Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki/mi az az én? Lejjebb...

Ki/mi az az én? Lejjebb jobban kifejtem

Figyelt kérdés
Mondják hogy én az agyam vagyok mivel azzal gondolkodok. De ha azt mondom hogy van agyam akkor én az agy gazdája vagyok, tehát nem lehetek az agyam mert az enyém. Ugyanez a helyzet a tudattal, testtel, meg egyebekkel. Tehát akkor most ki/mi az az én?

2017. júl. 24. 17:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Én = Az az entitás amit irányítasz az agyaddal, és hozzá vagy kötve


Jobb kérdés az, ha minden nap egy szerved kicserélik mesterségesre, akkor hány napig mondhatod magad "én"-nek...

2017. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kösz. Sokat filóztam mostanság ezen. 👍👍👍
2017. júl. 24. 17:16
 3/24 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha az én mibenlétére vonatkozó kérdésre - ha az valóban érdekel - nem mástól vársz választ.

(Én sem fogom megválaszolni.)


A válasz keresésének a módszertana nagyon nem mindegy. Nulladik feladatként először odáig érdemes eljutni, hogy tisztán lásd, hogy a "Ki/mi az én?" kérdésre milyen módszerrel érdemes választ keresni.

Mondok néhány rossz módszert:

- megkérdezed a gyakorin

- a nyugati tudományoktól vársz választ

- vitákban veszel részt ismerőseiddel, és a győztes válaszát fogadod el

2017. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Erre a kèrdèsre ne itt keress választ mert meglátják az okos "mindent tudok nekem ne mond mert egyetemet vègeztem" emberek ès csak egy felesleges vita kerekedne belőle.
2017. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én mondtam elöbb hogy sokat filóztam rajta,és volt saját elgondolasom is róla de attól még kiváncsi vagyok mások véleményére is. És az első kommentelőlvel teljesen eggyet tudok érteni.
2017. júl. 24. 18:17
 6/24 A kérdező kommentje:
Ezt a masodik kommentelőnek írotam
2017. júl. 24. 18:18
 7/24 anonim ***** válasza:
Akkor fogadd el az #1-et. #3 voltam.
2017. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Fordulj inkább a filozófia felé. Sokkal értelmesebb és valósabb válaszokat találsz benne, mint tudományos okfejtésekben. Azok csak a felszínt kapargatják ebben a témában, nem látják át a lényeget - és nem is láthatják, mert a módszertan miatt még nem tart ott az egész.
2017. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

#1 azt mondja, "Én = Az az entitás amit irányítasz az agyaddal, és hozzá vagy kötve"


Ugyanígy lehetne az is igaz, hogy az "én" irányítja az agyat.

De ugyanígy lehetne az is igaz , hogy az "én" nem létezik.

Vagy az, hogy se az "én", se az agy nem létezik.

Hogyan döntöd el, melyik igaz? Ráérzésre, szimpátia alapján? Meetinget tartasz róla, és közösen eldöntitek?

2017. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"nem lehetek az agyam mert az enyém."

De komolyan, azért mert birtokosként gondolsz mindenre ami téged alkot nem jelenti azt hogy akkor nem az vagy. Nem is értem hogy ilyen hibás gondolatmenet hogy fordulhat meg egy ember fejében... Jé, ez a mondat meg azt "igazolja" hogy még is az agy gondolkodik! Ennyit a kiindulópontodról. :)


"Mondok néhány rossz módszert: ... a nyugati tudományoktól vársz választ"

Hát igen, az ezotéria kategóriában sokan vannak akik szerint hülyének lenni presztízs. Egyszer valaki már leírhatná hogy az igazolt ismereteinek (más néven tudomány) elleni utálat miből fakad, mert számomra érthetetlen.


"Fordulj inkább a filozófia felé. Sokkal értelmesebb és valósabb válaszokat találsz benne, mint tudományos okfejtésekben. Azok csak a felszínt kapargatják ebben a témában, "

Ez így hülyeség, a filozófia köldökbámulás amiből az ember nagy kérdésekre talál ki választ. Van is emiatt annyiféle válasz egy-egy kérdésere hogy mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. Nem mondom hogy a filozófia hülyeség, de hogy valós választ adna bármire az erős túlzás. :D

2017. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!