Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan kezdjem el tanulni a...

Hogyan kezdjem el tanulni a mágiát?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
Igen, olvasni mindenképp sokat kell és nem tudom, hogy a Kérdező milyen beállítottságú, de pl. ha én nem kezdtem volna el ezzel egyidőben gyertyákat/sigileket/ilyesmiket készíteni és nem lett volna semmilyen fizikai megjelenése a ,,munkának,, , akkor sosem jutottam volna egyről a kettőre. Megmaradt volna az egész egy teória, ami sosem válhat valóra és beleuntam volna az egészbe. Nagy tragédiát nem fog végrahajtani olyasmivel, amihez azonnal hozzá tud fogni, bonyolult rituálékat pedig úgysem nem fog tudni kivitelezni még.
2022. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 Grimfox ***** válasza:
Amíg egyszerű dolgokkal kezd, addig valóban nem lehet baj.
2022. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 A kérdező kommentje:
Milyen egyszerű dolgok vannak?
2022. jan. 7. 13:30
 24/85 Grimfox ***** válasza:
Például kezdd el tanulmányozni a szimbólumokat. A különböző jeleket, a természeti szimbólumokat, színek, fémek, és más tárgyak jelentését. Ezek segítenek, hogy megértsd azt, amit majd később csinálni fogsz. Illetve azt, miért ezekre van szükséged később.
2022. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 A kérdező kommentje:

Hogyan épül fel egy rituálé,mi a törzse?

A könyveimben különféle szimbolikus megfeleltetéseket olvastam a gyertyák szineire,a növények,tömjének,és olajokra vonatkozóan,valamint csillagászati szempontokra vonatkozóan. Ha tegyük fel,fogok egy szertartást és kicserélem a szimbólumokat amiket használ,a célom szerint,akkor az működhet?

2022. jan. 7. 13:45
 26/85 Grimfox ***** válasza:
100%
Előbb azt érdemes eldönteni, a rituálé működik e. Ha működik, akkor fog e működni, miután a céljaidnak megfelelően lecserélted az elemeit, és kihagytad a szükségtelen dolgokat. Ehhez kell a könyvekből előzőleg leszűrni a következtetseket. Például attól, hogy mondjuk hajnali négykor meggyújtasz egy zöld gyertyát, amit egy 20forintosra állítottál, és háromszor elkántálod a szöveget, hogy meg akarsz gazdagodni, még nem fogsz, mert így nem fog működni. A rituálé általában egy olyan folyamat, ahol "úgy teszel", mintha szimbolikus eszközökkel, mint egy színházi előadás során, elérnéd a célt. (a különböző szellemekkel kapcsolatos rituálékra ez nem igaz, de az nem is kezdő kategória) A rituálé elemeinek a célod felé kell vezetnie, és megfelelő sorrendben kell őket felhasználni.
2022. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
De közben megtanultad, hogy a zöld gyertya mivel rezonál, hogy hajnali 4-kor is tudsz / lehet / kellhet rituálét végezned, hogy a pénz jólétet jelent, és ha önmagától ettől a rituálétól nem is leszel holnap gazdag, de az első lépést megtetted affelé, hogy a számodra gazdagságot jelentő szintet elérd. És igen, egy színházi előadást adsz elő és a közönséged az egész Univerzum.
2022. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 Grimfox ***** válasza:

Az egyszerűbb rituálék esetén a tudattalan a közönség, és abból csalja elő a kívánt hatást. Amikor már kifelé forduló rituálékat végez valaki, az magasabb szint, és "kényelmetlenebb" hibázni.

A zöld gyertyás dolgot csak példaként írtam, kérdező, nehogy véletlen komolyan vedd. Gyorsan írtam csak valami légbőlkapott példát.

2022. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:

Inkább hibázz, mint ne csinálj semmit. A szándék többet számít, mint a perfekció. A Mágia elnézőbb, mint hinnéd.

Mármint a Grimfox által leírt konkrét rituálét ne vedd komolyan, a részleteket igen.:)

2022. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hermetikában olvasgatva (mert idáig ez a legszimpatikusabb irány) azt a következtetést vontam le,hogy az alaptétele az hogy előbb volt egy egyetemes tudat,amiből az anyag keletkezett,mert az "üresség" megköveteli a "valami" létét hogy értelmezhető legyen.

Valamint még,hogy az univerzum vagy isten,vagy egyetemes tudat mindennel azonos ami benne található,analóg. Ez számomra elég paradox.

Valamelyest jól értelmezem?

2022. jan. 7. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!