A bevonzás nem pszichológián alapúl, hanem komoly tudományos alapja van. A az ember "résztvevő megfigyelő" a világban?
Zoltánkvantumfizikus kérdése :
A tudatnak döntő szerepe van a valóság létrejöttében, ugyanis semmi sem valóságos addig, amíg meg nem figyelik !
a jelenlegi kvantummechanikai tudás szerint az elemi részecskék hullámként működnek, és ezt a hullámfunkciót sok különböző valószínűségű, egyszerre létező állapot összeadódása, szuperpozíciója hozza létre. Amikor megpróbáljuk megfigyelni ezeket az egyszerre létező állapotokat, valami furcsa történik: csak egyet láthatunk. A kvantummechanika központi kérdése ez: hogyan lesz a sokféle lehetőségből egyetlen konkrét fizikai valóság? A legtöbbek által elfogadott magyarázat, a Koppenhágai Interpretáció szerint semmi sem valóságos addig, amíg meg nem figyelik, azonban ez a magyarázat arról nem szól, hogy mi is pontosan a „megfigyelés”.
E témában először Neumann János nyilatkozott, aki szerint a megfigyelés egy tudatos elme működése, majd ezt a véleményt vitte tovább Max Planck, aki szerint „a tudatosság (consciousness) alapvető – úgy tekintek az anyagra, hogy azt a tudatosság hozza létre.”
Neumann szerint, teszi hozzá Brooks, az univerzumban minden a kvantumfizika elvei szerint működik, kivéve a tudatos elmét, ami képes arra, hogy a kvantumszuperpozíciót alkotó lehetőségekből kiválasszon egyet, ezáltal valósággá tegye azt.
Henry Stapp (szintén fizikus) véleménye is az, hogy az ember „résztvevő megfigyelő”, és az emberi elme okozza a kvantumszuperpozíció összeomlását
*
A kétréses kísérletben ha elektront, fotont, esetleg atomokat, de molekulákat is lőhetünk ki az ernyőre, azok ugyanúgy kvantumosan viselkednek. Azaz amikor elhagyja a részecske az elektronágyút az még részecskeként viselkedik, mert tudásunk van róla, majd a térben szétterül és a két réshez érve már hullámként megy át azon. Az ernyőbe csapódva hullámképet hoz létre, mert amikor átment látszólag mindkét résen, nem figyeltük meg !
Részecskeként csapódik be az ernyőre ismét, mert figyeljük. Igen bizarr, hogy amikor egyetlen elektron hagyja el a forrást, szintén hullámkép jelenik meg. De egyenként úgy csapódnak be az elektronok az ernyőbe látszólag összevissza, hogy a végén akár egy órás, időközökkel is hullámkép jelenlen meg.
Mi tőrténik ? Neméz elhinni ezt. Előszőr arra gondoltak a kutatók, hogy mindkét résen átmegy az elektron mint hullám és önmagával interferál, de meglepetésre, amikor az egyik réshez elég közel tettek egy detektort, hogy megfigyeljék éppen merre megy, azt tapasztalták, hogy vagy átment a résen vagy sem ! Azaz a megfigyelés befolyásólta a viselkedést. Ha figyeljük részecske, ha nem akkor hullám ! https://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0
Részecskeként csapódott be, de részecskenyomot hagyott az eletron, amikor a réshez közel megfigyeltük az ernyőn !
Ha megfigyeltük az ernyő előtt melyik résen megy át, akkor részecskeképet adott becsapódáskor <--> Ellenben, ha nem figyeltük meg útközben, akkor hullámképet.
Ebből az analógiából levonható : Ha figyeljük részecske, ha nem hullám. Azaz nem a kísérlet, mérés, hanem maga a megfigyelés révén válik részecskévé, azaz ugrik össze a hf.
*
Azt a kérdést tették fel a kutatók, ha megfigyeljük és részecske, akkor vajon a résen hullámként vagy részecskeként megy át?
Ezt megoldandó a késleltetett választásos kíséretet állították össze, melynek eredménye hihetetlen !
Amikor már biztosak voltak, hogy a kilőtt kvantumrészecske elhagyta a réseket, azaz eldőlt melyik résen ment ár. Azt tapasztalták, hogy mindíg csak az egyik résen ment át,mint részecske, mert a közeli detektor akkor jelzett. Ebből az következik, hogy a réseken csak az egyik utat választja, de nem interferál valójában önmagával, ez csak látszat. Ha már átment a résen detektorral megérve kiderülhetett számunkra melyiken ment át, így mivel figyeltük, azt tapasztaltuk, hogy vagy az egyik vagy a másik résen mernt át, de sosem egyszerre ! Azaz azzal hogy megfigyeltük összeomlott az állapota=hf(hullámfüggvény)
Érdekesség, hogy az ernyőbe csapódva szintén részecskemintát eredményezett a kísérlet, ha megfigyeltük útközben, de hullámkép, amikor nem. [link]
*
Ez azt jelenti, hogy kilőve a kvantumrészecske csupán egyetlen résen megy át és dönti el hova csapódjon az ernyőbe, úgy hogy úgy adjon ki hulláminterferenciát hogy az összes egymásután együtt adja kiaz ernyőn a képet. Ez azt mutatja, hogy a megfigyelés révén lesz anyagi valóság !
*
A kvantumradír kísérletben a egy polarizációs szűrővelmegjelőljük az egyik résen átmenő elektront, úgy hogy az egyik rés után egy szűrőt helyezünk a foton útjába, ekkor kiderül melyik úton megy át a foton és azt tapasztaljuk, hogy részecskekép jelenik meg az ernyőn ! --> EKKOR MEGFIGYELTÜK.
Amikor nem teszünk ilyen szűrőt az egyik rés után, hullámkép jelenik meg az ernyőn, ugyancsak amikor az fotonokat később összekeverjük. A legvége hulláminterferencia.
Azaz ha megfigyeljük melyik résenment át, akkor csak az egyiken megy át, ekkor részecskekép alakul ki, de ha nem figyeljük hullámkép lesz.
Ez egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a megfigyelés során és nem a méréssel omlik össze a kvantumrészecske állapota !
*
Az egy másik eset, hogy a kvantumrészecske honnan tud a másikról ? Honnan észleli ? Ez csak úgy lehetséges, hogy tudja, észleli a másikat. Ez nekünk fizikusoknak egyetemi tananyag formájában a R. P. Feynman Mai fizika ajánlott könyvsorozatban ugyanígy leírja !
Igaz a közember erről keveset tud, mivel a tudat szerepe a kvantumfizikában témát szeretik kerlni a vaskalaposak, hogy megőrizzék a materialista gondolkodást az emberekben, hogy ne lássuk, hogy a világ nem csak ez az anyagi lét ! És ne keressétek a spiritualitást, alelket, Istent.
Akit érdekel a nobel díjas fizikus könyvsorozatában elolvashatja ugyanezt. [link] Feymnann részletesen leírja a R. P. Feynman: Mai Fizika, 3. kötet, 155. oldalon.
A Global Consciousness Project-nél is kvantumrészecskék által okozott zajból képeznek véletlenszámokat, amiknek az eloszlása összefüggést mutat az emberi tudattal - valami kapcsolat van a kvantumvilág és az elménk között, nagyon úgy tűnik!
Amúgy a kétrésnél mi történik akkor, ha detektorral megmérem a melyik-utat, de nem nézem meg a monitoron az eredményt? Ilyenkor hullám, vagy részecske kép van?
"Én nagyon akarom, hogy a Plútó álljon meg és induljon el a másik irányba a pályáján. Akard velem te is. Mondjuk ma 22:00-kor."
Jó lenne ez a teszt, csak ott bukik meg a dolog, hogy te igazából egyáltalán nem akarod, hogy a Plútó megálljon és elinduljon a másik irányba a pályáján. :)
A kétrés kísérlet nem arról szól, hogy módosítjuk a valóságot, hanem arról, hogy hogyan látjuk azt, remélem mindenki érzi a különbséget a kettő között.
A könyvet pedig nem ajánlom.
"Freeman Dyson úgy jellemezte Feynmant ebben az időszakban, mint aki „nem értette a kvantummechanika hivatalos, elfogadott verzióját”, ezért „újból ki kellett találnia a kvantummechanikát” olyan formában, amit ő is megértett."
"Jó lenne ez a teszt, csak ott bukik meg a dolog, hogy te igazából egyáltalán nem akarod, hogy a Plútó megálljon és elinduljon a másik irányba a pályáján. "
- Igen, a kígyó megint a farkába harap: a bevonzás működik, ha tényleg akarunk valamit, megtörténik. Ha nem történik meg, akkor nem is akartuk igazán.
# 4/7 "A könyvet pedig nem ajánlom.
"Freeman Dyson úgy jellemezte Feynmant ebben az időszakban, ..."
Akkor mond meg a MTA-nak, hogy az egyetemeken ne tanítsanak kvantumfizikát, mert benned megkérdőjelezi a dialektikus materializmus Marxi gyökereit ! :-D
Szerencse, hogy nem ilyen szűklátókörő, elfogult emberekből áll a MTA ! MINDEN magyar és nem magyar EGYETEMEN AJÁNLOTT OLVASMÁNY FEYNMANN MAI FIZIKA sorozata !!!!! Csak azért nem tették kötelezővé, mert nem adtak ki annyit, hogy mindenki megvehesse és a kiadó nem tudta olyan alacsony áron nagy számban kiadni, hogy azt a hátrányos helyzetű diákok is megvehessék.
Az ELÉTE-TTK-án mai napig ajánlák a könysorozatot fizikus hallgatóknak [link] az első oldal közepén a második oszlopban olvasod : Feynman, R. P.: MAI FIZIKA 1 - 9. kötet
10. kötet: a kilenc kötet feladatainak
megoldásai
Mûszaki Könyvkiadó, két kiadás
Az egyetem elsõ éveinek fizikaanyaga egyéni, élvezetes
elõadásban.
Valóban Én tanultam a tudat szrepét a harmadik évben kvantummechanika előadáson és kvantumfizika speciaális előadáson. Ennek egy része benne van a Feynmannban (kis része)
Dávid Gyula (akire sokat hivtkoztak a szkeptikusok) által tartott ELTE-s előadáson az irodalomban felsorolt művekben a 3. az a kötet melyben ez le van írva !
A BME műegyetemi fizikus hallgatók számára is ajánlák a sorozatot [link]
*
Egyébként a sszkeptikusok ilyenek !!!!! Mindent kétségbevonnak és a legkiforgatottabb kifogásokat is képesek kiagyalni, csak ne legyen igaz, ha már nem képesek semmit kiagyalni a probléma felvetőjét leidiótázzák, ha mutat olyan ma használt tudományos forrást, amely alátámasztja, akkor más baj van, mert szerintük az sem jó, mert a Nóbel-díjas fizikus beteg volt szerinte -.- Annak ellenére, hogy ajánlott olvasmány minden egyetemen ugyanaz a kötet, akkor a mai fizikusok hülyék, hogy marhaságokat tanítanak ? Csak akkor nem, amikor a szkeptikus számára kedvező anyagot tanítottak ?
Nyugodtak lehettek, benne van pár éve megjelent ELTE-TTK-ás fizikus tankönyvben is, amelyet pár éve végzett tanítványom mutatott. Én nem olvasok egyetemi jegyzetet mióta végeztem, de barátom akad akinek kell és rákérdezve ezek a részek benne vannak a mai tananyagban is, akkor azok az ELTE-s tanárok is őrűltek ? ...Szkeptikusok szerint biztos. Marx tudta jól,nem !?
"Én nagyon akarom, hogy a Plútó álljon meg és induljon el a másik irányba a pályáján. Akard velem te is. Mondjuk ma 22:00-kor."
Jó lenne ez a teszt, csak ott bukik meg a dolog, hogy te igazából egyáltalán nem akarod, hogy a Plútó megálljon és elinduljon a másik irányba a pályáján. :)
*
Az egyik az, hogy azonbukik meg, hogy egy vérbeli szkeptikus nem hisz el semmit, csak ha látja, ergó nem vagy képes elhinni hogy megtőrténhet, ebből az következik, hogy nem tőrténik meg, a tudatalattid gátat szab ennek. A Titok c. bevonzás titka pont az, hogy hinni kell és akkor válik valóra ! Nem szabad szemernyi kétségednek sem lenned a kudarcban....ezt tanítják a harcművészek is !
A másik probléma az, hogy ha olyan eseményre gondolsz amire sokan, akkor a rákoncentráló emberek millióinak akarata egyesül, fizikus nyelven minden egyes eakarat szuperpozíciója alakúl ki és ekkor a legtöbb ember akarata teljesül, azaz mivel ők a plútó mozgását a korábbi ismeretükből vezetik le, az úgy is fog viselkedni.
Nem véletlen, hogy a bevonzás egyedi eseteknél működik ! A te életed próbáld jobbá tenni, úgy hogy a jó dolgokra gondolsz. A te egyedi életed bekövetkező eseményeire más nem gyakorol hatást, nem koncentrál rá. Próbálj szeretetet és békét sugallani mindenhova, megbocsájtást és együttérzést és akkor ha sokan így teszünk a többség megfordítja az emberiség sorsát !
Ezért írok ide, ezért végzek kvantumaktivista munkát, hogy mindeni megismerje, hogy a gondolatunknak valóságformáló ereje van ! Használjátok jóra. Minnél több ember használja, annál jobb lesz mindenkinek, ha nagyon sokan használnánk az emberiség balsorsát, a háttérhatalom miatt fennálló nyűgét, éhezését, válságaitól megszabadulnánk, mert azok a negatív lények, erők is ezt a Titkot használják rátok, de visszafelé. Olyan negatív félelmeket gerjesztenek bennetek, mint félelem a megélhetésért, munkahely elvesztése, egzisztencia elvesztése a barátaitok előtt nevetségessé válása, amely félelmeket az agymosó média által életben tartanak és ez titeket tudatalatt működve gúsbaköt !!!!!
Szerencsére az akadémiai tudományt csak annyira tudták lekorlátozni, hogy ne tárja elétek a tudat alapú kvantumfizika eredményeit, ettől még tanítják tudományegyetemeket és benne van az alaptudomány jelenlegi rendszerében, csak nem beszélnek erről arról az pár elméleti tanórán kívűl amit a nekünk ki kellett járni. Ez is valami :-P
1) Nohát, a Plútó még mindig megy a maga normális útján, úgyhogy azt hiszem a hipotézisedet elvethetjük. Én mindent megtettem a magam részéről.
2) Ki a fenét érdekel Marx? Szerintem egy darab ember nincs ezen a bolygón, aki a Marx iránti tisztelete miatt materialista. Ez milyen nevetséges szalmabáb már? Le se sz.rjuk Marxot, komolyan, kevésbé érdekel Marx mint a te kutyád, pedig azt se tudom, van-e kutyád, és nem is érdekel. Te meg azért vagy spiritualista, mert cserébe Hitler szelleme rávesz neonácikat, hogy lesz.pjanak téged. Kb ennyire nevetséges, valóságtól elrugaszkodott a Marxozásod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!