Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért kellene választani a...

Amarok Tonrar kérdése:

Miért kellene választani a fizika és a spiritualitás között?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szól, akik szerint a mágia csak babona, és nem létezik semmi, amit a tudomány nem ismer el, valamint azokhoz, akik szerint a technológia, a modern orvoslás és úgy egyáltalán a modernizáció káros, és csak a spiritualitástól elzárt embereket termel ki. Akikhez szól a kérdésem, kérem, írják le, hogy miért vannak annyira az egyik oldal ellen, vagy csak amellett. Miért nem fér meg a kettő egyszerre, harmóniában egy ember életében?
2015. aug. 24. 14:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
54%
Egyik sem babona (jóslás, horoszkóp, mágia) ezek csupán hagyománymegőrzéses hülyeségek.... a tudománynak sok mindenre van magyarázata, arra is, hogy ezek badarságok, ennyi!
2015. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Azért annak a babonának is van ám elég szép irodalma amiben el lehet mélyedni, és gyakorlati része, amit ki lehet próbálni. A tudomány ebben az esetben szintén csak hit, mivel fogadok, hogy a legtöbb állítását nem tudod kipróbálni, és nem érted a törvényeket, amik miatt olyan, amilyen. Az, hogy valaki leírta, és te elhiszed, pontosan megegyezik azzal, ami szerinted hülyeség. Érveket szeretnék kérni. Te csak véleményt mondtál.
2015. aug. 24. 14:52
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, ilyen cáfolatokat még nem olvastam hiteles tudósoktól. Csak különböző tételek bizonyítási kísérleteit, amelyek természeti erőket, és törvényeket igyekeztek leírni. Noha nem tekinthetők teljesnek, mégis a legjobb kiindulási alap, amink van a természeti erők tudományos megértéséhez. Ugyanakkor számos természeti erőt még nem sikerült leírni, attól függetlenül, hogy a működését tapasztaljuk. Attól, hogy nem írták le, még létezik, működik, de nem sikerült hipotézist felállítani róla. Az okkultizmus leírja ezen erők egy részét, noha a definíciót tradicionális megközelítésből adja meg, a számolást pedig a későbbi tudósokra hagyja.
2015. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
23%
Mit érveljek ebben? Ez az igazság, nem vélemény....
2015. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
0%
Pont az lenne a jobb, ha mindkettő eltűnne és egy harmadik venné át a helyét
2015. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ami igazság, amellett vannak érvek, nem is kevés. Nem kell bemásolnod senkitől semmit, én a te érveidre vagyok kíváncsi, illetve bárkiére, aki válaszol. Szóval, ha ez az igazság, milyen érveket tudsz felhozni mellette, és milyeneket a másik témakör ellen? Nem véleményt, nem minősítést, érvet.
2015. aug. 24. 14:59
 7/35 anonim ***** válasza:
Az teszi igazsággá, hogy leírtad? Vagy mitől igazság? A tudomány tényleg leírt sokféle dolgot, de eddig egyetlen tétel sem bizonyult megdönthetetlennek. Ez lenne a tény?
2015. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

"Pont az lenne a jobb, ha mindkettő eltűnne és egy harmadik venné át a helyét"


Kifejtenéd az elképzelésed?

2015. aug. 24. 14:59
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Választani nem kell. A fizika terén elért eredményeket valaki vagy elfogadja, vagy nem, ez nem hit kérdése (mivel egy tudományos eredmény mindig objektív, bárki elvégezheti ugyanazokat a számításokat, kísérleteket, ugyanarra az eredményre fog jutni). A különféle spirituális elképzelésekben pedig bárki hihet, sőt, rengeteg tudományos jellegű kísérlet is folyt különféle spirituális elképzelések valódiságának tesztelésére. A bökkenő csupán az, hogy bár ha a tesztalanyok valóban rendelkeztek volna azon képességekkel, amit hirdettek magukról, akkor egyszerű kísérletekkel is igazolhatóak lennének. Mégis rendre csúfos kudarccal végződnek a hasonló próbálkozások:

[link]

2015. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg esetleírás van, amikor viszont nem végződött csúfos kudarccal a kísérlet, mégsem találtak magyarázatot az alanyok eredményeire. Ezek az esetleírások igen gazdag tárházát gyarapítják, a tudósok pedig a kísérleteket felfüggesztették, mivel az összefüggéseket jelenlegi tudásukkal nem sikerült megmagyarázni.

A tudomány nem objektív, feltételezi, hogy elfogadsz egy sor olyan alaptételt, ami pusztán filozófiai. Ez főleg a matematikára érvényes. Jól közelítő, működőnek tűnő modelleket készítenek, és ez rendjén is van is van. Ahogy az is, hogy nem állnak meg utána, hanem tovább kutatják a témát. A tudomány nem egy stabil, és végleges rendszer. Ha nem lennének ingatag alapjai, már régen végleges formát öltött volna.

2015. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!