
Miben tudnak segíteni más lények?
2022. jan. 14. 20:16
 63/85 Grimfox ***** válasza:
76%
Én például erdőjárásnál az erdővel, és az ott található szellemekkel formálok ideiglenes összeköttetést, és amolyan fél-meditációban gyalogolok. Kiváló, ha az erdő működésén, és az életen, mint megnyilvánult jelenségen akarsz elmélkedni.
2022. jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
Kérdező. Sokmindenben tudnak segíteni, de a gyógyítás pont egy kényes téma, ahogy Grimfox is írta. Mármint mások gyógyítása.
2022. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:

Hmm bocs hogy beletrollkodok de ez érdekelne hogy egyesek miért tartják kényesnek a gyógyítást? Oké, kényes, de mitől? Mit tud vele az ember elrontani?

Átveszi? Tovább rontja? Megrekeszti a problémát? Vagy tünetre elmúlasztja de a probléma fennmarad?

2022. jan. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 A kérdező kommentje:
Nem trollkodsz bele,örülök ha minél inkább kórüljárjuk a témát.
2022. jan. 14. 23:55
 67/85 Grimfox ***** válasza:
76%

65, hallottam már olyat, hogy állítolag át lehet venni, de még nem nagyon láttam rá példát. Tovább rontásra, tüneti enyhítésre, félrekezelésre már annál többet. Olyat is, amikor a betegség megmaradt, de kialakult mellé még pár tünet, amik nem a betegséghez kapcsolódtak.

Kényes, mert tudnod kell, mit, és miért csinálsz. Előre kell tudnod, hogyan fog hatni az, amit teszel, és mik várhatók mellékhatásként. Manapság azok, akik különböző spirituális eredetű gyógymódokkal mókolnak, szinte semmi anatómiát nem ismernek. Rá lehet fogni, hogy a szervezet majd gyógyítja önmagát, de a szervezet pont azért beteg, mert erre nem képes. Ha elárasztom akárhogy nevezett energiával(prana, ki, stb), akkor csak a tünetek lesznek erősebbek. Ha csak szellemi szinten gyógyítok, a testet alig, vagy semennyire nem érinti majd. Ha érinti, csak lassan, és az erőfeszítéseim nagy része kárba megy, szétszóródik. Ha csak a testet kezelem, az sem előnyös. Nem sokan veszik a fáradtságot, és tanulnak ki több szellemi, és fizikai gyógymódot, és ismerik meg az emberi testet, hogy tényleg gyógyíthassanak.

Ezzel a kommentel nem leszek népszerű, de több "ezoterikus" gyógymóddal találkoztam már, mélyebb-sekélyebb tapasztalat révén, és a fenti szomorú trendet tapasztaltam majdnem mindenhol.

2022. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:

Már csak azért kérdeztem mert fejfájást elmúlasztani tudok és gyulladást lehúzni sem nehéz, de persze oda kell figyelni, hogy ne csak másik testrészben rekedjen meg. Ezt valahogy 16 éves korom óta gyakorlom.

Mellesleg honnan vetted azt, hogy ha nyers erőt kap az ember felerősödnek a tünetek? Nem egyszer volt hogy azért nem tudott egy ismerősöm kikecmeregni a betegségből mert iszonyatosan le volt merülve energetikai szinten és úgy valóban nehezebb gyógyulni.

Hozzáteszem valóban energiatakarékosabb nem csak ágyúval verébre lőni, hogy adsz a kezeltnek egy halom energiát hogy "nesze fogjad" hanem tudatosan megragadni hogy "ni ott a góc akkor én azt most kiveszem és levezetem a talajba"

De annyira nem nagy ördöngősség, csak ismerni kell hozzá az emberi testet meg érzék is kell hozzá. (ez utóbbi már lehet problémás azoknál akik annyit se látnak mint én)

Persze azt is hozzá kell tenni, hogy az energetikai szintű gyógyítás nem helyettesíti a gyógyszereket, ez max kiegészítés az orvosi kezelés mellett. (Ezt azoknak mondom akik esetleg túl lelkesednének)

2022. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 Grimfox ***** válasza:

68, a mindenféle avatott gyógyítók ennyit sem tudnak a betegségekről, és az emberi testről. Az érzék része pedig hiánycikk.

Az energiapótlásnál nagyon nem mindegy, mivel pótolják a hiányt. Gondolom ha valakinek van hozzá érzéke, annak ez kevésbé probléma, de sajnos nem ez a jellemző.

2022. jan. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 A kérdező kommentje:

Mit tanulhatnék ami hasznos?

Valami olyasmire gondoltam amit más pénzért csinál,én meg megcsinálnám ingyen.

2022. jan. 17. 15:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!