Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért támadtok érvelés helyett?

Laylah kérdése:

Miért támadtok érvelés helyett?

Figyelt kérdés
Igen, kicsit felhúztam magam a démonos kérdésen. Szkeptikusok nagy része, pusztán kijelentő módban beszéltek, de kevés kivétellel soha nem támasztotok alá semmit. Engem sem tudtatok megcáfolni, ellenben elővettétek a régóta honos "drogok" és "elmebaj" nevű ütőkártyákat. Nektek mindenki elmebajos, aki többet tapasztal a világból, mint ti? A tudomány elvileg nyitott és széles látókörű, beismeri, ha valamit még nem tud megmagyarázni; ti miért nem így álltok hozzá? Miért kell a válaszadók személyét sértegetni ahelyett, hogy érveket hoznátok fel? Nem, az elmebaj és a drog nem érv. Ha valaki ebbe a két kategóriába valamiképpen beletartozna, az tudna róla, és nem járna ide kérdezni/válaszolni.
2014. márc. 16. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:

Itt egy tipikus esete, amikor egy mélyen keresztény országban egy UFO esetet vallásos őrület vett körül :

[link]


"Postás-józsiról is azt hiszed, hogy kis zöld pedig csak az egyenruhája az. :D"


Többek között az ilyen komentek miatt vagy troll :-)

2014. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:

"alkohol befolyása alatt az ember hajlamos nem létező dolgokat látni, mivel az ember elméje alkohol hatása alatt nem tiszta" Aha, szóval ha azt írom, hogy megittam 2 pohár boroskólát (legyen mondjuk összességében 2-3 deci bor), akkor máris hallucinálok az alkoholtól, értem. XD

Annácska, ez inkább vicces volt. XD Nem voltam sosem keresztény, sőt, a babonákban sem hittem sosem. :D

A lényeg az, megint elmondom, hogy itt vélemények vannak, kinek ez, kinek az, megbeszélni meg lehet, de egyértelmű ítéletet nem nagyon lehet mondani a tudomány jelen állása szerint. Én azért várom azt a fejlettségi szintet (a tudományban), mikor már bizonyítható lesz ez a sok dolog ^^ Tök érdekes lenne megtudni, hogyan lehet ezeket leírni, miből állnak anyagilag, stb.

2014. márc. 16. 21:46
 43/68 anonim ***** válasza:

Laylah blogodban nem úgy irod le, hogy egy-két deci bort ittál meg egyébként a bor és a őszibarackos

vodka cigivel nem jó párosítás. :D

Anna hagyjál már minket az idegenekkel te nem tudsz másról beszélni? miért nem tudsz te is normális tinilányként viselkedni. xD

2014. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
Az embereknek van egy kialakult világképük. Ebben érzik magukat biztonságban. Inkább becsukják a szemüket, de nem akarnak olyan dolgot látni, ami megingatja őket. Mert mi emberek félünk attól amit nem ismerünk. A tudomány segít megismerni a dolgokat. De nem ad mindenre magyarázatot, vagy egyes esetekben sántít a magyarázat. Ezért szerintem az a helyes hozzáállás ha nyitottak vagyunk olyan dolgokra is , amik elsőre talán hihetetlennek (világképünktől eltérőnek) tűnnek, persze egészséges kétkedésnek is bennünk kell lenni. Én próbálom így szemlélni a dolgokat. Én is tapasztaltam már olyan dolgokat, amikre nincs tudományos magyarázat (mondjuk szellemeket/démonokat nem).
2014. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
#44 Azért, mert ma a tudomány nem ad teljeskörű magyarázatot a jelenségre nem jelenti azt, hogy a magyarázat nem tudományos lenne. Laylah esetében az alkohol a magyarázat hiába nem képes belátni ezt nekem akkor volt csukva a szemem amikor mélyen vallásos voltam mindenhol Istent láttam álomvilágban éltem, de egy idő után felnyilt a szemem és rájöttem milyen elvakult voltam ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindegyik ember csak azt látja, amit látni akar van, aki szellemeket más földönkívüliek lát a szomorú az, hogy a legtöbb ember ebben az álomvilágban éli le az életét.
2014. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 A kérdező kommentje:
Svejk: rutinos ivó vagyok. Ez tudom, nem büszkeség, de bírom az alkoholt, sosem volt emlékezetkiesésem, teleportom, flashem, semmi. Tudom, hol a határ. Ha részeg lettem volna, akkor azt is beleírom a történetbe, ez egyértelmű. Mellesleg többen ittunk, sehol nem volt róla egy szó, hogy egyenlő arányban fogyasztottunk. :) Ahhoz azért már elég sokat kell inni, hogy valaki képzelődjön tőle. Köszönöm, de bennem van annyi, hogy tudjam, hol a saját határom. Szóval ha az alkoholra akarod fogni, akkor tedd azt, viszont kössetek hazugságvizsgálóra, akkor is bátran állítom, hogy teljesen józan voltam. Mindig lesz valami részlet, amibe bele fogsz kötni, ugye? :D
2014. márc. 16. 23:23
 47/68 anonim ***** válasza:

Tudományosan is foglalkoznak sok olyan jelenséggel, amire nincs tudományos magyarázat, viszont a létezése bizonyított (most nem kezdenék felsorolásba fölösleges). Nem arról szól a dolog, hogy nem fér be valami a racionálisan gondolkodók világképébe, ez inkább a földhözragadt emberekre jellemző, továbbá racionális gondolkodás ≠ materialista világkép.


#41

A címben is benne van, hogy hipotézis, ugyanúgy mint Schrödinger macskája, az is hipotézis, de ha ettől jobban érzed magad, akkor helyettesítsd a hipotézis szót a dokumentált eset szópárral és már „igazzá” is vált.


#42

Nem azért nem foglalkozik a tudomány démonokkal, mert nem elég felkészült erre, hanem azért, mert a Föld bolygón még eddig soha senki nem tudott egyetlen nyavalyás démont sem bemutatni, így hát nincs mivel foglalkozni.

Azon pedig nem kell csodálkozni, hogy úgymond trollkodnak, komolytalan válaszokat adnak a kételkedők (a kedvedért szkeptikusok), mert mindig minden ezo-hívő azzal jön, hogy tudományosan nincs megcáfolva. Semmilyen állítást nem kell tudományosan cáfolni, amíg azt hitelt érdemlően, elemezhetően be nem mutatták. Amíg ezen lovagoltok, „hogy mer' eztet még aztán senki nem cáfóta ám meg”, addig ne várjatok komoly választ. Mondd meg hogy ki mutatott be hitelt érdemlően egy démont, milyen tudományos társaság vizsgálta azt, és mutass be hozzá egy hitelesnek számító forrást (a Kiskegyed és a „Kanászkürt” nem azok). Addig nem kell sem a komolytalan válaszokon, sem pedig a pszichiátert javaslókon megsértődni. Aki szakorvos felkeresését javasolja, az nem feltétlenül megbántani akar, hanem a válaszaidban leírtak (más hasonló válaszokban leírtak is) valóban lehetnek a skizofrénia tünetei is, aminek nem árt a kezelés. Ezt nem bántásból írtam, skizofréniában szenvedőből azért akad az emberek között, démon viszont nem igazán, így a betegség a valószínűbb, pláne hogy démont még soha senki sem mutatott be.

Korábban is írtam már nem biztos, hogy betegség, lehet feltűnési viszketegség, vagy nyereségvágy is az oka (a hívőknek eladható könyvek, újságok, „szolgáltatások”). Ha pedig nem ilyen meredek sztorival állnál elő, mint a találkozás egy démonnal, hanem valami racionális gondolkodású számára is fogyaszthatóval, akkor senki nem javasolná, hogy fordulj orvoshoz, persze ahhoz nem is jár akkora közönség mint egy vadabb meséhez. Szerintem te pedig élvezed a kialakuló vitákat, a felhajtást, a közönséget, úgy gondolom hogy a „mesélő” fajtához tartozol.

2014. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
Jó magam is hittem a szellemekben, idegenekben, Istenben és ezt teljesen komolyan mondom nálunk úgy hiszik, hogy aki meghal eljönnek érte az elhunyt rokonai és két utat választhat vagy Istent választja vagy enged az ördög csábitásának nálunk nem úgy van, hogy a bibliát szabályszerűen kővessük saját vallási nézeteink vannak Istenről családomban mindenki hisz Istenben és a szellemekben, aki pedig nem és káromkodik kap egy pofont szóval én sok pofont kaptam nehéz a szkeptikus élete. :D
2014. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 A kérdező kommentje:

"Szerintem te pedig élvezed a kialakuló vitákat, a felhajtást, a közönséget, úgy gondolom hogy a „mesélő” fajtához tartozol." Rosszul gondolod. :) Nem vagyok sem pénzhajhász, nem szeretem a központi szerepet, a reflektorfényt, inkább a háttérben meghúzódó típus vagyok. Vitázni alkalmanként szeretek, de viszonylag ritka.

Most télen találtam egy angol nyelvű könyvet (Goetia a címe), amiben pedig hajszálpontosan úgy jellemezték Belialt, ahogyan én tapasztaltam, pedig az én sztorim 4 éves. Nem tudom, ez számít-e nektek. :)

2014. márc. 16. 23:51
 50/68 anonim ***** válasza:
Laylah nem akarok veled kötekedni, ha ezt akarod hinni csak nyugodtan az alkohol egyfajta kábítószer, mert tudatmódosító hatása van, de mindegy nem akarom megmenteni a világot.
2014. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!