Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért támadtok érvelés helyett?

Laylah kérdése:

Miért támadtok érvelés helyett?

Figyelt kérdés
Igen, kicsit felhúztam magam a démonos kérdésen. Szkeptikusok nagy része, pusztán kijelentő módban beszéltek, de kevés kivétellel soha nem támasztotok alá semmit. Engem sem tudtatok megcáfolni, ellenben elővettétek a régóta honos "drogok" és "elmebaj" nevű ütőkártyákat. Nektek mindenki elmebajos, aki többet tapasztal a világból, mint ti? A tudomány elvileg nyitott és széles látókörű, beismeri, ha valamit még nem tud megmagyarázni; ti miért nem így álltok hozzá? Miért kell a válaszadók személyét sértegetni ahelyett, hogy érveket hoznátok fel? Nem, az elmebaj és a drog nem érv. Ha valaki ebbe a két kategóriába valamiképpen beletartozna, az tudna róla, és nem járna ide kérdezni/válaszolni.
2014. márc. 16. 15:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:

"Hanem amikor borogat fel mindent. Lelöki a porcelánszettet"

Minden jelenségre van értelmes, cáfolhatatlan magyarázat, a fizika törvényei szerint.

2014. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 A kérdező kommentje:
10.: Nem teljesen értem, mi a problémád. Ami fizikailag leírható, az be is mutatható, ezáltal látható, nem igaz? Tehát bebizonyítható, hogy úgy van, azzal, hogy bemutatják. Akkor mi a probléma?
2014. márc. 16. 16:36
 13/68 A kérdező kommentje:
11.: Ha lenne, akkor nem vallaná be a tudomány, hogy nem mindenre tudja a választ, nem lehetnének új felfedezések, hiszen már mindent tudunk és ismerünk... Nem. Ez az ember sajátja, hogy mindent ismerni akar, vagy legalább a tudata meglegyen annak, hogy mindent ismer. Én sem ismerek mindent, de nyitott vagyok az új dolgokra. Én beismerem, ti meg alapvető fizikai törvényekkel dobálóztok, de egyet sem neveztetek meg. Pl. arra kíváncsi lennék, melyik fizikai törvény vonatkozik arra, hogy nyugalmi állapotban lévő testek (ahol csupán a gravitációs és a feltartóerő hat) miképpen eshetnek le egy pl. 1x1 méteres asztal közepéről (nincs nyomaték, levegőmozgás, semmi). Ha ezt valaki minden eshetőséget kizáróan leírja fizikai törvénnyel, akkor többé nem láttok az ezotéria kategóriában.
2014. márc. 16. 16:41
 14/68 anonim ***** válasza:

Laylah ismerlek??

és jó látni a sok értelmetlen választ.

2014. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 A kérdező kommentje:
Ja, ismersz. :D
2014. márc. 16. 16:52
 16/68 A kérdező kommentje:
A kérdésemre egyébként Newton I. dinamikai (tehetetlenségi) tétele vonatkozik: Ha az anyagi pont nincs kölcsönhatásban más testekkel, akkor lendülete időben állandó (ez esetben 0). Ha nem nyúlunk hozzá, nem gyakorlunk rá nyomatékot, nincs légáramlat, tehát gyakorlatilag laboratóriumi körülmények között tartjuk, hogyan eshet le a pohár az asztal közepéről? Aki ezt megmagyarázza, az bebizonyítja, hogy nincsenek természetfeletti lények, de ezzel egy időben cáfolja a dinamika egyik axiómáját. Sok sikert.
2014. márc. 16. 17:03
 17/68 acelsziv ***** válasza:

"kiváltképp Halakként"

Nincs több kérdésem.

2014. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 A kérdező kommentje:
aclesziv: Ha hiszel a horoszkópnak, akkor miért vagy szkeptikus? Ha pedig nem, akkor miért számít, hogy Halak vagyok-e vagy sem? Egyébként mellékes információ.
2014. márc. 16. 17:33
 19/68 anonim ***** válasza:
13%

Laylah!

A fizikai törvényekkel nincs semmi probléma! Az hogy tárgyak valós mozgásban vannak, bizony van rá magyarázat. Mindennek van valós oka, mint mindennek van valós következménye is. Szellemjárásról viszont csak az beszél, aki nem ismeri ezen okokat, összefüggéseket.

2014. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 A kérdező kommentje:
Bizonyítsd. Jöttök itt a fizikával, de soha, semmit nem bizonyítotok. Kíváncsian várom Newton törvényének cáfolását.
2014. márc. 16. 17:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!