Ha nem lenne tudat vajon létezne-e az Univerzum?
Zoltán Kvantumfizikus kérdése :
Tudósok, kvantumfizikusok vitatkoznak, elmélkednek azon, hogy vajon, ha nem figyelnénk az univerzumot az vajon létezne-e ?
Én most egyedül nem szeretném eldönteni e kérdést, mivel több szem többet lát vagy kvantumfizikai nyelven : Több Én többet ért (hiszen Te is Én vagy, mind egyek vagyunk), így felteszem neked :-)
*
A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz.
Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.
A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.
Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0
*
Most szerintem annak kérdését hagyjuk ki, hogy az univerzum keletkezésekor volt-e ember vagy nem, mivel az univerzum ősállapotaiba merengő fejtegetés tévút, egyrészt azért, mivel egyáltalán nembiztos, hogy az úgy tőrtént ahogyan ma gondoljuk. Egyrészt nem biztos az ősrobbanás sem, de ember nélkül lehett más tudat is megfigyelője a világnak egy Isten vagy másnéven végső megfigyelő vagy más olyan megfigyelő, amelyről jelenleg nincsenek ismereteink. Másrészről pedig az univerzum jobban un, paradoxonmentessé válik, ha statikusan próbáljuk megközelíteni, azonban ezen megoldás kifejtése oly hosszas lenne, hogy itt most ebbe felesleges belemenni, így az ősrobbanás teóriát most mellőzzük, ha megkérhetlek :-)
*
A kérdés abban áll, hogyha nem figyelnénk a világot, akkor az vajon létezne-e ? Tudatunkkal figyeljük és az állatoknak is van tudatuk, ők is alakítják, de minden élőlény, így a növények is ezt teszik és persze interdimenzionális lények is. Így azért elég összetetté válik a kérdés. Azt is tudjuk viszont, hogy a valóság mindíg roppant bonyolult. Ezen embertpróbáló kérdésen lehet eltöprengeni napokat, heteket is. Te mit gondolsz ?
**
Kiegészítés : Elképzelhető, hogy eredetileg egy más fizikai elvek szerint felépülő univerzumban éltünk, csupán az abban levő testeink mind elenyészett, így szenzorosan nem voltunk képesek azt megfigyelni, így azon univerzum helyesen megfogalmazva létezik is, mert lelkeink vissza térnek oda halálunk után, meg nem is, mert nem alakítjuk tudatunkkal. Lehet ezt az univerzumot a nirvana néven ismert állapotként ismerjük. ehhez mit szólsz ? Érdekes következtetések születnek a kvantumfizikából, nemigaz !? :-)
Ha Te vagy az a Kiss Zoltán, akkor erről már beszéltünk korábban, kicsit több, mint két éve. Idevágom a kérdést, ahol láthatod a nézetemet.
http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__1837..
üdv
28/F
LastOne.left
"A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz."
Egyrészt mutatnál nekem (meg szerintem elég sokan kíváncsiak lennének itt rá) olyan kvantumfizikai kísérletet, ami azt igazolja, ha nincs megfigyelő, akkor a megfigyelendő objektum sem létezhet?
Másrészt abban van igazság, hogy a tudatunk által hozunk döntéseket, de ez megintcsak nem értem, hogy következne ebből, hogy amit nem érzékelsz, az nem is létezik?
Harmadrészt, nézzünk egy egyszerű példát az általad hamisnak tartott (de amúgy semmivel meg nem cáfolt) materialista elméletre. Ugye szerinted ha nincs, aki tudatosan, vagy anélkül, de vizsgálná a világot, akkor a világ nem is létezik. Ez nemes egyszerűséggel annyit tesz, ha nincs, aki érzékelje a világot, akkor a világ nem létezik. Csakhogy egy ilyen állítás mindenféle valós alapot nélkülöz.
Vegyünk pl egy vak embert. Ő nem látja a fényt, nem tudja a színeket értelmezni, nem érzékeli a világnak ezen részét, tudatosságától, döntéseitől teljesen függetlenül. De ettől még mindenki más látja, hogy a csillagok fényt bocsátanak ki.
Mi lenne, ha mindenki vak lenne? A teóriád szerint akkor a csillagoknak meg kéne szűnniük létezni, csak mert nincs aki lássa őket? Csakhogy a csillagoknak egyéb hatásai is vannak, a fénnyel együtt egyéb sugárzások is származnak tőlük, amiket még érzékelhetünk, gondoljunk csak arra, hogy a sugárzás melegíti a bolygónk felszínét.
Szóval adott a helyzet, senki sem lát, mégis mindenki tudja, hogy a csillagok ott vannak a helyükön és világítanak.
Szerencsére a gabona akkor is nő, ha nem figyeli senki...
És amíg nem volt ember, nem volt univerzum? Amíg nem volt élőlény, aki tudatával megfigyelje, addig nem volt Föld? A többszázmillió éves kőzetek nem ezt igazolják... :)
Ez a megfigyeléselmélet valahogy nagyon sántít! A fizikusaink azér fogalmazták meg a materialista törvényeket, mert választ kerestek néhány dologra. A törvények elöbb is léteztek, nem akkor keletkeztek, amikor felfedezték őket.
De ugyanakkor olvasom itt a vak ember történetét. Aki vakon születik, annak valóban nem léteznek a színek. De nem azért mert a színek akkor keletkeznek amikor megfigyeljük őket, hanem azért mert ezek tanult dolgok. Születésünk után megtanuljuk hogy a piros az piros, a sárga meg sárga. Egyszerűen azért, mert nincs más neve.
Ugyanakkor némelyik vakon született ember külömbséget tud tenni a színek között. Ebből az következik, hogy a színeknek is van más egyéni tulajdonsága.(rezgése, energiálya) Szerintem a kvantumosok túlbonyolítják a dolgot! Bocsi a nyers véleményért, de csak egy földmunkás vagyok.
Minő megelepetés...
Igen, létezne. A többi tl;dr.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!