Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditáció segít megtalálni...

A meditáció segít megtalálni magamban az Istenhez vezető utat? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 14:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

De ezzel mit akarsz mondani? Attól mert én az atyám fia vagyok, nem leszek a saját atyám.


Ha pedig mégis erre utalsz, akkor én úgy fogom ezt fel, hogy mivel mi mindannyian Isten gyermekei vagyunk, mi bennünk lakozik maga az Isten. Ez viszont már keleties felfogás és felborulna az a tézis, miszerint van értelme a templomi szertartásoknak.


Régen az egyiptomi időkben úgy tekintettek a Fáraóra, mint Isten gyermekére. Isten megtestesülése a földön. Később ezt nevezték bálványimádásnak, mert nem közvetlenül a mindenhatót imádták. Zavaros nekem most ez az egész...

2013. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
19-nek vagy 20-nak szántad a kérdést, 21-es?
2013. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

János 1. levele:

5,4 Mert mindaz, a mi az Istentől született, legyőzi a világot; és az a győzedelem, a mely legyőzte a világot, a mi hitünk.

5,5 Ki az, a ki legyőzi a világot, ha nem az, a ki hiszi, hogy Jézus az Isten Fia?!


Egyik legfantasztikusabb mondat az Újszövetségből.

Megmagyarázom: ha hiszed, hogy Jézus Isten Fia*, s ebben a hitben kitartassz, semmi sincs ami legyőzhetne, még a Sátán ármánykodása és a megpróbáltatások sem! Belép az életedbe a gondviselés, amiről Jézus tanított.


*Két dolgot tanít a kereszténység:

- a Jézus Krisztusban való hitet, aki váltság a bűneinkért. Az Isten előtti megigazulás nem lehetséges cselekedetekből, csak a Fiában való hitből.

- szeretetre, jóindulatra törekszel az emberek iránt, Jézus tanításait követed. Hiszen az élő hit a cselekedetekből látszik. Ha nincs életváltozás, nem történt meg a hitre jutás.

2013. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

# 22:

19-cessel nagyjából egyet értek. Igazából a 20-asnak szántam a kérdésemet.

2013. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

A kortárs zsidók szerint Jézus Istent káromolta azzal, hogy Istenné tette magát. Ezért is végezték ki később. Pl: Ján. 10,33

„Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.”


„Régen az egyiptomi időkben úgy tekintettek a Fáraóra, mint Isten gyermekére. Isten megtestesülése a földön.”


A fáraók nem lehettek Isten gyermekei, hiszen erkölcsiségük nem ezt mutatja. Ezzel szemben Jézus:

- egy igen magas szintű erkölcsi tanítást rakott le az asztalra „szeresed felebarátodat, mint önmagadat”, stb)

- csodákat tett (emberek feltámasztása, feltámadás, születésétől vak meggyógyítása, évtizedek óta béna ember lábra állítása, stb.)

- eljövetelével próféciát teljesített be


… ÉS azt állította, hogy „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.”


A keresztény tanítás egy komplett sztori. Az előzmények az Ószövetségben vannak. Lázadás történt Isten ellen, és a Sátán az angyalok egy részét is maga mellé állította, ill. az embert megtévesztve, szintén. A világ ura a Sátán volt azóta. A történelem siralmas: háborúk, zsarnokoskodás, kizsákmányolás, igazságtalanság.

Eféz.

2,1 Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2,2 Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a LEVEGŐBELI HATALMASSÁG FEJEDELME szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;


De Isten nem mondott le teremtményéről, az Emberről, hanem elküldte Fiát, aki hisz benne, az örök életet kap, és egy újjáteremtett világban élhet majd, melyben Istennel való kapcsolat helyreáll. Pl:

2 Pét.

3,13 De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.


Zsolt.

37,10 Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.

37,11 A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.

37,12 Fondorkodik a gonosz az igaz ellen, és fogait csikorgatja rá:

37,13 Az Úr neveti őt, mert látja, hogy eljő az ő napja.

37,14 Fegyvert vonnak a gonoszok; felvonják ívöket, hogy a szegényt és nyomorultat elejtsék, és leöljék az igazán élőket;

37,15 De fegyverök saját szívökbe hat, és ívök eltörik.

Stb.

2013. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

És hogy kérdező kérdésére válaszoljak, a meditáció nem visz közelebb Istenhez, mert az Istennel való kapcsolatfelvétel egyetlen útja a Fiában való hit. Nincs szükség semmiféle technikára, egyszerűen imádkozol, és Isten meghallgat.


A módosult tudatállapotok azért veszélyesek, mert fokozottan érzékennyé válunk szellemi hatásokra. Akár szellemmel való kapcsolatfelvétel is lehetséges. De ezek a jelenségek nem Istentől vannak. Ilyen módszer még pl. a mantrázás. Egy szót kell ismételgetni, és ha gondolatok lépnek fel, azokat elhallgattatni, egészen addig, amíg elérjük a teljes gondolatnélküliség állapotát. Reiki, agykontroll, bizonyos drogok, szintén ezt a hatást érik el, de nem visznek közelebb Istenhez.


Egy jó írás:

Erdélyi Judit Lelki immunológia

[link]


(Felraktam az előbb egy honlapcímet is, de kimoderálták, mondván, hogy nem lehet reklámozni.

???)

2013. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as: Még nem olvastam el tejles egészében az Újszövetséget csak részeket belőle. Igazad van, előbb illene az egészet elolvasnom.


26-os: Hmmm elolvastam a csatolmányt és még az abban leírt idézetek hivatkozásait is elolvastam. A Napoleon Hill idézet van tovább is, valóban érdekes, hogy milyen valósághűen élhette meg ezeket a "tárgyalásokat".

Azoban egy csomó kérdést vetett fel bennem ez az elmélkedés, de nem teljesen az Istenhez vezető út megtalálását segítő technikákkal kapcsolatban, így innen már offolnék, amit úgy látom nem szabad, ezért nem teszem fel őket kérdésként. A feltöltött fájlban azonban vannak, amikkel abszolút nem értek egyet , mert pl.: már én is voltam agykontroll tanfolyamon és egyáltalán nem kértük meg két szellem "beköltözését" magunkba (vagy csak elfelejtette az oktató :D )stb. stb. Azonban vannak olyan dolgok, amiket már én is tapasztaltam a környezetemben élők részéről és nagyon úgy tűnik, hogy kicsit megbolondultak.


Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2013. júl. 13. 18:45
 28/34 anonim ***** válasza:

Én is voltam agykontrollon és a vicc, hogy papok és apácák is jelen voltak. Katolikusok, reformátusok, meg még ki tudja hogy milyen vallásból.


A két szellem alatt szerintem a segítőinkre gondolt, akit a laborba kellett beköltöztetni. Akik az ilyen dolgoktól félnek, azok szerintem nagyon nagyon konzervatívak.


Szerintem nyugodtan felteheted a kérdéseidet, hiszen ez az oldal arról szól.

2013. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Én képes vagyok abban hinni, hogy ha kérem Istent, hogy ne hagyja, hogy bármilyen gonosz erő megtévesszen, és úgy meditálok, úgy "kockáztatom meg" a gondolatnélküliséget, akkor nincs kockázat. És hadd mondjam el, most természetes feltöltődésnek érzem, és tényleg nem szól semmiről, amit nagyon meg kellene fogalmazni. Kb mint a legmélyebb mélyalvás, csak emlékszel rá. Ezután fogom elolvasni a hivatkozott "lelki immunológia" cuccost, nem tudom, hogy erről szól-e... :)
2013. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

" feltöltött fájlban azonban vannak, amikkel abszolút nem értek egyet , mert pl.: már én is voltam agykontroll tanfolyamon és egyáltalán nem kértük meg két szellem "beköltözését" magunkba"

írtam, hogy haladó szinten

Vitaműsor magával José Silvával és keresztény hitvédőkkel:

http://www.youtube.com/watch?v=M1AZHJIAffE


Az elején 0:40-1:00 !

2013. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!