Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit mondogassak magamban...

Mit mondogassak magamban meditáció, relaxáció közben? Milyen teknikával lazítsak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam jó lazítás ha egy kényelmes pozícióba helyezed magad és folyamatosan mondogatsz magadban egy kivlasztott szót, cska arra koncentrálsz. De nem igazán találom meg a nekem való szót. Semmiképen sem lehet olyan ami köthető a környezetemhez, érzéseimhez mert rgön eltereli a figyelmem. Mi jó ilyenkor? Esetleg tekinkák még relaxációhoz?

2013. jún. 5. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj, ahogy a levegőt veszed. Kísérd a levegőt az útján, ahogy beszívod, (esetleg bent tartod) majd kifújod. Ha jön egy gondolat, csak tereld el, és térj vissza a légzéshez.
2013. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
meditáció közben inkább semmit se mondogass,pont az a lényege hogy teljesen ellazulj,ne gondolkodj,amire te gondolsz azok a mantrák,de azokat nem feltétlenül kötik meditációhoz
2013. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha meditáció közben nagyon beindul az agyad akkor kérdezd meg hogy ki vagyok én?
2013. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meditáció során ne csinálj semmit. Ne lélegezz tudatosan, hagyd, hogy megtörténjen magától. A mantra egyetlen célt szolgál, hogy ha nem bírnád lecsendesíteni az elméd, akkor nyomasd. Ez minimálisabb elme tevékenységet szül, mint bele ragadni egy újabb gondolat folyamba. Ha úgy érzed, hogy elméd képes csendben maradni, hagyd abba a mantrát.


Meditáció során NE TÖREKEDJ SEMMIRE, NE AKARJ ELÉRNI SEMMIT, NE VÁRJ SEMMIT, FOGADD EL AZT AMI VAN, ÉS LÉGY SEMMI!!!! Olyankor nem vagy Kiss Károly, nem vagy kőmüves sem, nem vagy 1232éves sem, nincs anyád, nincs testvéred! NINCS TE. SEMMI SINCS!

2013. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A meditáció más célt szolgál. Először nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

Ezután keresd meg a NETen az "Autogén tréninget". A lehető legjobb lazítás. Esetleg keressél meg egy pszichoterapeutát, aki megtanít.

2013. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!