Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki/mi az az én? Lejjebb...

Ki/mi az az én? Lejjebb jobban kifejtem

Figyelt kérdés
Mondják hogy én az agyam vagyok mivel azzal gondolkodok. De ha azt mondom hogy van agyam akkor én az agy gazdája vagyok, tehát nem lehetek az agyam mert az enyém. Ugyanez a helyzet a tudattal, testtel, meg egyebekkel. Tehát akkor most ki/mi az az én?

2017. júl. 24. 17:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

16) "A gondolkodó, gondolkodás-függő embereknek az a betegsége, hogy számukra csak az valóság, ami gondolkodással igazolható"

Nem is hiszünk sem a Pumukliban, sem istenben, se egyéb képzelt dologban, amit sokan összetévesztenek a valósággal. Szörnyű börtön gondolkodni és erre rávenni másokat is. :D


17) Komolyan ezeket meg honnan a kutyafüléből veszitek? Felépítetek egy képzelt rendszert (ami viszont gondolkodást feltételez) a képzeletetekre támaszkodva?


Ami számomra abszurd hogy e rendszer szerintetek arról szól hogy ne legyél énközpontú, közben valójában az egész arról szól hogy én a hallhatatlan, én a végtelen tudású, én a világ megtapasztalója! :D Mondjuk megértem hogy ehhez a fajta önbecsapáshoz már szükséges a gondolkodás elvetése. Ha ezt a kijelentésemet bárki rosszindulatnak véli az jó, mert talán még sem nincs teljesen elveszve.


A válaszokat meg köszönöm, én is tanultam ebből. :)

2017. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

16) "A gondolkodó, gondolkodás-függő embereknek az a betegsége, hogy számukra csak az valóság, ami gondolkodással igazolható"


Azt hiszem, másképp is lehet ezt értelmezni, kedves előző.

A valóság függetlenül tőlünk. Független attól, hogy ismerjük vagy nem ismerjük, hogy tudjuk-e modellezni, vagy egyáltalán elképzelni.

Arról tudunk beszélni és gondolkodni, amit képesek vagyunk elképzelni. Ami ezen kívül esik, megint csak az objektív valóság része. Arra akarok kilyukadni, hogy talán hiba felosztani a világot arra, amiről képesek vagyunk gondolkodni, és arra, amiről nem, utóbbit pedig kizárni belőle. Vagy más szavakkal élve, csak azt tekinteni létezőnek, amit ismerünk, vagy elképzelni tudunk.


Más egzakt létezőként tekinteni elképzelhetetlen vagy ismeretlen dolgokra, és más megengedni azt, hogy akár létezhetnek is. Hogy a világ nem akkora, amekkorát most éppen látunk belőle.

2017. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
"A tudós elfelejt èrezni, a varázsló elfelejt gondolkodni." már fogalmam sincs, hogy ezt hol olvastam de van benne valami. Ez a kettő ellentèt szüksèges, hogy az èlet egyre èlvezetesebb legyen, de jó ha valaki nyitott mindkèt irányba.
2017. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az én, az más néven akarat.

A hatalmat szerezni akaró akarat az én. Irányító hatalmat akaró. (kisbabaként átéltük ezt, de félreértelmeztük, szeretetből etettek-itattak, gondoskodtak rólunk, nem azért, mert hatalmunk volt)

2017. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!