Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kislányom lát valakit, akit...

A kislányom lát valakit, akit mi nem, de mivel csak 21 hónapos, képzeletbeli barátról még szó se lehet - mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyukám lakásában lakik ez a valaki, neve is van (Gibják), állítása szerint nőnemű és szokta mondani hogy éppen mit csinál. Azért is elgondolkodtató, mert a 4 hós kisfiam is ugyanúgy oda néz, nevetgél rá, magyaráz neki...

Szerencsére eddig csak pozitív megnyilvánulásokat hallottam rá vonatkozóan a gyerektől.


2010. jún. 14. 22:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
55%
szerintem valami fény vagy árnyék amit elnevezett. :)
2010. jún. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Mi van ezzel a hülye verselővel? Már vagy a 6. kérdésnél látom. Elmentek otthonról?
2010. jún. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
Lehet a kiscsaj avatarját gibjáknak hívják
2010. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Lenyűgöző, hogy milyen szinten van beszédileg, értelmileg a pici lány. Így térül meg, ha valaki rendesen foglalkozik a picivel. Gratulálok!
2010. jún. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ!


ma reggel kicsit körüljártam vele a témát, szerinte régen egy nagy öreg makkfa (- vagyis tölgy) volt ott , ahol most a panelház áll, és ez volt az ő fája (talán ebben lakott, de ezt nem sikerült teljesen tisztázni). Hosszú fehér ruhában szeret lenni és van egy csillogó, kanyargós kése, olyan mint egy kifli ( sarló?)

Szerinte Gibják kedves és okos, nem fél tőle és nem is értette hogy ez nekem hogy juthatott eszembe.


Nem konkrétan a csillárról van szó, hanem mellé néznek, és a beeső fény irányából adódóan ott nincs árnyék.

Persze ez nem jelenti azt, hogy ettől még ne lehetne vmi folt ott, amihez ezt társítják. (De ketten ugyanúgy???)

Nekem akkor kezdett igazán szöget ütni a fejembe a dolog, mikor már többedszer kaptam őket azon, hogy a kicsi vihorászik és beszélget a levegőbe, csajszim meg fél füllel hallgatja, néha odanéz és ő is vigyorog. Megkérdeztem ,hogy mit csinálnak és olyan arccal tájékoztatott mint aki sültbolondnak néz, hogy ezt nem vágom: Gibják viccelődik öcsivel, látod, most grimaszolt neki... hihihi, most nekem is... most megint neki...


Van gyermekpszichológus ismerősünk, aki ismeri a lánykát és a mentális képességeit. Kérdezgettem erről, és szerinte korai a képzeletbeli-barát, ő még nem tart ott egyenlőre. Amúgy nagyon közvetlen és könnyen barátkozó tipus, bárkivel azonnal le tud bratyizni, és eléggé sokat is foglalkozunk vele. Elvileg semmi nem indikolja a képzeletbeli barát megteremtésének szükségletét, legalábbis a szakember barátunk szerint.


hát nem nagyon tudom, mit gondoljak...

2010. jún. 15. 08:58
 26/37 A kérdező kommentje:

08.06-osnak.

köszönöm szépen :)

2010. jún. 15. 09:06
 27/37 anonim válasza:
100%

Ez azért van, mert a gyerekek, 6 éves korukig nem lépnek át úgymond a ,,szellemvilágból" és érzékelik őket, nekem is volt már ilyenre példám két kisebb testvérem, az egyik 3 volt a másik meg 4 éves, és mikor együtt aludtak, egyszerre ébredtek fel, és ugyanazt a sztorit mesélték 3 idegen emberről akik a gyerekek szobáiban álltak.

Nem kell félni a szellemektől,nem bántanak, csak itt ragadtak és aki ért hozzá annak tudnia kell segíteni nekik.

2010. jún. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
9%

[link]


sok sikert! jobbulást!!

2010. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
63%
Szellemek nem leteznek, szerintem is csak kitalalta a kislanyod, a kisfiu meg atvette.:) Ha valakinek eleg nagy a kepzeloereje barmit bemesel maganak, en is ilyen vagyok sajnos. Felkelek ejszaka, nem felek, es elkezdem emagyarazni magamnak, hogy mi van ha bejott valami sorozatgyilkos, es annyira beleelem magam, hogy el is hiszem az egeszet...:( De ennek megvannak a jo oldalai is, szerintem a kislanyod is csak ennyire gazdag fantaziaval megaldott
2010. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Anyuka,

ne haragudj meg, hogy ezt mondom, de a kislány nem lát semmiféle szellemet. ahogy kiveszem a kommentjeidből, látom, hogy nagyon imponálna ez neked, de le kell, hogy hűtselek. a "Gibják" olyan valami lehet, aminek valószínűleg nagyon is kézzel fogható magyarázata van. amikor én kicsi voltam, volt a szobámnak egy pontja, amitől nagyon féltem. mindig egy bizonyos pontra mutogattam (én is adtam neki valami nevet) és jeleztem, hogy nagyon félek tőle. a szüleim elképzelni se tudták, mi lehet az a valami, amit mindig mutogatok és szorongással tölt el. aztán évekkel később valahogy szóba jött ez az egész, és elmondtam a szüleimnek (amit akkor nem tudtam kifejezni) hogy az a valami, amitől féltem egy felpödörödött tapétavég volt a falon! nagyon furcsa a gyerekek lelke, észlelései. nyilván te is arra gondolsz, mit lehetett félni egy ilyentől, de engem nagyon erős félelemmel töltött el, minden racionális ok nélkül.

a gyerek valószínűleg lát valami egészen jelentéktelen apróságot a csilláron (akár a villanykörte, dísz..stb) és emberi tulajdonságokkal ruházza fel, pl kedves, okos, vigyorog. a kisöcsi meg azért néz arra, mert van már olyan okos, hogy a nővérét utánozza (nyilván a kislány nézését követi).

2010. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!