Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan kezdjem el tanulni a...

Hogyan kezdjem el tanulni a mágiát?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 A kérdező kommentje:

#9 Ezeket tudtam beszerezni:

Corpus Hermeticum, Liber Hermetis, Asclepius,Papa Shanga A Voodoo-mágia gyakorlata,Frater Aralin - Frater Infinitus - A szerelmi mágia nagykönyve,és A Boszorkányok titkos tana címmel van egy könyvem de nincs rajta a szerző.

Ezek együttesen jó alapot adhatnak?

2022. jan. 6. 10:37
 12/85 Grimfox ***** válasza:

A szerelmi mágiásat azt szerintem hanyagold, a voodoo-val nem sokra mész, viszont érdekességnek mindenképp jó. Az első kettő ugyan nem kezdőknek való, de jó könyvek. A hermetikus hagyomány, ha sikerül megértened, valódi ismerethez juttat. Antikváriumokban néha lehet találni gyöngyszemeket. Olyanokat, amiket régebben adtak ki utoljára. Várkonyi Nándor-Varázstudomány I-II., és Sziriat oszlopai még jó lehet, ahogy "A mágia és okkultizmus az európai gondolkodásban" című könyv is. Angolul sokkal szélesebb a választék.

Az előző kérdésre pedig a válasz az, hogy többé-kevésbé igen. Minden mágikus műveletnek ugyanaz az alapja, de nagyon sokat kell ásni, hogy eljuss a közös alapig. Ezek közül sok hitet, vagy vallási elköteleződést igényel. Kabbalát például nem lehet ténylegesen használni, amíg nem merülsz el komolyan a zsidó misztikában. A kabbala Yahweh, a zsidók istenének neveivel, és a nevek által szimbolizált erényekkel, tulajdonságokkal foglalkozik. Ténylegesen csak beavatott zsidó férfiak tudják(és jogosultak) használni.

2022. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 A kérdező kommentje:

Szeretném kerülni a New Age-es dolgokat mert az jött le hogy nagyon csak a felszínt kapargatják,és kevés benne a mély tartalom.

Vallást nem igazán gyakoroltam soha,azonban a természet vallások egészen szimpatikusak (bár néha kicsit butának tűnnek), valamint a hermetika kezd érdekelni,bár nem igazán értem hogy mit akar mondani.

2022. jan. 6. 12:29
 14/85 Grimfox ***** válasza:

A hermetika elég mély, és nagyon szimbolikus nyelvezetet használ. Nem pont kezdőknek való, de ha azzal kezdesz, ugyanazt a szöveget többször olvasva, a fogalmakat pedig külön kikeresve lassan ugyan, de lehet vele haladni.

A wicca is new age-nek számít, ha a metodikáját nézed, hiába nyúl vissza a természetvallásokig. Nem feltétlen kell egy darab, vagy bármelyik természetvallással külön foglalkoznod. Ha az animizmust általánosságban tanulmányozod, akkor átfogóbb képet kapsz.

2022. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
4%
Iratkozz be mágia OKJ-tanfolyamra.
2022. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
49%

A mágia megtanulása/elsajátítása autodidakta úton nem fog sikerülni.

A mágia tudásához nem elég, hogy "mit" kell csinálni, hanem azt is tudni kell, "hogyan" és "miért".

Ehhez pedig már irányító, "mester" kell.

(Nem lesz senkiből jó kőműves/lakatos/műszerész, akit mestere nem tanít meg a szakmai fogásokra.)

Könyvekből tájékozódhatsz, eljuthatsz egy bizonyos ismereti fokra, de ez nem jelenti azt, hogy át tudod ültetni a gyakorlatba is.

Ha érdekel a téma, olvasgass, de gyakorlatba átültetni ne akarjad, mert annak rád nézve is káros visszahatásai is lehetnek, sőt biztos, hogy lesznek is!

2022. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
#16 Zöldségeket ír.
2022. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 Grimfox ***** válasza:
Van igazságtartalma annak, amit ír. Vannak dolgok, amikhez kell egy mester, vagy más útmutató jelenléte. Főképp a misztériumiskolák esetén. Az is igaz, hogy a könyvekben leírtakat nem érdemes közvetlenül átültetni a gyakorlatba. Az alapelveiket meg kell érteni, és az alapján korrigálni őket, vagy teljesen újraírni. De nem lehetetlen könyvekből is hasznos ismeretekre szert tenni. Csak nehéz.
2022. jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom Grimfox. Én tudom követni a leírásokat, ha nem is tökéletesen, néha korrigálva a saját ízlésem szerint, de soha nem kritikusan boncolgatva. Főleg ha kezdő valaki, akkor nincs mivel és mit átírni. Akkor megbízol azokban, akik előtted jártak, a saját iránytűd szerint cselekszel, és igen, idővel, ha lesz tapasztalatod és kedved, újraírhatsz dolgokat, de akkorsem kötelező. Csak könyörgöm, a kérdező ne várjon mestereket. Annyi potenciális mágust/boszorkányt/varázslót stb.. veszítünk el azzal, hogy mesterekhez kötjük ezt a mágikus utat, kalandot, ami bárki előtt nyitva áll.
2022. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 Grimfox ***** válasza:
100%
Szerintem ez a probléma úgy oldható fel, hogy nem kezd el egyből gyakrolati dolgokat végezni, hanem olvas, és ismereteket gyűjt. Ha azokat összeveti, akkor látni fogja a hasonlóságokat a különböző módszerekben. A hasonlóságok pedig gyakran utalnak arra, hogy az a hiteles része egy módszernek. De ha nem is módszerekről olvas, hanem például mágikus filozófiáról, már abból sokat leszűrhet. Az olvasással kialakul a szűrés képessége is, és néhány év után már meg tudja mondani, hogy mi az ami egyértelmű marhaság, és mi az, amin érdemes gondolkodni.
2022. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!