Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megfejtik a sötét anyag,...

Ha megfejtik a sötét anyag, sötét energia, a fekete lyukak és egyéb (pl. kvantummechanikai) dolgok rejtélyét, az lehet, hogy hatalmas lökést ad majd a tudománynak?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy épp a multiverzumhoz vagy a fénysebesség legyőzéséhez vezet majd ez?

2016. okt. 21. 11:07
 1/9 Tislerics Máté ***** válasza:
68%

Sötét anyag: (minden bizonnyal nem egy anyag, hanem anyagok) Tehát a sötét anyagok megtalálása bizonyára nem fog nagy technológiai előrelépéseket eredményezni, mivel pont az a baj velük, hogy nem lépnek kölcsönhatásba semmivel. Természettudományos ismereteinkre viszont nagy hatást is gyakorolhat. Esetleg kiegészíthetjük a Standard modellt, vagy általánosabb elméleteket gyárthatunk...


Sötét energia (ebből is sokkal valószínűbb hogy nem csak egy van de végül is mindegy.) Ez eredményezhet durva változásokat. Akár antigravitációs hajtóműveket is lehet majd építeni. fantázia, de megtörténhet...


Fekete lyukak: Vagy igen vagy nem! Multiverzumok létezését esetleg igazolhatják így. De féregjáratokban való utazás, nagyon necces. Azok ám szétkapnak mindent ami részecskékből van. És sajnos az ember is, tehát nem hiszem, hogy technológiai előrelépések lesznek a jobb megértésükből. Természettudományos egészen biztosan...


A kvantumvilág jobb megértése esetleg a nano vagy szubnanotechnológiák :D fejlődéséhez vezethet. Kvantumszámítógépek, élő szervezetek alkotása, elképzelhetetlen miket alkothatunk majd, ha megismerjük még jobban...

2016. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet, hanem tutira biztos. Nobel díjakkal lesz kikövezve az út.

Bár talán nem pont a fénysebesség átlépéséhez... meglátjuk.

2016. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a sötét anyagok megtalálása bizonyára nem fog nagy technológiai előrelépéseket eredményezni, mivel pont az a baj velük, hogy nem lépnek kölcsönhatásba semmivel."


Gravitációs kölcsönhatásba minden anyag részt vesz aktívan és passzívan is. Aktívan mivel minden anyag gravitál és passzívan mivel minden anyagra hat a gravitáció ami alól a sötét anyag sem kivétel. Ez igaz hogy nem egyfajta anyagot jelöl a sötét anyag hanem sokfélét, a közös bennük hogy nem lép elektormágneses kölcsönhatásba vagyis nem látható. Éppen ezért célszerűbb lenne láthatatlan anyagnak nevezni. (A levegő pl hétköznapi értelemben láthatatlan mivel nem ver vagy bocsájt ki fényt, de igazából bocsájt ki csak nem abban a tartományban hogy szabad szemmel is lássuk vagyis elektromágneses kölcsönhatásba lép)

Azt kijelenteni hogy nem fog nagy technológiai előrelépéseket eredményezni ostobaság, mivel a természettudományos ismeretek gyarapodása önmagába a nagy előrelépések bölcsője. Közvetlenül és/vagy közvetetten előbb utóbb előre nem látott technológiai előrelépést hozhat. Az hogy 50 100 vagy 1000 vagy több év múlva miután felfedezték nem lehet előre megmondani.

2016. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a féregjáratokban való utazás nem járna semmiféle veszéllyel azon kívül, hogy fogalmunk se lenne arról hova jutunk.

Akárhova görbül a téridő, nem cincálna darabokra. Vagy maga a féregjáratot okozó erő az, ami szétszedne minket?

2016. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tislerics Máté ***** válasza:

#3! igazad van! De sajnos a sötét anyagok, nem csak hogy láthatatlanok, de megfoghatatlanok is, mivel semmilyen általunk ismert anyaggal nem lépnek kölcsönhatásba. Még ha ezekből a közeljövőben fel is fedezünk párat, azok sem lesznek alkalmasak egy általunk ismert anyagokból felépülő szerkezet mozgatásához és megváltoztatásához. Ez persze nem jelenti azt. hogy a sötét anyagok egymással ne tudnának erős kölcsönhatásban lenni. Tehát azokat mint totálisan független, érinthetetlen anyagokat lehetne esetleg kezelni, de ugye nem látjuk őket. Tehát mégse... :D


Amúgy meg az evidens, hogy a természettudományos ismeretek befolyásolhatják a technológiát, de az már a természettudományok miatt lesz, tehát közvetlenül, "csak úgy" technológiai újítások nem várhatók a sötét anyagok jobb ismerete miatt. Erre próbáltam utalni... :)

2016. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hominida ***** válasza:
22%
A féregjáratokban való biztonságos utazás vagy a fénysebesség átlépése megoldható lesz azzal, ha sötét anyagba burkolva utazunk és sötét energiával hajtjuk magunkat. :-)
2016. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akik egyéni fantáziájuk szerint írtak fénysebesség átlépése meg féregjáratokról nem kommentálom.

@18:23

Ez nem egészen igaz. Az elméleti fizikusok dolga különböző modelleket felállítani, a kísérletieknek pedig ellenőrizni kísérletileg. Ami nagyon hosszú és bonyolult folyamat mely olyan hosszú lehet hogy aki az elméletet megalkotta meg sem éli mire eredményt érnek el a kísérleti fizikusok.

Ebben az esetben például van 2 sötétanyag részecskénk és van valamilyen új fizikai modell mely szerint ezek össze vannak kötve és az új fizika szerint két ismert részecskévé alakul át vagy akár fordítva. Mely kísérleteket elvégeznek részecskegyorsítókban majd és/vagy megfigyelnek az Univerzumban.

Nem akarok hosszasan írni. Egy kis betekintés a témába: [link]

2016. okt. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tislerics Máté ***** válasza:

#7! jogos amit írsz! Nagyon furcsa lenne (számomra), ha a modell lenne először, és nem az, hogy pl.: részecske gyorsítókban végzett kísérletetekkel véletlenül megtaláljuk. pl.: látszólag eltűnik mondjuk energia, és kiderül, hogy csak sötét anyaggá alakult. Kimutatják a gravitációs hatásából! Persze nagyon sokára... a g túl gyenge kölcsönhatás ilyen távlatokban, de majd lesznek érzékenyebb műszereink...


Az űrben (nagy távlatokban) is meg lehetne találni véletlenül. Például "eltűnik" vagy "megjelenik" az anyag (igen nagy számban) látszólag érthetetlen okokból. pl.: Egy sötét anyag nebula ami átalakul "közönséges" csillagköddé... :)

2016. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hominida ***** válasza:
Itt egy friss adalék ahhoz, hogy ez a dolog nem fog egyszerűen menni: [link]
2016. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!