Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért támadtok érvelés helyett?

Laylah kérdése:

Miért támadtok érvelés helyett?

Figyelt kérdés
Igen, kicsit felhúztam magam a démonos kérdésen. Szkeptikusok nagy része, pusztán kijelentő módban beszéltek, de kevés kivétellel soha nem támasztotok alá semmit. Engem sem tudtatok megcáfolni, ellenben elővettétek a régóta honos "drogok" és "elmebaj" nevű ütőkártyákat. Nektek mindenki elmebajos, aki többet tapasztal a világból, mint ti? A tudomány elvileg nyitott és széles látókörű, beismeri, ha valamit még nem tud megmagyarázni; ti miért nem így álltok hozzá? Miért kell a válaszadók személyét sértegetni ahelyett, hogy érveket hoznátok fel? Nem, az elmebaj és a drog nem érv. Ha valaki ebbe a két kategóriába valamiképpen beletartozna, az tudna róla, és nem járna ide kérdezni/válaszolni.
2014. márc. 16. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam a kérdést, amire hivatkozol.


De egyrészt valaminek a nem-létét nem lehet bizonyítani, csak a meglétét, és ez az, amit még EGYETLEN esetben sem tettetek meg "nemszkeptikusok".


Viszont a tudomány állása szerint aki olyasmit lát, ami nem létezik (mert nincs semmilyen módon bebizonyítva a létezése), az vagy tudatmódositó szerek hatása alatt áll, vagy komoly pszichikai problémái vannak, amik miatt orvosi kezelésre szorul az illetö.


Légy szíves, BIZONYÍTSD be, amit állítasz - de nem egy "velem történt" cimü mesével, vagy egy homályos, felsimerhetetlen fotóval, hanem ELLENÖRIZHETÖ és MEGISMÉTELHETÖ kisérlettel.

2014. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
85%

"Nem, az elmebaj és a drog nem érv. Ha valaki ebbe a két kategóriába valamiképpen beletartozna, az tudna róla, és nem járna ide kérdezni/válaszolni."


EZ nagy tévedés, ugyanis éppen ez az a két kategória, akiknek fogalma sincs a téveszméikröl. A legtöbb elmebeteget éppen ezért nehéz kezelni, mert NINCS betegségtudata, és nem is hiszi el, hogy nincs rendben.

2014. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

A többi síkokkal való foglalatoskodás nem kísérletszerűen bizonyítható, pláne nem nagyon ismételhető, és teljesen szubjektív. Nagyon keveset lehet átadni az ilyen tapasztalatokból más embereknek, ezek többnyire sztorik, beteljesült jóslatok, átlagember számára is érzékelhető aktivitások (pl. kopogószellemek). De magát a tapasztalatot nem lehet átadni egyik ember által a másiknak (majd ha lesz olyan szerkezet, ami képes emlékeket kivetíteni, akkor igen).

Viszont továbbra sem értem, miért ez a szűklátókörűség és a támadás.

2014. márc. 16. 15:55
 4/68 anonim ***** válasza:
47%
Laylah, a szűklátókörű te vagy elsősorban, mert a józan észnek nem, csak a saját hallucinációidnak vagy vágyálmaidnak hiszel.
2014. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
33%

Ha te fantáziálsz valamiröl, akkor azt ugyan miért kellene bárkinek is elfogadni valóságként?!?!?!?


Elég baj, ha TE elhiszed. Ennek alapján vagy vissza vag maradva szellemileg és kb egy 3-4 éves szintjén vagy, vagy pedig orvosi eset vagy.

2014. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

Nem hallucináltam sosem, az álmokat (kiváltképp Halakként) remekül el tudom választani a valóságtól. Nem vagyok elvakult, de kitartok az igazam mellett. Esetemben ráadásul nem is arról van szó, hogy odaképzeltem valamit, hanem arról, hogy egy másik emberrel együtt éltem át mindezt. Akkor ketten voltunk órákra ugyanabban az elmebeteg-drogos vízióban (holott egyikünk sem mentálisan sérült és nem élünk drogokkal)?

Viszonylag rendszeresen válaszolgatok itt kérdésekre, és a saját értékrendszerem alapján döntök. Csak olyan kérdésre válaszolok, ahol nagyon elfogult a kérdező, vagy komolyan gondolja. Hülyeségekre sosem. Abból meg elég sok van.

2014. márc. 16. 16:04
 7/68 A kérdező kommentje:

5: "vissza vag maradva szellemileg és kb egy 3-4 éves szintjén vagy, vagy pedig orvosi eset vagy."

Köszönöm szépen, teljesen egészséges vagyok még mindig. Kitűnő érettségi után kitűnő szakmai bizonyítványt csináltam, most pedig mérnöki egyetemen vagyok. Az elfogultságot se lehet nagyon rám sütni. Hiszem, ha látom alapon működöm. Ha nem tapasztaltam volna azt, amit, most talán én is körberöhögném az összes "ezóst" veletek együtt.

2014. márc. 16. 16:07
 8/68 anonim ***** válasza:

"... aktivitások (pl. kopogószellemek). De ..."

Mindenkinek elmondom, hogy a kéményben a lehulló korom, vagy belső vakolat hallható a léptek zaja, és kopogás. És úgy tűnik, nem a kémény felől jön a hang. De még ezernyi furcsa hang hallható az épületek szellőző rendszeréből!

2014. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:
8: Nem ezekre gondoltam. Hanem amikor borogat fel mindent. Lelöki a porcelánszettet a vitrinben, a plazmatévét az asztalról, a poharat a konyhaasztalról, ilyenek. Amire te gondolsz, az egyrészt vagy belemagyarázás (kopogásokra sosem adtam), vagy "mezei" szellem. De inkább az előbbi.
2014. márc. 16. 16:16
 10/68 anonim ***** válasza:

"most pedig mérnöki egyetemen vagyok.... Hiszem, ha látom alapon működöm."

És erre mondod, hogy teljesen renben vagy? Ha érdekel privátban elmagyarázom.

2014. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!