Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az erőszakossáp a végső...

Az erőszakossáp a végső spirituális megtapasztalás?

Figyelt kérdés

A végső pusztulás és erőszakosság önvalónk megtapasztalása és a legközelebbi út Istenhez?


Számtalanszor láthattunk a történelem során, hogy Isten nevében hányan vesztek oda vagy végeztek ki. Emellett ott van az is, hogy Isten már nem egyszer követett el merényletet az emberiség ellen, a nép ellen. (Ott van például az özönvíz vagy a tíz egyiptomi csapás) Tehát a hatalom vággyal kapzsisággal önzéssel megfélemlítéssel közelebb kerülünk a spirituális önvalónk megismeréséhez és megérhetjük Istent is?


Hogy válhatnék erőszakosabbá, hogy közelebb kerüljek és megismerjem az igazi önvalómat? Sajnos hiányzik belőlem e nemes tulajdonságok, de úgy érzem spirituálisan és csakrálisan fejlődnöm kell, hogy meg tudjam védeni, ami számomra a legfontosabb.


2017. febr. 19. 18:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:

Nem tudod, mi az erőszak, vagy nem tudod, mi a spiritualitás.

.

"Hogy válhatnék erőszakosabbá, hogy közelebb kerüljek és megismerjem az igazi önvalómat?"

Hát ezt meg hogy a fenébe érted, képzeled?

Megerőszakolod magadat?

MEG AKARSZ tenni, megteszel olyat, amit NEM AKARSZ megtenni?

Ennél még a fából vas karika gyártás is egyszerűbb.

2017. febr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
Dubitus, amit te mondasz eléggé durva. Amit én mondok az elnyomás erőszakkal megszerzett hatalom mások felett a megfélemlítés egyik formája. Mint mondjuk lelki sérüléseket okozni szemmel veréssel meg ilyesmi. Sok olyan könyvet olvastam amikor is az illető olyat tesz, amit eredetileg nem akar, de fenn akarja tartani a látszatot, hogy ő a domináns fél, máskülönben céltábla lesz. A spiritualitáshoz az okkultizmushoz vagy a valláshoz is ezek elengedhetetlen kellékek. Csakhogy harmadik szemet hunyunk ezek hallatán. Sokan valamiféle utópia szerűséget álmodnak meg azért sincsenek felvilágosulva. Valamiért nem látjuk meg Istenben a végtelen szadismust. :D
2017. febr. 20. 09:12
 13/63 anonim ***** válasza:

Mi van téged is beszerveztek a sátánisták?


Annyi igaz belőle hogy ezt az oldaladat is meg kell élned. De ha mindeközben ártasz másoknak akkor csúnyán megjárhatod.

2017. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:
#13 Ugyan már. Sokan ártanak másoknak és ennek ellenére büntetés nélkül ússzák meg. Ezt valahol mélyen mindenki tudja csak erkölcsi okokból önmagunknak hazudunk. Sokféle erőszak van és köztük is van az, ami fenntartja az egyensúlyt. Ilyen mondjuk a megfélemlítés vagy a hatalmat gyakorlás mások felett, mint mondjuk a rendőrség katonaság meg ilyenek. A sátánisták meg nem szerveztek be. :D
2017. febr. 20. 11:23
 15/63 anonim ***** válasza:

#14


Minden tettnek meg van a következménye csak nem biztos hogy azonnal és nem biztos hogy abban a formában amiben várnád.


Farkas és áldozati bárány egykutya, de mindkettő megkapja ami jár... (ki előbb, ki utóbb)

2017. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

#15

Abban igazad van, hogy mindennek megvan a következménye, de ugyanakkor ez egy és más dolog. Az élet valójában nem olyan igazságos, mint azt hiszed. Minden azon múlik milyen játékos vagy.

2017. febr. 20. 12:17
 17/63 anonim ***** válasza:

#16


Az élet nem arról szól hogy a te szempontodból mi igazságos vagy sem.


Na de bocsika egy sátánistát ennél tovább nem oktatok.

Mert egyértelmű hogy az vagy!

2017. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

#17

Pontosan az élet nem arról szól, hogy az én szempontból mi az igazságos vagy sem, mert élet "igazságtalan" csak személyes "igazságok" vannak erkölcsi alapra helyezve, de az objektív igazságot már nem olyan könnyű elfogadni. Másfelől közöm sincs a sátánizmushoz!

2017. febr. 20. 13:13
 19/63 anonim ***** válasza:

#19


Ha sátánista elveket vallasz akkor az vagy... :)

2017. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Nem hinném, hogy sátánista volnék, mert valaki azt mondta nekem, hogy lehetnék egy kissé erőszakosabb is olyan agresszív fajta. Én meg mondtam majd megpróbálom amikor legkevésbé számít rá. De szerintem, aki meg akarja érteni a mélyebbre szántó agresszívót és nárcizmust mélyebbre kell ásnia. :D
2017. febr. 20. 14:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!