Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditáció segít megtalálni...

A meditáció segít megtalálni magamban az Istenhez vezető utat? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 14:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Én attól mert egy keresztény országban élek, nem feltétlenül vagyok keresztény. Ráadásul jó ideje vallásszabadság van Magyarországon.


Szerintem a keresztények pont az alapjait nem értették meg a vallásuknak. Sőt, már a tízparancsolatot is egyből megszegik, amikor valamely angyalhoz, vagy akár Jézushoz imádkoznak. Tiltott elvileg a bálványimádás, mégis ez megy. Ráadásul a Bibliában is le van írva, hogy csak egy Isten van, az Örök és Mindenható.


Ezzel azt akarom magyarázni, hogy szerintem mindenkinek szíve joga, hogy kihez imádkozik, kihez beszél meditáció közben. Én a mindenhatóhoz szoktam, de nem konkrétan keresztény Istenhez.

2013. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Kamupipőke Buddhának mióta van istene? Nem fogok vitába belemenni, de légyszives ha valamiről csak butaságot tudsz mondani, akkor ne osztogass tanácsokat másoknak.

Tessék olvasnivaló :

[link]

[link]

[link]


[link]

2013. júl. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Jézus :) ***** válasza:

12-es, Kamupipokenek pedig igaza van. Nem is Buddháról beszélt, hanem Krishnatudatú emberekről. Ők hiszik, hogy a meditáció eljuttat saját bensődbe, ahol megismered Istent, amit ők Krishnának hívnak. Lehet te nem vagy tisztában a buddhizmus és a hinduizmus különbségében. De semmi gond. Emberek vagyunk, hibázunk, és azért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak, nem azért, hogy másokat lemondjunk.


Lényegtelen, hogyan és mit imádkozol Istennek. Lehetsz keleten, nyugaton vagy a Holdon is, lényeg az Isteni tudat. Ha másokat megkritizálsz vallása gyakorlásában, nem lehetsz Istentudatos. MIvel az egyenlő a szeretettel, ami feltétel nélküli. Ergó mindenkit hasonlóan szeretsz előítéletek nélkül. Ehhez viszont az kell, hogy felismerd egódat és vele nyomorult vágyait.

2013. júl. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

11-es, szerintem a keresztények tökéletesen értik a hitük alapjait, igen tilos a bálványimádás, de ki mondja, hogy bálványokat imádunk? Azért, mert vannak olyanok, akik Jézushoz is imádkoznak, attól még nem követnek el bűnt, amennyiben te Jézust egy külön egyszerű földi vagy kitalált személynek gondolod, akkor te tévedsz, de nagyot. Jézus maga Isten, aki ezt nem érti vagy nem hiszi el, az ne tegye.

De akkor válaszolok a kérdezőnek is: ha imádkozol, akkor sokkal közelebb tudsz kerülni Istenhez (szerintem), mintha meditálsz. Gondolj csak bele, imádkozás közben is tudsz vele beszélgetni, nem kötelező csak a betanult imákat mondani.

2013. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

# 14

Lehet, hogy te így gondolod, hogy Jézus maga Isten, de attól még sok keresztény úgy imádja mint egy bálványt; és igen, nálam bálványimádásnak számít az, amikor bemegyek egy templomba, ott van a sok Jézus szobor, angyalszobor, stb.


Ez körülbelül olyan színvonal, mint amikor lejött Mózes a hegyről és látta, ahogy a zsidók az aranybárányt imádták. Ők is biztos úgy gondolták, hogy az maga az Isten. De mindegy. Ne menjünk bele, mert ez is hit kérdése, ami igazából egyéni véleménytől is függ. Neked az, nekem ez a véleményem.

2013. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Jézus nem Isten, és a szentháromság-dogma nélkül nem is venné senki azonosnak őket. Egyenlőek, ugyanazt tudják, de két külön fazon, nem is értem, mi olyan nehéz ezen. Elő a józan ésszel! Becsszóra nem fáj!
2013. júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Uhh nem gondoltam volna, hogy egy nap alatt ennyi válasz fog születni :) Mindenkinek köszönöm a hozzászólását.


A kérdés azért merült fel bennem, mert egy darabig jártam templomba, de annyira unalmas volt számomra, hogy mindig csak az órát néztem, hogy mikor lesz már vége. Még a zsoltárok alatt is hatalmasakat ásítottam, valahogy nem éreztem magamhoz közel Istent, pedig tényleg igyekeztem. Meg sok keresztény nem volt számomra hiteles hívő.

Ezután találkoztam buddhistákkal, meg kicsit utána olvasgattam ennek a filozófiának vagy vallásnak (nem tudom eldönteni, hogy melyik)és úgy tűnt, hogy ők valahogy rendben vannak lelkileg. Ők tanácsolták a meditációt számomra, mert meditálni vallástól függetlenül is lehet szerintük. Imádkozni eddig is imádkoztam, de gondoltam, hogy ezen a "felfedező utamon" kipróbálok egyéb technikákat is, de nagyon kíváncsi voltam mások véleményére és gondolataira is, amit mégegyszer köszönök.

2013. júl. 12. 14:55
 18/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, mit szólsz Jézusnak ehhez a mondásához?:

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam." Jn 14,6

Olvastad-e az Újszövetséget? Érdemes annak ismeretében véleményt alkotni a kereszténységről.

2013. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

A példáját követve, megismerve őt, tehát Istent is, mert csak annyi a különbség köztük, hogy a Fiú teremtve van, van kezdete. A mi szempontunkból nincs különbség: ugyanazt teszi, amit Isten tenne. De ő is annyiban "egyenlő" Istennel, amennyiben pl. te: semmilyen külső tényező nem szükséges, hogy belülről megismerd. Nem árt a rávezetés, sőt! Csak utólag mindig nevet az ember, olyan végtelenül egyszerű megtalálnod magadban a Forrást.


Tudtad-e, hogy az ember megőrül, ha pár napig nem alszik mélyalvásban? Mi nem történik meg vajon, ami ennyire életbevágó?

2013. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


"Mert a mint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti, úgy a Fiú is a kiket akar, megelevenít.

Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. A ki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, a ki elküldte őt."


A Messiás szó jelentése: Felkent, görögül: Krisztus. Jézus jelentése: Szabadító.

2013. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!