Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért támadtok érvelés helyett?

Laylah kérdése:

Miért támadtok érvelés helyett?

Figyelt kérdés
Igen, kicsit felhúztam magam a démonos kérdésen. Szkeptikusok nagy része, pusztán kijelentő módban beszéltek, de kevés kivétellel soha nem támasztotok alá semmit. Engem sem tudtatok megcáfolni, ellenben elővettétek a régóta honos "drogok" és "elmebaj" nevű ütőkártyákat. Nektek mindenki elmebajos, aki többet tapasztal a világból, mint ti? A tudomány elvileg nyitott és széles látókörű, beismeri, ha valamit még nem tud megmagyarázni; ti miért nem így álltok hozzá? Miért kell a válaszadók személyét sértegetni ahelyett, hogy érveket hoznátok fel? Nem, az elmebaj és a drog nem érv. Ha valaki ebbe a két kategóriába valamiképpen beletartozna, az tudna róla, és nem járna ide kérdezni/válaszolni.
2014. márc. 16. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
Nem ez nem cáfolat, hogy itt találták ki a szkeptikusok, ott van az enciklopédia cikk, máshol is olvastam róla, szóval amíg NEM BIZONYÍTOD A NEMLÉTÉT, addig létezőnek tekintjük. A démonok meg ókori találmány ennyi erővel, részeg görögök találták ki.
2014. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:

Nem vagyok gyakorlott "fórumozó" ebben a témában, de...

Szkeptikus vagyok, aki a meghatározás szerint nem hisz el mindent bemondás alapján, de nem is tagadja azt, amit nem tud megcáfolni!

Nem tagadom, hogy léteznek megmagyarázhatatlan dolgok, bár én még eggyel sem találkoztam (ld. ködben világító farönk).


Igazat kell adnom azoknak akik azt mondják, hogy amíg nincs (márpedig nincs) meggyőző bizonyíték arra, hogy szellemek, démonok, UFO-k, Isten(ek), yeti, sellő, stb. létezik, addig nem fogadom el néhány ember bemondására!

Nagyjából ugyanazért nem fogadom el, amiért nem hiszem el azt sem, amikor a fészbúkon azt olvasom, hogy pl. Schummaher magához tért!

Miért?! Mert ha igaz lenne, akkor minden média ezzel foglalkozna és nem csak a fészen olvasnám, illetve esetünmkben itt!


Engem még senki nem győzőtt meg azzal a néhány képpel (amit lássunk be egy tizenéves is képes manipulálni), és őszintének tűnő történetével arról, hogy léteznének ezek a "lények"

De mivel nem csak hogy szkeptikus vagyok, érdekelnek is ezek a dolgok, így azért figyelgetem, az erről szóló híreket (na nem elvakultan, de ha valami "szembejön nem kerülöm ki"), hátha mégis találok elfogadható magyarázatot.


Az érveléseidet akár logikusnak és helytállónak is nevezhetnénk, de saját magadnak mondasz ellent!

"A kérdésemre egyébként Newton I. dinamikai (tehetetlenségi) tétele vonatkozik: Ha az anyagi pont nincs kölcsönhatásban más testekkel, akkor lendülete időben állandó (ez esetben 0). Ha nem nyúlunk hozzá, nem gyakorlunk rá nyomatékot, nincs légáramlat, tehát gyakorlatilag laboratóriumi körülmények között tartjuk, hogyan eshet le a pohár az asztal közepéről? Aki ezt megmagyarázza, az bebizonyítja, hogy nincsenek természetfeletti lények, de ezzel egy időben cáfolja a dinamika egyik axiómáját. Sok sikert."


..."Ha lenne, akkor nem vallaná be a tudomány, hogy nem mindenre tudja a választ, nem lehetnének új felfedezések, hiszen már mindent tudunk és ismerünk..."


És mi van akkor ha Newton-nak nem sikerült minden tényezőt belevennie az adott törvény megfogalmazásába?

Hiszen nem tudunk mindent!


És csak halkan jegyzem meg, hogy Dinamo (ld.pl. youtube) egész ügyesen megoldja, hogy látszólag fizikailag befolyásolatlan tárgyak megmozduljanak...


Sokszor azokat sem lehet megmagyarázni, akkor az meg varázslat?

2014. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:

Ha azt mondják démonok nincsenek az a baj, ha azt állítják (ezo-logikát felhasználva), hogy az Érmelléki Kuglófember létezik az a baj...

https://www.youtube.com/watch?v=9Oe_TQgvPRI

2014. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:

32.: te egy ritka gyöngyszem vagy a normális szkeptók között. :)

Ha Newton nem vett volna minden fontos tényezőt ebbe a tételbe, akkor az nem lenne alkalmazható. Ha a képletből kihagysz egy értéket, akkor már nem a helyes eredményt fogod megkapni. Arra kívántam célozni, hogy ha ilyen eset történne, mint amit leírtam, akkor hogyan lehetne azt pusztán fizikailag megmagyarázni. Hiszen ahhoz, hogy a pohár eldőljön, vagy földre essen, olyan erőt kell rá kifejteni, ami által ez elérhető; a legegyszerűbb módja a pohár tetejére irányuló vízszintes toló- vagy húzóerő, egyébként. Ha semmilyen eszközzel nem befolyásoltuk a poharat, és ez mégis megtörténne, az eldőléshez szükséges erő honnan származna? :)

2014. márc. 16. 19:19
 35/68 anonim ***** válasza:
Nem értem milyen démonos kérdésről van szó? linkeld már be egyébként érdekes, hogy titeket naponta, hetente szál meg egy démon vagy látni vélték szellemeket neked kéne alá támasztani a kérdést mi csak válaszolunk rá tisztában vagy azzal, hogy mit jelent a szkeptikus szó? folyton ezzel dobáloztok szkeptikusok így meg úgy csináltok pedig a szkepticizmus is egy Filozófiai irányzat.
2014. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 A kérdező kommentje:

Svejk: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-len..

Másik pedig, hogy engem nem szállt meg démon egyszer sem, ami sztorim van, az már 4 éve történt. Mentem bulizni, bye! ^^

2014. márc. 16. 19:37
 37/68 anonim ***** válasza:

"te egy ritka gyöngyszem vagy a normális szkeptók között. :) "

Na mégegyszer!

"Szkeptikus vagyok, aki a meghatározás szerint nem hisz el mindent bemondás alapján, de nem is tagadja azt, amit nem tud megcáfolni! "

Tehát nem tagadó, hanem kételkedő!

Nem ugyanaz a kettő, bár itt GYK-n nem igazán választják el a kettőt egymástól...


Nem vagyok agysebész, tehát nézd el nekem, hogy csak hétköznapi módon mondom el amit gondolok.


"Ha Newton nem vett volna minden fontos tényezőt ebbe a tételbe, akkor az nem lenne alkalmazható."

De igen! Alkalmazható, hiszen nincsen kivétel...

Tehát ha beülünk egy leejtőn álló autóba és kiengedjük a kéziféket, akkor az legurul...

És ez megismételhető, és minden esetben ez fog történni! De ha elkezdünk játszani a kormánnyal, akkor már a fenti "törvénytől" eltérő eredményt kapunk!

Nem láttam még olyat, hogy egy tárgy magától (vagy álltalunk ismeretlen okból) elmozdult volna. Na jó, leszámítva a korábban említett Dinamo féle trükköket (mert remélem abban egyetértünk, hogy azok trükkök).

De ha mégis megtörténne, akkor biztosan ki lehetne egészíteni azt a bizonyos dinamikai törvényt (akár a szellemvilág belekalkulálásával).


"Ha a képletből kihagysz egy értéket, akkor már nem a helyes eredményt fogod megkapni."

De igen, csak a "helyes eredményt" változóként kell kezelni!


"Ha semmilyen eszközzel nem befolyásoltuk a poharat, és ez mégis megtörténne, az eldőléshez szükséges erő honnan származna?"


Így?

Feltételes módban?


Mondjuk az univerzumból...

Vagy egy jelenleg még általunk ismeretlen erőtől...

Vagy náncsinénitől...

Ha megtörténne, akkor lehetne ezen filózni, de amíg a "Kovács Pisti" meséli a haverjainak a munkahelyén, addig nem hiszem, hogy érdemben tudunk foglalkozni a kérdéssel!

2014. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:

"Szkeptikusok nagy része, pusztán kijelentő módban beszéltek, de kevés kivétellel soha nem támasztotok alá semmit."


Az itteni trollokat szkeptikusoknak nevezni, csak óriási jóindulattal lehetne, mivel semmilyen konkrét tudásuk nincs a témában, és a legtöbben is csak a sértegetésben jeleskednek, persze tisztelet a kevés kivételnek :-)


A démonokra rátérve ne aggódj mert egyáltalán nem léteznek, az ókori keresztény vezetők találták ki, a köznép megfélemlítésére, és a félelem általi sakkban tartására :-) Az ördög, angyal stb jelenségek valójában földönkívüli találkozások voltak kivétel nélkül, csak régebben az emberek nem ismerték az idegen szót és minden általuk nem értett dolgot "démoni" vagy "isteni" erőnek hittek . Sajnos még a modern korban is rengetegen hisznek ezekben az elavult babonákban és inkább természetfeletti, mint racionális magyarázatot (idegenek) keresnek .

2014. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
azért az kemény, amikor az ufóhívő oltja a démonhívőket.
2014. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:

"Iszogattunk, beszélgettünk

mindenféléről, közben ment a

zenecsatorna." Ez nekem mindent elárul most komolyan erre akarsz magyarázatot találni és érvelést? alkohol befolyása alatt az ember hajlamos nem létező dolgokat látni, mivel az ember elméje alkohol hatása alatt nem tiszta. Ennek ellenére nagyon érdekes és részletes volt a blog. [link] Annuska már megint kezded nem volt még elég? neked komolyan rögeszméid az idegenek szerintem a Postás-józsiról is azt hiszed, hogy kis zöld pedig csak az egyenruhája az. :D

2014. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!