A bevonzás nem pszichológián alapúl, hanem komoly tudományos alapja van. A az ember "résztvevő megfigyelő" a világban?
Zoltánkvantumfizikus kérdése :
A tudatnak döntő szerepe van a valóság létrejöttében, ugyanis semmi sem valóságos addig, amíg meg nem figyelik !
a jelenlegi kvantummechanikai tudás szerint az elemi részecskék hullámként működnek, és ezt a hullámfunkciót sok különböző valószínűségű, egyszerre létező állapot összeadódása, szuperpozíciója hozza létre. Amikor megpróbáljuk megfigyelni ezeket az egyszerre létező állapotokat, valami furcsa történik: csak egyet láthatunk. A kvantummechanika központi kérdése ez: hogyan lesz a sokféle lehetőségből egyetlen konkrét fizikai valóság? A legtöbbek által elfogadott magyarázat, a Koppenhágai Interpretáció szerint semmi sem valóságos addig, amíg meg nem figyelik, azonban ez a magyarázat arról nem szól, hogy mi is pontosan a „megfigyelés”.
E témában először Neumann János nyilatkozott, aki szerint a megfigyelés egy tudatos elme működése, majd ezt a véleményt vitte tovább Max Planck, aki szerint „a tudatosság (consciousness) alapvető – úgy tekintek az anyagra, hogy azt a tudatosság hozza létre.”
Neumann szerint, teszi hozzá Brooks, az univerzumban minden a kvantumfizika elvei szerint működik, kivéve a tudatos elmét, ami képes arra, hogy a kvantumszuperpozíciót alkotó lehetőségekből kiválasszon egyet, ezáltal valósággá tegye azt.
Henry Stapp (szintén fizikus) véleménye is az, hogy az ember „résztvevő megfigyelő”, és az emberi elme okozza a kvantumszuperpozíció összeomlását
*
A kétréses kísérletben ha elektront, fotont, esetleg atomokat, de molekulákat is lőhetünk ki az ernyőre, azok ugyanúgy kvantumosan viselkednek. Azaz amikor elhagyja a részecske az elektronágyút az még részecskeként viselkedik, mert tudásunk van róla, majd a térben szétterül és a két réshez érve már hullámként megy át azon. Az ernyőbe csapódva hullámképet hoz létre, mert amikor átment látszólag mindkét résen, nem figyeltük meg !
Részecskeként csapódik be az ernyőre ismét, mert figyeljük. Igen bizarr, hogy amikor egyetlen elektron hagyja el a forrást, szintén hullámkép jelenik meg. De egyenként úgy csapódnak be az elektronok az ernyőbe látszólag összevissza, hogy a végén akár egy órás, időközökkel is hullámkép jelenlen meg.
Mi tőrténik ? Neméz elhinni ezt. Előszőr arra gondoltak a kutatók, hogy mindkét résen átmegy az elektron mint hullám és önmagával interferál, de meglepetésre, amikor az egyik réshez elég közel tettek egy detektort, hogy megfigyeljék éppen merre megy, azt tapasztalták, hogy vagy átment a résen vagy sem ! Azaz a megfigyelés befolyásólta a viselkedést. Ha figyeljük részecske, ha nem akkor hullám ! https://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0
Részecskeként csapódott be, de részecskenyomot hagyott az eletron, amikor a réshez közel megfigyeltük az ernyőn !
Ha megfigyeltük az ernyő előtt melyik résen megy át, akkor részecskeképet adott becsapódáskor <--> Ellenben, ha nem figyeltük meg útközben, akkor hullámképet.
Ebből az analógiából levonható : Ha figyeljük részecske, ha nem hullám. Azaz nem a kísérlet, mérés, hanem maga a megfigyelés révén válik részecskévé, azaz ugrik össze a hf.
*
Azt a kérdést tették fel a kutatók, ha megfigyeljük és részecske, akkor vajon a résen hullámként vagy részecskeként megy át?
Ezt megoldandó a késleltetett választásos kíséretet állították össze, melynek eredménye hihetetlen !
Amikor már biztosak voltak, hogy a kilőtt kvantumrészecske elhagyta a réseket, azaz eldőlt melyik résen ment ár. Azt tapasztalták, hogy mindíg csak az egyik résen ment át,mint részecske, mert a közeli detektor akkor jelzett. Ebből az következik, hogy a réseken csak az egyik utat választja, de nem interferál valójában önmagával, ez csak látszat. Ha már átment a résen detektorral megérve kiderülhetett számunkra melyiken ment át, így mivel figyeltük, azt tapasztaltuk, hogy vagy az egyik vagy a másik résen mernt át, de sosem egyszerre ! Azaz azzal hogy megfigyeltük összeomlott az állapota=hf(hullámfüggvény)
Érdekesség, hogy az ernyőbe csapódva szintén részecskemintát eredményezett a kísérlet, ha megfigyeltük útközben, de hullámkép, amikor nem. [link]
*
Ez azt jelenti, hogy kilőve a kvantumrészecske csupán egyetlen résen megy át és dönti el hova csapódjon az ernyőbe, úgy hogy úgy adjon ki hulláminterferenciát hogy az összes egymásután együtt adja kiaz ernyőn a képet. Ez azt mutatja, hogy a megfigyelés révén lesz anyagi valóság !
*
A kvantumradír kísérletben a egy polarizációs szűrővelmegjelőljük az egyik résen átmenő elektront, úgy hogy az egyik rés után egy szűrőt helyezünk a foton útjába, ekkor kiderül melyik úton megy át a foton és azt tapasztaljuk, hogy részecskekép jelenik meg az ernyőn ! --> EKKOR MEGFIGYELTÜK.
Amikor nem teszünk ilyen szűrőt az egyik rés után, hullámkép jelenik meg az ernyőn, ugyancsak amikor az fotonokat később összekeverjük. A legvége hulláminterferencia.
Azaz ha megfigyeljük melyik résenment át, akkor csak az egyiken megy át, ekkor részecskekép alakul ki, de ha nem figyeljük hullámkép lesz.
Ez egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a megfigyelés során és nem a méréssel omlik össze a kvantumrészecske állapota !
*
Az egy másik eset, hogy a kvantumrészecske honnan tud a másikról ? Honnan észleli ? Ez csak úgy lehetséges, hogy tudja, észleli a másikat. Ez nekünk fizikusoknak egyetemi tananyag formájában a R. P. Feynman Mai fizika ajánlott könyvsorozatban ugyanígy leírja !
Igaz a közember erről keveset tud, mivel a tudat szerepe a kvantumfizikában témát szeretik kerlni a vaskalaposak, hogy megőrizzék a materialista gondolkodást az emberekben, hogy ne lássuk, hogy a világ nem csak ez az anyagi lét ! És ne keressétek a spiritualitást, alelket, Istent.
Akit érdekel a nobel díjas fizikus könyvsorozatában elolvashatja ugyanezt. [link] Feymnann részletesen leírja a R. P. Feynman: Mai Fizika, 3. kötet, 155. oldalon.
Utolsó rátapintott.
Ha minden dolog körülöttünk,minden fizikai törvény csak a mi létünkből (mármint hogy létezünk tudatos szemlélőként) származik,akkor miért egységesek?
Egyáltalán maga az hogyan lehetséges hogy nem vayunk tudatában valami létezésének,ennek ellenére létezik???
Itt bukik a még zoli által is elfogadott okság,hisz az Antarktisz létezett még mielőtt bármilyen emberi értelemben vett tudat tudott volna a létezéséről.
Persze zoli majd erre is kitalál valamit mert hát egy pszichózisban szenvedő szegény élőlény.
Egyáltalán honnan számítsuk a tudatot.Én nem egy fejlettebb gerinces élőlényt tudattal igen is rendelkezőnek tudok besorolni.Az emberszabásúak zöme,a cetek egy része,és az előpatásúak közül az elefántok.
Itt fel is merült bennem mi történne ha mondjuk sterilizálnánk egy egész naprendszert (mondjuk a központi csillag szupernóvaként felperzsel minden a rendszerben levő planétát) és a csillag környezetében nem lenne olyan további rendszer amihez eljutott volna a csillag fénye illetve nincs rajta jelen élet.
Magyarul.A csillag létezése teljesen ismeretlen lenne mindenki számára aki a csillag élete alatt kisugárzott fény által megtett távolságú sugarú körön kívül lenne.Tudom hogy kacifántos,de kacifántos hülyeséghez kacifántos cáfolat kell.
Ismét Ferencevolúcióbiológus
Illetve zoli te hazudsz ismét.Ez csak félig tudomány.A tudomány és az átverés (mely mások tudatlanságával való aljas visszaélés) egy nagyon ügyes elegye.Az embernek nagyon résen kell lennie hogy mikortól ér véget a tudomány a meséidben,és kezdődik a hazugság és belemagyarázás.
TUdom hogy ez személyeskedés de ezt a labdát le kell csapnom:"ugyanis semmi sem valóságos addig, amíg meg nem figyelik ! "
Gondolom a te agyadat se figyelte meg még senki,így már érthető minden.
# 20/25 " legalábbis ahogy kivettem az eddig olvasottakból, mint amikor az ember biztosan érzi, hogy meg kell történnie, és a logikának ellentmondva nem érez kétséget. Ezért nem alkalmasak ezek a tesztek, hogy teremjen itt három zsiráf a szobában, mert ha őszinték vagyunk magunkhoz, be kell vallanunk, hogy ez a kép inkább félelmet kelt bennünk, mint sem hogy igazából vágynánk rá."
Nagyon jól körűlírtad azt a problémát, hogy habár hiába tudjuk, hogy a vonzás törvénye létezik, ha nem hiszünk benne igazán, nem vagyunk képesek megvalósítani sem ! :/
Sajnos ez nagy igazság és valójában ez az igazi titok ! Képesnek lenni elengedni a kudarc lehetőségét, csírájában sem gondolni arra, hogy ez nem következik be. Ha anyagiasak vagyunk, akkor gúsba köt minket az az ismeret amit jelenleg tudunk vagy hiszünk a világról és így NEM FOG sikerülni ! Szkeptikusoknak lehetetlen ezt megvalósítani.
Newtonnak és Einsteinnek is a spirituális bölcsességüknél fogva sikerült a titokkal bevonzani az univerzum megismerését, mindenki másnál jobban !
"A sok milliárdnyi megfigyelő miért nem vonzza szét a világot?"
Jelenlegu tudásunk alapján az univerzum gyorsúlva tágúl. :-D
"Ha minden dolog körülöttünk,minden fizikai törvény csak a mi létünkből (mármint hogy létezünk tudatos szemlélőként) származik,akkor miért egységesek? "
Egyrszt nem egységesek, csupán ebben az univerzumban. Ezt egy másikkérdésnél szépen kifejtettem a lényege az, hogy mind egyek vagyunk ! Én vagyok Isten. Te is Isten vagy és Én is Te vagyok és fordítva :-) A kvantumfizikából ez következik, amolyan szolipszizmus egy verziója. Ezt ismerte fel prof.Wígner Jenő nobel-díjas fizikus pl...
A lényeg az, hogy ha valamit régen valamilyen formában észletek az őseink, akkor annak alapformáit mindenki így észleli, mivel összefonódtak, azaz mindenki egy egész !
Ha a szomszéd bevonz egy lottó 5-öst,akkor Én is úgy észlelem és Te is, hogy neki lottó 5-öse van !
"Egyáltalán honnan számítsuk a tudatot"
Alapvetően megfigyelsz. Poger Penrose szerint a lélek valahol az agyban van és halálunk után az információ megmarad benne és újraszületik. Ne mond azt, hogy Ő is hülye ! :-P
*
"Itt fel is merült bennem mi történne ha mondjuk sterilizálnánk egy egész naprendszert (mondjuk a központi csillag szupernóvaként felperzsel minden a rendszerben levő planétát) és a csillag környezetében nem lenne olyan további rendszer amihez eljutott volna a csillag fénye illetve nincs rajta jelen élet.
Magyarul.A csillag létezése teljesen ismeretlen lenne mindenki számára aki a csillag élete alatt kisugárzott fény által megtett távolságú sugarú körön kívül lenne.Tudom hogy kacifántos,de kacifántos hülyeséghez kacifántos cáfolat kell."
Ez jó ötlet. Én is ilyenen gondolkodtam, amikor az asztrálsík egy lehetséges elképzelését kidolgoztam.
Majd egy másik kérdésben lehet kifejtem. A lényeg az, hogy tegyük fel=tf réges régen mi az asztráltérben észleltük a világot a 3.szemünkkel ! (nem biztos, hogy így van, de bocsássuk előre)
Ekkor azoknak a képességeknek bírtokában voltunk, amelyek az asztrális síkon lehetségessé tettek pl parajelenségek, gondolatolvasás, telekinézis stb
Ha egy háború következtében elpusztúlt volna a 3. szemünk, amit lehet mi mértünk valaha egymásra, akkor mivel nem vagyunk képesek érzékelni azt illetve csak kevesen, de nagyon korlátozva az asztrális sík részben el is tűnik, azaz nem létezik teljesen.
Azaz a képességeink használata nélkül az nem is létezik tovább !
tf kevés ember (mágusok)nak valamelyest nyitva van a szemük és érzékelnek, de a legtöbb ember csak vágyik tudatalatt ezekre a képességekre és hiányát érzi, de nem képes használni senki olyan szinten, hogy azt nap mint nap tegye, állandó jelleggel tárgyak mozgatására vagy folyamatosan telepatikusan olvasni mások agyában és EZ PONT AZÉRT lenne, mert mivel nem érzékeljük a 3. szemünkkel, már nem is létezik olyan erősséggel, mint régen -.-
ekkor valóban az ember a saját bűne áldozata. Elpusztítottuk saját szuperérzékelésünk, hogy legyőzzük a másikat és ennek eredménye, hogy mára senki sem képes használni csupán kevesen, azok is alig alig.
Érdekes nem !?
*
# 24/25 "Illetve zoli te hazudsz ismét.Ez csak félig tudomány.A tudomány és az átverés (mely mások tudatlanságával való aljas visszaélés) egy nagyon ügyes elegye.Az embernek nagyon résen kell lennie hogy mikortól ér véget a tudomány a meséidben,és kezdődik a hazugság és belemagyarázás."
"Persze zoli majd erre is kitalál valamit mert hát egy pszichózisban szenvedő szegény élőlény. "
Az a számtalan fizikus is pszichopata volt, akik szerint a tudat az elsődleges. [link] Wheeler, Penrose, Feynmann, Goswami és rengeteg fizikus mind idióta, csak ti vagytoka helikopter :-P
*
# 27/27 Csak azt tudom ajánlani, hogy tanulj, ismerkedj a világgal a kisbetűs részeket is olvasd el a tankönyvben,ha van olyanod, gyanítom nincs, csak egód, amivel mindenkit leoltasz !
*
Ne úgy szelektálj tudományos munkák közt, mi az ami a te világfelfogásod támasztja alá, mert akkor olyan maradsz mint gyerekkorodban : végtelenül osotba, kiszámítható. Az értelmes ember az ellenvéleményt is áttanulmányozza és nem a saját elvei szerint szelektál, mert akkor nincsen értelme tudományos kutatásnak, hiszen a végső szót egy bizonyítatlan gyeremekkori meglátás, az hogy csak az van amit a pracliddal megfogsz fogja jelenteni. Ez a te döntésed !
# 29/29-által felvetett kötözködések, alaptalanok. Tekintélyre hivatkozás ? Tudományosan bizonyított dolgok, ha a tudományra nem lehet hivatkozni, mégis mire ? Ateistablogokra? :-D
Ideje lenne felismerni a fizika és a világ tőrvényeit, mert azok egyek !
A tudat nélkül értelmezhetetlenek a kvantumfizikai jelenségek ------> a tudat létezik ! Az alakítja a világot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!