Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki/mi az az én? Lejjebb...

Ki/mi az az én? Lejjebb jobban kifejtem

Figyelt kérdés
Mondják hogy én az agyam vagyok mivel azzal gondolkodok. De ha azt mondom hogy van agyam akkor én az agy gazdája vagyok, tehát nem lehetek az agyam mert az enyém. Ugyanez a helyzet a tudattal, testtel, meg egyebekkel. Tehát akkor most ki/mi az az én?

2017. júl. 24. 17:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kérdés amit csak egy ember feltehet. Nagyon sok mankó létezik amelyikkel megtalálhatod végső önmagadat. Viszont meg kell tanulnod őket helyesen használni. Én a buddhizmust választottam, azon belül talán a zen a legletisztultabb ágazat. Viszont buddhizmuson kívül nagyra tartom az advaiták tanításait. Annyit mondok csak, hogy mindenképp gyakorolnod kell, mert a legvégső igazságot nem lehet szavakba önteni, ha pedig mégis, akkor az én (aki egy illúzió) rögtön belekapaszkodik és még ebből is képes identitást formálni. Indulj ki abból, hogy mi nem vagy... A tested biztosan nem, az hét évente a legutolsó sejtig megújul, teljesen kicserélődik, de te tapasztalod ezt a megújult testet is ugyanúgy, ahogy tapasztaltad 3 éves korodban az akkorit. A gondolataid, a világképed számtalanszor átalakult folyamatosan, de te egyik sem vagy, hiszen mindegyik szerint tapasztaltad a valóságot. Tehát a gondolataid sem vagy. A szellemi képességek szintén változásnak vannak alávetve, tapasztalod a brilliáns elmét, és ha romlik, tapasztalhatod a bugyuta észjárást, amely mögött még mindig ott vagy mint tapasztaló. Az érzékszerveken keresztüli tapasztalások lenyomatai, szintén csak gondolatok. Az egyetlen ami végig jelen van, az a tudatosság, ami viszont személytelen. Amikor sokat gyakorolsz és időzgetsz a tiszta tudatosság állapotában, az elme bekapcsolódik és azt mondja "én vagyok a tiszta tudatosság" ez rendben is van, de ezt a gondolatot sem szabad megszilárdulni hagyni. Az önvalóban nincs helye az elmének, ott számára csak paradoxonok vannak. Ha zen koanokat olvasol, gyakorlás nélkül önellentmondásos zagyvaságoknak tűnnek. Amikor viszont gyakorolsz, előbb utóbb megtapasztalod azt a régiót ahonnan származnak, egyfajta eseményhorizont mint a fekete lyukaknál, még éppen hozzáfér az elme pár információhoz, de nem tudja értelmezni mert csak kettősségekben képes gondolkodni. De nem is okoskodok tovább. Ha fel akarsz ébredni, gyakorolj!
2017. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
#10, hozd létre a "Egyszer valaki már leírhatná hogy az igazolt ismereteinek (más néven tudomány) elleni utálat miből fakad, mert számomra érthetetlen." kérdést. Még az is lehet, hogy válaszolok rá. A jelen kérdést nem terhelem ezzel.
2017. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
17%

"Nagyon sok mankó létezik amelyikkel megtalálhatod végső önmagadat. Viszont meg kell tanulnod őket helyesen használni."

Azt hiszem ez egy jó megfogalmazása pl. a filozófiának. Persze minden világnézet mankó az élethez.


"Indulj ki abból, hogy mi nem vagy... A tested biztosan nem, az hét évente a legutolsó sejtig megújul, teljesen kicserélődik"

Ez tévedés, itt egyszerűen definíciós problémáról van szó. Nem az testrészeid vagy hanem ezeknek rendszere, ami összességében alkot téged. Lásd Thészeusz hajója paradoxon: ha egy hajó minden részét kicserélik az idő folyamán, az még ugyanaz a hajó?


"A gondolataid, a világképed számtalanszor átalakult folyamatosan, de te egyik sem vagy"

Ha jól értem ez azt jelenti hogy a gondolkodás megbízhatatlan. Akkor honnan tudod hogy bármely következtetésed helyes?


"Az egyetlen ami végig jelen van, az a tudatosság, ami viszont személytelen."

Ez számomra értelmezhetetlen mert ha jól értem amit tudatosság alatt értesz az valami olyasmi ami nem létezhet önmagában, a világot érzékszervekkel, önmagunk figyelését gondolatokkal érzékeljük. Én ezt alapján úgy látom hogy a tudatosság a tapasztalás vagy gondolkodás egy módja, nem azoktól független.

2017. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
13 tènyleg nem rosszból mondom de sok dologban tèvedsz ha ezt így látod. Akarod látni vagy nem? Ez a leginkább lènyeges kèrdès. Hajlandó vagy-e mindent elengedni, hogy láthasd?
2017. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
14) Én se rosszindulatból mondom, de nem válaszoltál semmire csak annyit írtál hogy rosszul gondolom és "fogadjam el/be". Valamit kritikus hozzáállás nélkül elfogadni az önbecsapás egy formája amiből nem kérek. Ha valaki ki tudja fejteni hogy ennek mi az értelme és nem tűnik számomra abszurdnak akkor megértem.
2017. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A gondolkodó, gondolkodás-függő embereknek az a betegsége, hogy számukra csak az valóság, ami gondolkodással igazolható. Ami nem igazolható gondolkodással, az nem létezik. Ezzel elzárják magukat a valóság nem-gondolkodás útján való megismerésétől. Ami persze nem baj, mert úgy szűkítik le a maguk számára a valóságot, ahogy nekik tetszik. A baj az, hogy aki megpróbál kitörni ebből a kalodából, azt minden erejükkel akadályozni próbálják.
2017. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Aneem ***** válasza:

Mi az ami nekem van ?

-Testem amiben élek

-Lelkem ami az információkat gyűjti, és ami időnként boldog vagy szomorű

-Felsőbb énem aki kapcsolatban áll a kozmikus létezőkkel és segíti a fejlődésemet

-Tudatom ami szükséges a létezésemhez

-Egóm ami segít abban hogy létezzek és érvényesüljek a földön


A válasz a legtömörebben valahogy így hangozhat: Én vagyok a létező, az egy aki van, aki mindig is volt és mindig is lessz. Akinek sem születése nincs, sem halála mivel örök létező, én vagyok az örök jelenlét, az erő ami minden istent és teremtett létezőt összefog. Én vagyok az aki álmodja a világot. Én vagyok minden ami volt van és lessz. Egy örökké létező szabad Jelenlét vagyok, a jel ami Jelen lehetünk. A Forrás.

2017. júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
15. Nem is kellett reagálnom a hsz re. Megtette más. :)
2017. júl. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 thoomas26 ***** válasza:

A lélek, ami valójában vagy, s a szellem, akinek most gondolod magad.

A lélek a (földi fogalmakkal élve) örökké létező, amely testet öltések sorozatával tapasztalja meg a teremtett fizikai világot. Minden egyes testet öltés alkalmával magára húz egy személyiséget (szellemet), ami csak az adott testhez tartozik, s mellyel annak halála után ő annyival több lesz. Így, s a különböző életek alatt véghez vitt tettek, események által fejlődik, s lesz egyre tapasztaltabb, egyre bölcsebb.

Tehát a lélek, aki valójában vagy, a felsőbb éned. S akivel most azonosítod magad, a mostani személyiséged, a szellem. Amíg testben létezel, ideiglenesen elfelejted mindazt, aki voltál és vagy, s tudatod csak a jelenlegi személyiségedre fókuszál. Ám minél fejlettebb már a lelked, annyival kevésbé van mélyre süllyedve benned ilyenkor az igazság, így a testi élet alatt annyival könnyebb erre rájöjj, s ezt tudatosítani magadban. A tested már nem te vagy, csupán használod erre az egy fizikai életre. A szellemed sem teljesen te vagy, csak az vagy, az adott fizikai élet alatt. Ám míg a testedet itt hagyod, annak halála után, s az elenyészik, a szellemedet magaddal viszed és magadba építed, örökké a tiéd marad, s te már örökre az is leszel, ahhoz hozzáadva, ami már addig voltál.

2017. júl. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Úgy érzem valamivel okosabb lettem.
2017. júl. 25. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!