Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért mondható kevésnek az...

Miért mondható kevésnek az ismertsége a társadalomban annak, hogy a kvantumfizika bizonyította a tudat elsődleges szerepét az anyag felett?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése :


Akik látták a Titok c. nagysikerű tudományosan alátámasztott fílmet azok számára ez kézenfekvő, de akik pusztán máshol hallottak róla talán még nem ismert előttük, hogy a bevonzás nem pusztán a pszichológiai pozitív kondícionáláson alapszik, hanem mély tudományos gyökereken alapszik, igaz ez utóbbit jóval később fedezték fel, mint a pszichológiai jelenséget.


*


Roger Penrose kollegám [link] amikor itt járt Budapesten még a milleneum körül a KFKI-ban elmondta, hogy azért nem tudjuk eldönteni, hogy a Sámánok igazat mondanak-e, mert nem ismerjük az un. kvantum-klasszikus határt, azaz nem tudjuk eldönteni, hogy az agyban lezajló folyamatokra érvényesek-e a kvantumfizikai elvek. Nos, el kell mondjam, hogy teljesen érvényesek az agyunkban levő idegsejthálózat méretarányaira a kvantumfizikai összefüggések, mivel a kvantumfizika nem korlátozódik mikrorészecskékre, atomok, molekulák és maga az univerzum is viselkedhet kvantumosként. egyértelmű, hogy a kvantumfizikai felismerés, miszerint a tudat irányítja az anyagot és a valóságot teljes mértékben igaz !


Roger Penrose a tudat irányítású anyagról itt mond el többet http://www.youtube.com/watch?v=3WXTX0IUaOg. Más kvantumfizikus kollega is próbálja népszerűsíteni ezt a tudat központú felismerést [link] [link] about/ http://www.youtube.com/watch?v=s42mrdhKwRA "Csak napjainkra született egy olyan átfogó értelmezése a kvantumelméletnek, ami feloldja ezt a paradoxont. Amit Goswami a "Mi a csudát tudunk a világból?" című filmből ismert, nemzetközi hírű fizikus professzor dolgozott tovább a két magyar zseni által felvetett irányvonalon. Az ő nevéhez fűződik az a modell, amely létrehozta a kvantumfizika paradoxonmentes értelmezését. "Mindössze" annyit változtatott Neumann és Wigner felismerésén, hogy azt a Tudatot tekinti a létezés alapjának, amely nem a dualitás szintjén létezik. Ez azonban nem az egyéni agyhoz kapcsolódó tudat, hanem a keleti filozófiákban megjelenő egységes, metafizikai, mindent magába foglaló Tudat" Illusztráció : http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0



2014. márc. 4. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%

A kvantumfizikat olyanok ertik altalaban akiknek volt valamilyen spiritualis, misztikus, pszichedelikus vagy hasonlo benso atelesuk, elmenyuk. Az emberiseg nagy resze vallasos vagy ateista es nincs ideje (gurcolnek) se kedve (lustak) ilyen dolgokkal foglalkoznia.

Magyarorszagon raadasul olyan a beallitottsag, hogy a multat ajnarozzak; a kvantumfizika/spiritualitas pedig a jovo fele nyit.

2014. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
"The universe, in order to exist, requires a conscious sentient being to be aware of it. Without an observer, it only exists as a possibility. We live in a world of potential electrons and particles that exists as possible wave-forms until the conscious observer comes along and focuses that wave to bring it into existences." (Amit Goswami)
2014. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

aham, jó a kisfilm.. Bohr leírta többször is: a részecskék máshogy viselkednek, ha figyelik őket:)))

Nagy tudat. Talán mindenkinek vannak olyan élményei, amikor nem tükrözött, nem duális élő tudati folyamatot él át. Az ihlet, az intuíció pillanatai. A kérdésre: mert elborította a világot a materialista semmitmondó áltudomány, azért. Tudati eredetű minden létező. Akkor is, ha most minden kisstílű materialista áltudós lepontoz, akkor is.

2014. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Most komolyan miről? fogalmad sincs mi az a kvantumfizia mindennel összekevered. xD
2014. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy tipikusan sokat állító kérdés. A kvantumfizika ugyanis nem bizonyította a tudat anyag feletti szerepét. Már eleve az komolytalan, hogy az ezotéria témakörben kvantumfizikáról mernek beszélni.
2014. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tom Benko ***** válasza:
Ezt már kérdezted. Ellenben a kérdésemre azóta sem adtál választ.
2014. márc. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Aki kételkedik a kvantumfizika azon eredményeiben, mely szerint a tudat teremt azok számára figyelembe ajánlom a kvantumradír, késleltetett választásos kvantumradír kísérleteket. Melyben mikor még nem is mértük meg a részecskepárt hogy eldöntsük, hogy hol ment át, már puszta információszerzése kilétéről összeomlasztja az interferenciaképet és egyetlen helyre kényszerül.


Maga a tudat kényszerítette a kvantumrészecskét arra hogy felvegyen egy egzakt fizikai értéket és mivel mi kísérletekkel vagyunk képesek eldönteni, hogyan figyeljük meg, így eldönthetjük a világ miképpen változik !


Benkó olvasd el ezeket és megérted !

2014. márc. 10. 15:46
 8/15 Tom Benko ***** válasza:
Már mondtam: nem.
2014. márc. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Zoltán


Nagyon remélem, hogy valójában nem kvantumfizikával foglalkozol, mert rohadtul semmit nem konyítasz hozzá.


A (késleltetett választásos) kvantumradír kísérlet a dekoherenciáról illetve rekoherenciáról szól, és semmi köze a tudathoz. A lényegük, hogy ha képes vagy egy két makroszkopikus állapot szuperpozíciójában lévő kvantumfizikai rendszer állapotáról szóló információt még annak makroszkopikus szintre történő kikerülése előtt (azaz a dekoherencia megtörténte előtt) megsemmisíteni (vagyis kiradírozni - innen a kísérlet neve), akkor az nem ugrasztja be a rendszert a szuperpozícióból egyik makroszkopikus állapotba sem. Mindkét kísérlet erről szól, semmi másról. Csak a késleltetett választásban megvan az a pikantéria, hogy az információ kitörlése a szignál fotonok detektálása után történik. Mivel azonban addig nem tudsz ránézni ezen szignál fotonok által kirajzolt képre, amíg az idler fotonokból származó infóval nem rendelkezel (vagyis, hogy melyik mérés előtt volt törlés, és melyik előtt nem), addig az interferenciaképről szóló információ a rendszerben marad. A mérés tehát akkor fejeződik be, amikor az idler fotonok is becsapódtak, és te utólag ki tudod válogatni, hogy mely szignál fotonok alkotják az interferenciaképet, és melyek a sima diffrakciósat.


Az a kérdés, hogy a kvantumfizikai rendszerek mérésekor miért csak mindig egy makroszkopikus állapotban látjuk a rendszert, és sosem ezek szuperpozíciójában, egy ettől független kérdés, és éépen ennek magyarázatára születtek meg a dekoherencia elméletek. Talán ajánlanám Maximilian Schlosshauernek a "Decoherence and the Quantum-to-Classical Transition" című könyvét. Az majd ráncba szedi a felületes ismereteidet a témáról.

2014. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Te is azt írtad, hogy míg rá nem nézel. Ezek a kísérletek és eredményeik értelmezhetetlenek a tudat nélkül !


Maga a kétréses kísérlet, az ha elektront vagy akár fotont lövünk két résre, a mögötte kialakuló interfenrencia kép értelmezhetetlen a tudat, mint fogalom bevezetése nélkül !!!!!


Teljesen másképp viselkednek az elektronok vagy a fotonok, ha megfigyeljük őket tudatosan, mint ha nem. Akárhogy csavarod a dolgokat, a tudat bevezetése nélkül ezt nem tudod megmagyarázni.


Ha gondolod vitatkozhatunk rajta, de veszíteni fogsz :-)

2014. márc. 21. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!