A bevonzás nem pszichológián alapúl, hanem komoly tudományos alapja van. A az ember "résztvevő megfigyelő" a világban?
Zoltánkvantumfizikus kérdése :
A tudatnak döntő szerepe van a valóság létrejöttében, ugyanis semmi sem valóságos addig, amíg meg nem figyelik !
a jelenlegi kvantummechanikai tudás szerint az elemi részecskék hullámként működnek, és ezt a hullámfunkciót sok különböző valószínűségű, egyszerre létező állapot összeadódása, szuperpozíciója hozza létre. Amikor megpróbáljuk megfigyelni ezeket az egyszerre létező állapotokat, valami furcsa történik: csak egyet láthatunk. A kvantummechanika központi kérdése ez: hogyan lesz a sokféle lehetőségből egyetlen konkrét fizikai valóság? A legtöbbek által elfogadott magyarázat, a Koppenhágai Interpretáció szerint semmi sem valóságos addig, amíg meg nem figyelik, azonban ez a magyarázat arról nem szól, hogy mi is pontosan a „megfigyelés”.
E témában először Neumann János nyilatkozott, aki szerint a megfigyelés egy tudatos elme működése, majd ezt a véleményt vitte tovább Max Planck, aki szerint „a tudatosság (consciousness) alapvető – úgy tekintek az anyagra, hogy azt a tudatosság hozza létre.”
Neumann szerint, teszi hozzá Brooks, az univerzumban minden a kvantumfizika elvei szerint működik, kivéve a tudatos elmét, ami képes arra, hogy a kvantumszuperpozíciót alkotó lehetőségekből kiválasszon egyet, ezáltal valósággá tegye azt.
Henry Stapp (szintén fizikus) véleménye is az, hogy az ember „résztvevő megfigyelő”, és az emberi elme okozza a kvantumszuperpozíció összeomlását
*
A kétréses kísérletben ha elektront, fotont, esetleg atomokat, de molekulákat is lőhetünk ki az ernyőre, azok ugyanúgy kvantumosan viselkednek. Azaz amikor elhagyja a részecske az elektronágyút az még részecskeként viselkedik, mert tudásunk van róla, majd a térben szétterül és a két réshez érve már hullámként megy át azon. Az ernyőbe csapódva hullámképet hoz létre, mert amikor átment látszólag mindkét résen, nem figyeltük meg !
Részecskeként csapódik be az ernyőre ismét, mert figyeljük. Igen bizarr, hogy amikor egyetlen elektron hagyja el a forrást, szintén hullámkép jelenik meg. De egyenként úgy csapódnak be az elektronok az ernyőbe látszólag összevissza, hogy a végén akár egy órás, időközökkel is hullámkép jelenlen meg.
Mi tőrténik ? Neméz elhinni ezt. Előszőr arra gondoltak a kutatók, hogy mindkét résen átmegy az elektron mint hullám és önmagával interferál, de meglepetésre, amikor az egyik réshez elég közel tettek egy detektort, hogy megfigyeljék éppen merre megy, azt tapasztalták, hogy vagy átment a résen vagy sem ! Azaz a megfigyelés befolyásólta a viselkedést. Ha figyeljük részecske, ha nem akkor hullám ! https://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0
Részecskeként csapódott be, de részecskenyomot hagyott az eletron, amikor a réshez közel megfigyeltük az ernyőn !
Ha megfigyeltük az ernyő előtt melyik résen megy át, akkor részecskeképet adott becsapódáskor <--> Ellenben, ha nem figyeltük meg útközben, akkor hullámképet.
Ebből az analógiából levonható : Ha figyeljük részecske, ha nem hullám. Azaz nem a kísérlet, mérés, hanem maga a megfigyelés révén válik részecskévé, azaz ugrik össze a hf.
*
Azt a kérdést tették fel a kutatók, ha megfigyeljük és részecske, akkor vajon a résen hullámként vagy részecskeként megy át?
Ezt megoldandó a késleltetett választásos kíséretet állították össze, melynek eredménye hihetetlen !
Amikor már biztosak voltak, hogy a kilőtt kvantumrészecske elhagyta a réseket, azaz eldőlt melyik résen ment ár. Azt tapasztalták, hogy mindíg csak az egyik résen ment át,mint részecske, mert a közeli detektor akkor jelzett. Ebből az következik, hogy a réseken csak az egyik utat választja, de nem interferál valójában önmagával, ez csak látszat. Ha már átment a résen detektorral megérve kiderülhetett számunkra melyiken ment át, így mivel figyeltük, azt tapasztaltuk, hogy vagy az egyik vagy a másik résen mernt át, de sosem egyszerre ! Azaz azzal hogy megfigyeltük összeomlott az állapota=hf(hullámfüggvény)
Érdekesség, hogy az ernyőbe csapódva szintén részecskemintát eredményezett a kísérlet, ha megfigyeltük útközben, de hullámkép, amikor nem. [link]
*
Ez azt jelenti, hogy kilőve a kvantumrészecske csupán egyetlen résen megy át és dönti el hova csapódjon az ernyőbe, úgy hogy úgy adjon ki hulláminterferenciát hogy az összes egymásután együtt adja kiaz ernyőn a képet. Ez azt mutatja, hogy a megfigyelés révén lesz anyagi valóság !
*
A kvantumradír kísérletben a egy polarizációs szűrővelmegjelőljük az egyik résen átmenő elektront, úgy hogy az egyik rés után egy szűrőt helyezünk a foton útjába, ekkor kiderül melyik úton megy át a foton és azt tapasztaljuk, hogy részecskekép jelenik meg az ernyőn ! --> EKKOR MEGFIGYELTÜK.
Amikor nem teszünk ilyen szűrőt az egyik rés után, hullámkép jelenik meg az ernyőn, ugyancsak amikor az fotonokat később összekeverjük. A legvége hulláminterferencia.
Azaz ha megfigyeljük melyik résenment át, akkor csak az egyiken megy át, ekkor részecskekép alakul ki, de ha nem figyeljük hullámkép lesz.
Ez egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a megfigyelés során és nem a méréssel omlik össze a kvantumrészecske állapota !
*
Az egy másik eset, hogy a kvantumrészecske honnan tud a másikról ? Honnan észleli ? Ez csak úgy lehetséges, hogy tudja, észleli a másikat. Ez nekünk fizikusoknak egyetemi tananyag formájában a R. P. Feynman Mai fizika ajánlott könyvsorozatban ugyanígy leírja !
Igaz a közember erről keveset tud, mivel a tudat szerepe a kvantumfizikában témát szeretik kerlni a vaskalaposak, hogy megőrizzék a materialista gondolkodást az emberekben, hogy ne lássuk, hogy a világ nem csak ez az anyagi lét ! És ne keressétek a spiritualitást, alelket, Istent.
Akit érdekel a nobel díjas fizikus könyvsorozatában elolvashatja ugyanezt. [link] Feymnann részletesen leírja a R. P. Feynman: Mai Fizika, 3. kötet, 155. oldalon.
"A kétrés kísérlet nem arról szól, hogy módosítjuk a valóságot, hanem arról, hogy hogyan látjuk azt, remélem mindenki érzi a különbséget a kettő között"
Ha még nemértetted meg, NINCS VALÓSÁG AMÍG NEM FIGYELED MEG ! Az ahogyan látod, az lesz a valóság. Nem módosítod a valóságot, mert az még nincsen.
"A Global Consciousness Project-nél is kvantumrészecskék által okozott zajból képeznek véletlenszámokat, amiknek az eloszlása összefüggést mutat az emberi tudattal - valami kapcsolat van a kvantumvilág és az elménk között, nagyon úgy tűnik!
Amúgy a kétrésnél mi történik akkor, ha detektorral megmérem a melyik-utat, de nem nézem meg a monitoron az eredményt? Ilyenkor hullám, vagy részecske kép van?"
Pontosan így van ! Az említett projectnél is a csúcsok az emberiséget mélyen érintő események előtt, közben voltak és ezt nem én találtam ki, hanem tudósok ! PRINCETONI egyetem kutatói végezték az elemzést, mely szerint a 9/11-es terrortámadás előtt volt egy hatalmas csúcs, amikor még nemlehetett tudni semmit az eseményről, hírek sem voltak [link]
*
Nem végzünk ilyen kísérletet, melyben nem akarjuk megnézni az eredményt, mert akkor nem lenne értelme az egésznak mertnem derül ki számunkra az eredmény sem és a természeti jelenség miben léte sem. A tudományos kísérleteket, ezért a legegyszerűbb, lehetőségekhez képest legpontosabb, legegyértelműbb információkinyerési eljárással végezzük, úgy hogy az eredményben ne legyen semmilyen kétely, mert az megkérdőjelezi a kísérlet eredményét, ezért az általad javasolt kísérletet nem végettük el, de nem lehetne költségeket sem lehívni projectek keretében, így nem is tudnánk elvégezni. Persze lehetnek jobb, több információt kinyerő kísérletek, csak ma ezek nemjutottak eszükbe, most itt tartunk, de jó ötleteid vannak
Bocsi, nem láttam, hogy közben írtál. Akkor milyen más kísérletet javasolsz? Mondjuk válasszunk ki egy random csillagot, aminek a létéről nagyon kevés ember tud a Földön, és változtassuk meg azt. Vagy találjunk ki egy jövőbeli eseményt, amiről senkinek semmi elképzelése. Még nekem se. Mondjuk legyen a Szahara közepén ma egy 5-ös erősségű földrengés. Ez abszolút lehetséges, elképzelhető, és senki sem gondolja lehetetlennek. De találhatsz ki mást is.
A lényeg, hogy mutass egy kísérletet, ami alátámasztja a hipotézisedet és objektív. Egy hipotézis annyit ér, amennyit képes előre jelezni/kiszámítani.
"nem én találtam ki, hanem tudósok !"
FAIL
Ne haragudj, de ha azt sem tudod, hogy mire a csillag fénye elér ide, addig évek, évtizedek telnek el, akkor hogyan akarsz te kísérleteket végezni !?
Ha ma este megfordúl a Sirius, azt is csak 8.6 év múlva láthatod és az a legközelebbi csillagok egyike. Te holnap ugrálsz örömödben, hogy a nemmarxi dialektikus materilazmus győzött, holott az erdményt még csak nem is látod !
*
Nem ! Olvasd el a Titok c. könyvet vagy nézd végig a filmet és magadra vonatkoztatva használd a kvantumfizikát, valamint vetítsd mindenki másra szeretetet. Szeress mindenkit, felebarátod, engem, barátaid, majd akkor megváltozika világ !
Szerintem te csak fizetve vagy néhány írónál (esetleg te is vala,i ezotériás író vagy) és itt reklámozod a hülyeségeidet.
Se hívő se szkeptikus ingyen nem ülne ennyit ezelőtt az oldal előtt.
Ferencevolúcióbiológus
Különben:Akkor miért nem állsz össze néhány tényleg hívő haveroddal megváltoztatni a Plútó pályáját?
Tán a végén kiderülne hogy egyikőtök se hitt eléggé?
De tényleg,én ebben pénzben is mernék fogadni.Szerintem egy Deákot mindketten rá merünk áldozni eme tudományos vizsgálatra,nemde kolléga?
Már hogy a fenébe ne tudnám, hogy egy csillag fénye csak bizonyos idő után ér ide? De nem csak a csillagot lehet befolyásolni, hanem mondjuk a fényét is, hogy úgy tűnjön, átkerült az égbolt egy másik részére. Sőt, ha szerinted az egész valóság csak a tudatunk miatt lesz, akkor a fénysebességgel sem kéne semmi bajnak lennie. Csak nagyon akard, hogy gyorsabban ideérjen a fényük. Vagy mi a baj a földrengéssel? Vagy bármi más kísérlettel? Annyira nem nehéz ilyeneket kitalálni.
Amit megértenél, ha valóban foglalkoztál volna érdemben tudományokkal, az az, hogy logikai úton millió és egy dolgot le lehet vezetni. Főleg ha egy olyan témát találsz, amit senki nem ért teljesen és a logikád sem túl szigorú (értsd nem matematikai formalizmust használsz, csak hosszú szövegeket írsz). És ez nem is baj. De a millió ilyen modell közül úgy lehet eldönteni, hogy melyik igaz és melyik nem, hogy KÍSÉRLETEKET végzünk. Ha a modelled nem képes semmit előre jelezni, akkor nem is ér semmit. Ilyen egyszerű. Ha képtelen vagy ebbe a formalizmusba beilleszteni a modelledet, azzal sincs semmi baj, csak akkor ne nevezd tudományosnak.
https://www.youtube.com/watch?v=HZkrX5lMiks&list=UUIbBCEj2Zr..
Tessék, szemléletes példa, hogy miről beszélek. Ha szerinted x van a dobozban, akkor tessék megrázni a dobozt, és megmutatni, hogy olyan hangja van, mintha x lenne benne. Enélkül nem tudomány a tudomány.
"Szerintem te csak fizetve vagy néhány írónál (esetleg te is vala,i ezotériás író vagy) és itt reklámozod a hülyeségeidet."
Egyrészt ez nem hülyeség, hanem KOMOLY TUDOMÁNY ! Tele vannak ezzel a nyugati szaklapok. Másodszor, nem olvastam ilyen levezetést olyanoktól, akik nem fizikusok voltak, ez kizárt, ezek nehezen értheőek, én is leegyszerűsítve, tömören írok.
Ferencevolúcióbiológus az emberiség nagyonnagy bajban van, személyesen mindenkinek az lenne a feladata, hogy saját és együttes jövőnk tennék élhetőbbé, gyermekeink és saját reinkarnációnk számára, nem olyan marhaságokra kellene fordítani amivel te poénkodsz
"Már hogy a fenébe ne tudnám, hogy egy csillag fénye csak bizonyos idő után ér ide? De nem csak a csillagot lehet befolyásolni, hanem mondjuk a fényét is, hogy úgy tűnjön, átkerült az égbolt egy másik részére"
Na hát ez mutatja, hogy semmi gőzöd sincsen erről !
Csak ott tudták a valóságot alakítani ahonnak fény jött, kvantumrészecske. Amit most látsz, az évtizedekkel ezelőtt érkezett fény és az okságot nem lehet megszegni. Marhaság amit beszélsz és fingod sincs a fizikáról.
*
"Amit megértenél, ha valóban foglalkoztál volna érdemben tudományokkal, az az, hogy logikai úton millió és egy dolgot le lehet vezetni. Főleg ha egy olyan témát találsz, amit senki nem ért teljesen és a logikád sem túl szigorú (értsd nem matematikai formalizmust használsz, csak hosszú szövegeket írsz). És ez nem is baj. De a millió ilyen modell közül úgy lehet eldönteni, hogy melyik igaz és melyik nem, hogy KÍSÉRLETEKET végzünk. Ha a modelled nem képes semmit előre jelezni, akkor nem is ér semmit. Ilyen egyszerű"
KÍSÉRLETEK eredménye az, hogy a megfigyelés hozza létre a valóságot ! Nem kitaláció. Matematikai formalizmus le van vezetve. Nem érted ezt sem, hogy maga a kvantumfizika matematikai formalizmusa az eredménye ennek, de mivel nem ismertük, nem ismerjük ma sem teljesen mit jelentenek a kvantumfizikai függvények, miért így tárténnek, hogyan kell értelmezni, mi a valóságalapja, mi a jelentése, így annak valós természetét lassan kezdjük megérteni.
Ennek megvannak a matematikai leírása, de azt sajna nem értenéd meg, míg így sem érted !
Szerintem te nem olvastad el, amit írtam, nem értetted meg, EZEK KÍSÉRLETEK !
Az, hogy mit képes előrejelezni más kérdés, míg nem vagyunk azon a szinten hogymindent előrejelezzünk vele, de mint a kérdésem válaszában írtam korábban a 9/11-et is előre jelezte :-D Sőt... pont ebből a megfigyelés okozta valóságon alauló elvből, jelezték előre hogy Schrödinger macskája olyan fat, hogy atomokat és molekulákat alkotó atomrendszerekkel is sikerül ugyanezt a kísérletet megvalósítani. Elvégezték és sikerült !!!!! .....Döbbenetes.
"- Igen, a kígyó megint a farkába harap: a bevonzás működik, ha tényleg akarunk valamit, megtörténik. Ha nem történik meg, akkor nem is akartuk igazán."
Pártatlan vagyok, egyáltalán nem mondtam, hogy szerintem működik a vonzás törvénye. De azt sem mondhatjuk, hogy nem, legalábbis a Plútós teszt alapján nem, mert az a fajta akarat, amiről a Titok szól (legyen az hamis vagy igaz), az valami olyan erős vágy, legalábbis ahogy kivettem az eddig olvasottakból, mint amikor az ember biztosan érzi, hogy meg kell történnie, és a logikának ellentmondva nem érez kétséget. Ezért nem alkalmasak ezek a tesztek, hogy teremjen itt három zsiráf a szobában, mert ha őszinték vagyunk magunkhoz, be kell vallanunk, hogy ez a kép inkább félelmet kelt bennünk, mint sem hogy igazából vágynánk rá. Szóval nem lehet csak úgy kitalálni, hogy mit akarjunk, hanem az akarat jön magától, vagy van, vagy nincs. Viszont ezt meg a bevonzás pártiaknál nem értem, hogy lehet valakit arra buzdítani, hogy akard azt a házat vagy kocsit, és megkapod. Vagy igazán akarom magamtól, és akkor nem kell semmi titkos módszer és buzdítás, vagy mélyen a tudatalattim nem akarja, esetleg egy rossz emlék vagy rejtett félelem miatt ellenkezik, akkor meg ne akarjam ezt erőszakkal felülírni. (Max. mélyre ásással és megértéssel, feldolgozással, és akkor megszűnhet a gátlás.) De ez az "akarni kell", "akard akarni" nekem erőltetettnek tűnik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!