Arcüreggyulladás lelki okaihoz hogy álltok, ti, akik csak
a tudománynak hisztek?
Úgy állunk hozzás, hogy amit leírnak azt nem ártana kutatásokkal igazolni. Mert akár te is ki tudsz találni valami tündérmesét arról hogy hogyan működik a világ, csak attól még nem lesz igaz.
Meg érted... wellnesscafe mint hiteles forrás, no comment.
2018. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/18 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül nálam lehet hogy véletlen egybeesés, de igaz.
A welness cafétól elvonatkoztatva minden betegségnek lelki oka van. Több, hitelesebb forrásból is tudom és tapasztalom is. Elég kiindulni a hasmenésből. Mikor van az embernek hasmenése? Mikor ideges, szorong, izgul stb. Ugyanígy működik "nagyobb" betegségeknél is.
2018. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
4/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy lehetne magam helyretenni, de minden pénzt megadnék érte.
"A welness cafétól elvonatkoztatva minden betegségnek lelki oka van."
Ez annak a klasszikus esete mikor valaki SEMMIT nem tud a biológiáról, de legalább nem is akar úgyhogy kitalál helyette ilyen lózungokat.
A betegségeknek túlnyomó részben biológiai okai vannak. Nagyon úgy néz ki, hogy a pesszimista, rosszkedvű emberek hajlamosabbak megbetegedni, de ebből azt leszűrni, hogy a betegségeket a lelki problémák okozzák az szimpla ostobaság.
2018. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
6/18 A kérdező kommentje:
#5 Ez annak a klasszikus esete, mikor valaki nem sokat tud a biológiáról, de legalább nem is akar úgyhogy ír helyette ilyen lózungokat. Biológiai és lelki okai is vannak a betegségeknek, a kérdés hogy milyen arányban. A lelket ne spirituális szinten értem, hanem arra, amit az agyad irányít, érzékel. Erről még az orvostudomány is csak nagyon keveset tud.
7/18 anonim válasza:
Szóval van ez a cikk valami bulvárlapban. Említ valami kísérletet, de forrást nem jelöl meg, nehogy utána lehessen nézni. Aztán élethelyzeteket, amikkel gyakorlatilag bárki képes azonosulni. A Kedves Olvasó meg azt mondja, "hú de eltalálta, de igaz ez rám", pedig teljesen univerzális dolgokról van szó. Aztán a cikkíró mindezeket az állításokat semmivel nem támasztja alá. Ahogy mifelénk mondják, eztet bárki mondhassa.
2018. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért vagytok erre a forrásra ráakadva, itt nem ez a lényeg. Régen is volt orvoslás, aminek a kémiai, biológiai hátteréről mit sem tudtak az akkoriak. Később lett világos hogy miért működik. Nem egyszerű az elme és a betegségek közötti kapcsolatot megtalálni. Az agy olyan dolgokra képes összetettségének hála, amire ember most (még) nem.
A kineziológusként feltüntetett szerző nyilván csak ilyen módon tud hozzászólni a kérdéshez, mivel a jelzett "kutatások" feltehetően hasonló színvonalú ezotérikus vagy bulvárlapokban jelentek meg (már ha egyáltalán hiszünk abban, hogy elvégezték őket, sőt meg is jelentek az eredmények). Ha ugyanis tudományos igényű kísérletek lettek volna, akkor megfelelő szaklapok közölték volna ezeket (és akkor a források nem maradtak volna titokban).
Annyi viszont kétségtelenül igaz, hogy már sokféle betegség esetén igazolták az immunrendszer és a kedélyállapot összefüggését. A gond csak az, hogy a kedélyállapot és az immunrendszer működése közti kapcsolatot objektív módon valójában nemigen vizsgálták.
2018. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
10/18 A kérdező kommentje:
#9 A lényeg az objektivitáson van. Még gimiben volt filozófia óránk, ha most ülnék be rá, valószínűleg sokkal többet megértenék. A teljes objektivitás elérhetetlen, mivel minden ember más, teljesne ugyanúgy nem állhat a dolgokhoz, csak közelíteni tud hozzá. Az általánosan elfogadott tények is csak emberi keretek között értendők és rengeteg hibát hordozhatnak. Én, aki próbálok mindenben a logikát és a levezethetőséget keresni, kezdek rájönni 24 évesen hogy ez teljességgel lehetetlen, valahol mindig megáll a tudomány.
Kapcsolódó kérdések: