Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért támadtok érvelés helyett?

Laylah kérdése:

Miért támadtok érvelés helyett?

Figyelt kérdés
Igen, kicsit felhúztam magam a démonos kérdésen. Szkeptikusok nagy része, pusztán kijelentő módban beszéltek, de kevés kivétellel soha nem támasztotok alá semmit. Engem sem tudtatok megcáfolni, ellenben elővettétek a régóta honos "drogok" és "elmebaj" nevű ütőkártyákat. Nektek mindenki elmebajos, aki többet tapasztal a világból, mint ti? A tudomány elvileg nyitott és széles látókörű, beismeri, ha valamit még nem tud megmagyarázni; ti miért nem így álltok hozzá? Miért kell a válaszadók személyét sértegetni ahelyett, hogy érveket hoznátok fel? Nem, az elmebaj és a drog nem érv. Ha valaki ebbe a két kategóriába valamiképpen beletartozna, az tudna róla, és nem járna ide kérdezni/válaszolni.
2014. márc. 16. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:
Valami kell ahhoz, hogy az a pohár leessen, de te magad (vagy bárki, aki részt vesz ebben) nem idézhetsz elő semmilyen hatást. Mégis leesik. Ha nem te voltál, akkor ki?
2014. márc. 16. 17:57
 22/68 anonim ***** válasza:

Elöször NEKED kellene bizonyítani, hogy LÉTEZIK olyan, hogy tárgyak MAGUKTÓL elkezdenek mozogni.


Ha ezt képes lennél bemutatni - NEM videófelvétel, hanem élö szemléltetés tudósok elött - akkor utána lehetne beszélni, hogy érvényes-e NEwton törvénye erre.

De amíg ilyen bizonyítás nincs a részedröl, addig értelmetlen foglalkozni vele. Uyganis ha valaki képzelödik, azt nem kell fizikával megmagyarázni.

2014. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:

Hat évesen én is láttam szellemeket. Néhány évvel később megtaláltam rá a hiteles magyarázatot. Mindeddig Én is valóságnak éltem meg. De miután bizonyítható volt, hogy egy hatalmas fatuskó foszforeszkáló fénye adta a látszatot a ködben, már nem tűnik másnak, mint puszta illúziónak

Ebből következik, hogy szellemeket az lát, aki még nem nőtt fel!

2014. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem lesz magyarázat ^^ Ha annyira egyértelmű lenne az egész, akkor ellentámadás helyett szépen levezetted volna nekem. De mivel a legjobb védekezés a támadás, hát visszakérdeztél. Gratulálok! :) Még ti se tudjátok alátámasztani azt, amit írtok, és akkor minket szidtok. Ennyit a szkeptó-becsületről. További kellemes fikázódást, számomra itt bebizonyosodott, hogy csak dobálóztok az üres kifejezésekkel. :)
2014. márc. 16. 18:05
 25/68 A kérdező kommentje:
23: Ez azért vicces. XD Nem tűnt fel, hogy nem mozog, meg csak akkor látod úgy, ha köd van? :D Aranyos ^^
2014. márc. 16. 18:09
 26/68 anonim ***** válasza:
Kérdező: te akarsz bizonyítani egy eddig ismeretlen, nem bizonyított erőt, de mástól várod, hogy cáfolja? Tudod a sztorit a láthatatlan, rózsaszín egyszarvúról, nem? Meg tudod cáfolni bizonyítékokkal a létezését? Ugyanezt várod, csak esetedben azt várod, hogy valaki egy teljesen ismeretlen körülmények között, nem bármikor megismételhető kísérletre adjon bármilyen magyarázatot, úgy, hogy a körülményeket csak az általad írt leírásból ismerjük. Hát mit mondjak...
2014. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:

"Nem tűnt fel, hogy nem mozog, meg csak akkor látod úgy, ha köd van? "

Igen. Akkor Ők ott mozogtak, hatan voltak, és csak engem néztek még egyikük intett is! Ezek részlet dolgok. Ha gondolod majd elmesélem

2014. márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

26.: Ebből a lényeg az, hogy hiába gépeltek fizikai törvényekről bele a vakvilágba, ti sem tudjátok alátámasztani azt, amit írtok. Ti sem vagytok különbek az "ezósoknál". Maga az egész kategória VÉLEMÉNYEKEN alapszik, pont azért, mert sem alátámasztani, sem cáfolni nem lehet. Innentől kezdve pedig, hogy ez így van, felesleges mindenféle fizikai/kémiai/biológiai/stb. szabályokra, törvényekre hivatkozni, mert ha ilyenek léteznének, akkor az egész kategória értelmetlen lenne, valamint ha onnan kezdődne a középkor, hogy az emberek kivétel nélkül mind pusztán tudományos alapokon nyugvó dolgokat fogadnak el, akkor még mindig az ókorban élnénk. Vagy az őskorban.

Erre akartam rávilágítani. Hogy mindezeket sem cáfolni, sem széleskörűen bizonyítani még nagyon hosszú ideig nem fogja tudni senki, addig is maradnak az egyéni VÉLEMÉNYEK, amikről ebben a kategóriában szó lehet. Lehet egyetérteni valakivel meg egyet nem érteni, de mivel mind pusztán szubjektív alapokon nyugszik, véleményem szerint nincs joga senkinek lepontozni egy szkeptóst/ezóst sem. A trollokat kéne inkább.

2014. márc. 16. 18:31
 29/68 A kérdező kommentje:
27: Már írtam neked egy kisebb okfejtést... :)
2014. márc. 16. 18:33
 30/68 A kérdező kommentje:
30.: Igen, ma elememben vagyok, én szeretek néha így vitázni. :) A kuglófember GYK-s találmány, és a trollok nap mint nap növelik az ilyen kitalált "lények" számát. Attól mert kiállok az igazam mellett, nem kell rögtön azt gondolni, hogy minden hülyeségre vevő vagyok. Nem EZO TV-n nevelkedtem, nem fizettem soha jóslásért (inkább csinálom magam), se semmi ilyen. Bővebb véleményemet pedig már leírtam. :)
2014. márc. 16. 18:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!