Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan kezdjem el tanulni a...

Hogyan kezdjem el tanulni a mágiát?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 Grimfox ***** válasza:
93%
Azt nem, hogy paradox, de nagyjából az a helyzet, igen, a hermetika szerint, hogy a viág teremtője azonos a teremtett világgal. Persze több is annál, de mint saját fizikai és szellemi teste létezik a világ, amit átjár a világon felül álló tudata. Ez nem csak a hermetikában van így, hanem az indiai vallásokban is hasonló az értelmezés. Minden, ami létezik Brahman megnyilvánulása.
2022. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 A kérdező kommentje:

Tehát ha beszélhetünk ezen környezetben egy felsőbb tudatról,akkor azt csak mint törvények összességét,készletét vagy tudatosan gondolkozó és meghatározó döntéshozó egyetemes elmét érdemes elképzelni?

Valamit,ha én analóg vagyok a teremtővel,azt az azonosságot úgy kell elképzelni hogy a része vagyok (mint a napnak a foton,de az égitestel mégsem azonos) vagy hogy én vagyok az maga?

Feltételezem hogy egy darabkája vagyok én,ahogy minden jelenség ami észlelhető. Azonban,érdekes kérdés lehet hogy milyen hatalmi jogosultságaim vannak/lehetnek ha ismerem a létezés kevésbé egyértelműbb törvényeit,máshogy: mennyiben osztozom vagy rendelkezem a teremtő hatalmával,befolyási jogával?

2022. jan. 7. 21:30
 33/85 Grimfox ***** válasza:
91%

Mindkettő igaz. Legalább is a hermetika szerint. A teremtő elsődleges állapota egy nem tudatos dolog, nem létezik térben, és időben, a létezése az egyetlen dolog, amivel rendelkezik. Amint megnyilvánul egyetemes elmeként, már megkezdte a teremtés folyamatát, ekkor már mint törvény, és tudat létezik. Aztán innen merül egyre lejjebb a megnyilvánulásba, egészen az anyagi világ létrejöttéig.

Ebben is mindkettő igaz. A teremtésben rész vagy, de tartalmazod a teremtő teljes egészét is. Illetve a teremtő van jelen benned teljes egészében. De ugyanígy egy kavicsban is, így ez nem sok privilégium.

A befolyás attól függ, hogy milyen közel kerülsz a teremtő valódi lényegéhez. A jelenlegi emberi mivoltod is elég nagy befolyással bír, bár a nagy részéről nem tudsz. A hermetika célja hasonló a buddhizmuséval. Visszatérni a teremtő tudatba. Ezen az úton nő a befolyás, de a felelősség is, ami ezzel jár. Minél magasabbra jutsz, annál magasabbról buksz egy rossz lépésnél.

2022. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 A kérdező kommentje:

Ez a felfogás nagyban egybevág a már korább kialakult világ és eletképemmel.

Már csak az érdekel főleg,hogy miként lehet elindulni a hermetika útján valamint hogy milyen gyakorlatokkal él?

2022. jan. 7. 21:55
 35/85 Grimfox ***** válasza:
91%
A corpus hermeticumban elég sok "gyakorlat2 le van írva, csak eléggé képletes módon. De az interneten biztosan találsz egyszerűbb nyelvezeten megfogalmazott, kigyűjtött dolgokat. Amennyire nekem lejött, az erényes, bölcs, tudatos, és "zárkózott" életet tekinti előnyösnek a hermetika. A meditáció, kontempláció szintén fontos eleme.
2022. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 A kérdező kommentje:

Ezek miként visznek közelebb az eredményes mágiagyakorláshoz (értve ide az anyagi vágyak megszerzését vagy a gyógyítást)?

Foglalkozik ilyesmivel egyáltalán a hermetika vagy csa a lélek és világ megértése és nemesítése a célja?

2022. jan. 7. 22:14
 37/85 Grimfox ***** válasza:
29%
Hát a hermetika nem éppen az anyagi vágyak kielégítéséről szól. Nagyjából az ellentétéről. A gyógyítás meg nem épp kezdő gyakorlat, de a hermetika gyakorlásának, a hermetikus világkép ismeretének van ilyen hozománya. Csak nem az elején. Alapvetően egyfajta belső alkímia a hermetika célja, az ember felemelése. Az ebből fakadó tudás a hermetikus mágia alapja.
2022. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
90%

"Inkább hibázz, mint ne csinálj semmit."

Ezt betartva van a sok baleset a vasúti átjárókban.

A "még átférek" csak aztán válik hibának, ha csattant a mozdony.

Vannak javíthatatlan hibák is, a mágiában főképp.

2022. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
47%
Ha most kezdi, képtelen olyan kaliberű hibát véteni.
2022. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
Kivéve ha ált isk elsőként az egyetem első szemeszteres anyagába nyúl.
2022. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!