Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditáció segít megtalálni...

A meditáció segít megtalálni magamban az Istenhez vezető utat? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 14:50
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Bocs, mégsem írtam, hogy "haladó szinten" :)
2013. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, akkor II. János Pál pápa is együtt imádkozott a Dalai Lámával, aki pedig egész életében "utálatos dolgokat" cselekedett, mert meditált és ezért nem kellene, hogy szeresse az Isten, mert már válszeg megkörnyékezte a gonosz tudat alatt. Vagyis Dr. Erdélyi Judit írásából ez következik az én értelmezésemben. Akkor a pápa bűnt hajtott végre, hogy az egyik legnagyobb buddhista tanítóval mormolt el egy imát? A lelki immunológia irás szerint el kellett határolódnia tőle. Pedig szerintem a buddhisták teljesen rendben vannak lelkileg. Ezt nem kötekedés miatt kérdezem, de szerintem van néhány rossz gondolatmenet is benne.

Továbbá a természetgyógyászatot is félre értelmezi szerintem. Alapjába véve a természetgyógyászat a természetes öngyógyító folyamatokra alapoz pl.: gyógynövények, akupunktúra, akupresszúra stb. Hivatalosan a nem-konvencionális gyógyító eljárásokon alapuló pszichoterápiás természetgyógyászati tevékenységet pedig csak orvos végezhet ma Magyarországon. Szerintem erősen keveri ezt a fogalmat a szellemgyógyászattal, ahol már valóban új dimenziókat igyekeznek megnyitni a gyógyítás érdekében.

2013. júl. 15. 15:53
 33/34 anonim ***** válasza:

Khm. Arra az esetre gondolsz, amikor 1986-ban Assisi-ben együtt imádkozott száz különféle vallás vezetőjével II. János Pál? Megengedte, hogy a templomban az oltárra Buddha szobrot helyezzen el a Dalai Láma, és buddhista szertartást tartsanak. Ez kimeríti a Jézus Krisztus megtagadásának fogalmát a pápa részéről.

A vallásközi ökumenizmus jelszava, hogy végül is minden vallás ugyanazt az Istent tiszteli, csak más-más módon. Imádkozzunk együtt Istenhez a világbékéért. Csakhogy a keresztény tanítás szerint e világ ura Sátán, aki a hamis vallásokat kreálta.

Egy keresztény egyetérthet a világbékével, de nem azon az áron, hogy megtagadja, hogy Jézus Krisztus az Atyához vezető egyetlen út.

Nem véletlenül mondja Jézus, hogy az utolsó időkben a keresztényeket üldözni fogják „az Ő nevéért”. De a hegyi beszédben elhangzik, hogy: 5,11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek ÉN ÉRETTEM.”


Erdélyi Judit írásában a „természetgyógyászat” nem túl szerencsés szóválasztás az igaz, de egyébként nagyon fontos és helytálló a mondanivaló. (Például a gyógyteák fogyasztásának semmi káros hatása nincs nyilván, szerintem nem erre gondolt.)

2013. júl. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

Isten az egyetlen létező,rajta kívül nincs semmi.Ebbe az állapotba,a létezés állapotába a legkönnyebb eljutni a meditáció,a kiüresedés útján,ahol nem zavar be az emberi akarat,érzelmi csapongás,ahol a lét örömét éljük át.Igy a válasz igen,a meditáció mepgnyit Isten felé,de ez önmagában kevés.Kell egy lelki vezető,aki átvezet a közben érkező akadályokon,átsegít,figyelmeztet a veszélyekre...Istennel,és az Ő fiával való találkozás,önmagunkkal való szembesülést is jelent,bűnünk az Ő fényében nyílvánvalóvá válik,így ez segítség nélkül veszélyes.Önmagában a relaxálást,már az iskolában is előnyben részesítik,mivel felismerték,hogy segíti a diákokat,hogy jobban odafigyeljenek,és frissíti az elmét stb.

Az iránytott meditáció már nem a jó felé vezet,a kiüresedés az,amikor nem képzelünk el semmit,nem vetítünk semmit,és a legfonotosabb,ha imában kérjük Isten védelmét,és áldását Jézus Krisztus az Ő egyszülött fia által,akkor biztosak lehetünk benne,hogy nem válunk a leki világ,és az alacsony szférákban levők,játékszerévé,akik arra várnak,hogy a földön élőket befolyásolják,akik kiéletlen vágyukat,immáron test nélkül,más testében véghez vihessék,és erre a figyelmetlenek,akik a törvénybe belenyúlva,és azt irányítgatva,ezek martalékává válhatnak,és bizony az örületbe is kergetheti...

2013. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!