Materialisták! Miért bántjátok az ezosokat? Miért bántotok bárkit is? Bővebben lent!
De amúgy nem értem min vagy leakadva...
"Ha azt mondom, hogy 2+2=4, akkor az is csak a fejünkben létezik? A valóságban kétszer két alma valójában öt? Vagy a valóságban nincsenek is mennyiségek? "
Az így, számszerüleg, szavak szintjén, az emberi értelmezésben a matek a fejekben létezik. Minden a fejedben létezik, hát a te tudatod az kint van a fejedből? Nem. A fejedben van, akkor?
Szóval akkor a metek a valóságban nem is működik?
A számítógéped meg a telód is csak véletlen, hogy működik. :))
Na mindegy, látom nem érted, mire akartam kilyukadni, de hagyjuk. :DDD
Léptem.
Mondtam egy szóval is, hogy ne működne?
Itt te nem értel valamit szerintem :S
Nem véled felfedezni annak a tényét, hogy bár a telefonod működik, az, hogy hogyan néz ki, hogyan működik valójában (és nem elméleti szinten), azt nem tudod.
Az, hogy a fejedben 2 + 2 az 4, és a valóságban is 2 db alma meg 2 db alma is 4, az azt jelenti, hogy az agyad a 2db alma információ halmazát hozzá rendelte a 2 es számhoz ami a fejedben létezik,így tovább.
Az elméd így működik, azért mert számodra a "külvilágban" a telefon működik, és te ezt a fejedben matekként leírod, és aszernt működik, ezzel nem bizonyítod, hogy a valóság oda kint ugyan olyan, mint belül.
Az elméd a külső dolgokhoz meglévő dolgokat társít, így eshet meg az is, hogy abba a biztonság érzetbe ringat téged a matek, hogy a valóságot számolgatod vele. Nem tudhatod, hogy az agyad mihez mit hogyan rendelt, így nem is tudod belőle kifejteni azt, hogy az érzékelésed előtt az adott információ mit takart.
Tehát az, hogy te matematikailag leírod a valóságot, és összehasonlítod vele, és egyezik, az nem jelenti azt, hogy a matematikai következtetései a valóságban úgy is vannak.
Előrejelzés szinten igen, de amikor te megkapod azt az elméleteidből, hogy az atomnak így meg úgy kell viselkednie, az nem azt jelenti, hogy az tényszerüen, emberi értelmen kívül is úgy működik, mint ahogy azt mi érzékeljük.
Mert a matematika egy nyelv, amit az ember alkotott, emberi értelmezést tükrözi vissza. Éppen ezért, a matek nem lehet eltérő annál, mint ahogy az ember értelmezné a valóságot. A matek egy a gondalatok által értelmezhető tudatos értelmezése annak, amit az agyunk tudatunk hatáskörén kívül végez el.
Tehát, azért, mert a telefon működik oda kint, és te ezt elméleti síkon hoztad létre, csupán azt jelenti, hogy létre hoztál valamit az értelmed által, ami az értelmezésed által elvárt módon működik.
Továbbra sem jelenti azt, hogy a világ tőlünk fügetlenül is igen és nem szerint működne, mert én ezt mondtam, és te ezzel nem értel egyet.
Továbbra is csak a tudatos éneddel vagy képes érzékelni, és ez -elvileg- impulzusok alapján értékel, és ezért te is csak így leszel képes. 2 véglet alapján működni. A világ azonban nem biztos, hogy a 2 végletekből felépülő valóság, ahogy azt értelmezésem szerint a kvantum fizika is mutatja. A valóság nem igen meg nem. Ez csak az emberi illuzió.
Ha jól értem, benned kialakult egy világkép, és azt sérelmezed, miért néznek ezért le téged.
Ennek több oka lehet.
Még akár az is, hogy az illető simán tudatlan tapló.
De lehet az is, hogy lyukakat/ellentmondásokat lát a világképedben, amikről te nem vagy képes vagy nem is akarsz tudomást venni, holott lenne eszközöd betömni ezeket a lyukakat (pl. a tudomány segítségével).
"Pszichológiai kutatások egyértelműen bizonyítják, hogy a materialisztikus értékorientáció aláássa az emberek jólétét. Azok az emberek, akik nagy jelentőséget biztosítanak a materiális értékeknek, alacsonyabb személyes jóléttel és egészséggel rendelkeznek, mint azok, akik kevésbé anyagias életformát képviselnek. Ez az összefüggés jól dokumentálható, a gazdagoktól a szegényekig, a fiataloktól az öregekig, az ausztráloktól a dél-koreaiakig. Az eredmények azt mutatják, hogy a túlzott anyagiasság az élettel való alacsony szintű megelégedettséghez, depresszióhoz, bizonytalansághoz, testi problémákhoz és személyiségzavarokhoz - például önimádáshoz és antiszociális viselkedéshez - vezet."
-Zsolnai László
finomakékpirula?:
A mátrix érdekes dolog, a tudósok sem tudnak róla semmit.És valószínűleg a jövőben is hasonlóan fogunk vele állni. Én személy szerint nem nagyon hiszek benne, inkább azt gondolom, hogy az egész világ egy illúzió. Ez az elmélet eléggé hasonlít a mátrix-elmélethez, csak annyiban különbözik, hogy ebben nem gépek táplálják a gondolatokat, hanem mi magunk. Vagy semmi.
Megidézlek:
1. Miért írsz ide idézeteket? Ez tudtommal egy fórum, nem pedig olyan hülye fészbúk-idézetes oldal...
2. Az illető valószínűleg a materializmus hétköznapi jelentésére gondolt. Ahogy a wiki is mondja:
" (filozófiai értelemben) az anyagi-tapasztalati létezőknek a szellemi-gondolati létezőkkel szembeni elsődlegességét valló irányzat, az "anyagelvűség" szinonímája
(köznyelvi formában) az anyagi szempontok, a mindennapi örömök elsődlegességét hirdető szemlélet és az ezt követő gyakorlat az elvontabb szellemi-eszmei értékek követésével szemben."
"Senki nem lehet büszke arra, hogy okos, vagy bármilyen, hisz ez a fizika eredménye, a törvények miatt olyan mindenki, amilyen!"
Ezzel a hozzáállással még az öreg bölcsek 30 évesen halnának meg, és sírva rohannánk a villámlás elől a barlangba. A munka, és a tanulás fáradságos folyamatok. Azok, akik ezekkel építenek és értéket, tudást teremtenek, okos és dolgos emberek, joggal lehetnek büszkék, és joggal emeljük őket példaképekkő, sőt szimbólumokká.
A fizika szabályokat és korlátokat ad, de nem sokan érik el a korlátaikat.
"Mai tudással nem, de amúgy ha tudnánk mindent hogyan működik, akkor igen, nem? Hát ezen alapszik a tudomány!"
A tudomány a módszertanain, az objektivitáson és a szkepicizmuson alapszik; valamint a "mindent kutatni kell, ha nem megy, akkor megfigyelni" elvven.
"És honnan tudod, hogy az agyunk csinál mindent?"
Mert nincs ellene szóló bizonyíték. És nincs az agyat helyettesítő lélek mellett sem bizonyíték.
"Ha most a hit, gondolatok, nem fizikai formák, és nem lehet őket se mérni, se semmi, akkor a materializmus téves! Ha nem téves, akkor pedig nincs értelme akarni se semmit, és nincs értelme bárkit is bármiért hibáztatni, mert minden úgy van, ahogy lennie kell!"
És attól még, hogy minden úgy van, ahogy lennie kell, nem kell megértenünk? De. És pont a dogmatikus vallások írják elő a változás és változtatás feleslegességét, és lehetetlenségét; mert minden Isten(ek) műve, és úgy jó, ahogy van.
"A tudat nem egyenlő az emlékekkel, és még csak az információkkal sem, sőt még az érzékeléssel sem."
Szép gondolat, de pontosan ezekből épül a tudatunk. A tapasztalataink, az infók, amiket kapunk, a jelenségek, amiket érzékelünk: ezek építenek fel minket, ezekre adott reakciók vagyunk. Ez nem materialista, ez nem degradáló, ez tény.
"Ha ezeknek ismerjük a részleteit, ismerjük tegyük fel az agyunkat atomról-atomra, akkor !elvileg! megfelelő kapacitással lehetne szépen leírni az egész működését, sőt! akár még a jövőt is meglehetne mondani!"
Ez még igaz is lehet, de nincs az a program, vagy intelligencia, ami képes lenne végtelen számú változót, és látszólagos véletlent hatványozott számú interakcióba "keverni" egymással; így a jövő szinte mindenkinek titok, ahogy a nem túl lényeges részletek végtelenjei is.
"Hiszen, ha én tudnám befolyásolni az anyagot, és tehát lenne szabad akaratom, akkor az anyag felett álló dolog lennék!"
Mi ez a lovaglás a szabad akaraton? Létezik az, az akaratod valóban szabad: álmok, vágyak, stb. Amúgy meg az akadály a fizika és az ideológiák síkján mozog.
"Ha nem azok lennének, akkor elfogadnák, hogy van aminek nincs anyagi vonzata."
Nem kötekedés, de mindennek van anyagi vonzata. A világ agyagból van, mégha anti is az az anyag. Minden más csak ideológiai.
"De hogyan tudnád kizárni az emberi szubjektivitást?"
Kidolgozott, megkerülhetetlen módszertannal. Ez a tudomány egyik ismertetőjegye és sarokköve, és az áltudományok legnagyobb ellensége.
"A pszihológiát ne keverd ide, az nem igazán tudományos, nem megismételhető, igazán még a pszihológiai problémák meghatázorásával sem értenek egyet a szakemberek..."
Mint humántudomány (és elég fiatal tudomány), a pszichológia kevés tapasztalattal és tisztelettel bír. A pszichológia személyre szabottan pont olyan tudományossággal bír, mint a fizika. Amikor "törvényeket" kell emelni, akkor már nagyobb a baj, mert itt jóval több a változó, mint a fizika ismert területein (kvantumfizikával most nem foglalkozunk), de számszerűsítve pont olyan pontossággal és helyességgel működik, mint minden elismert tudomány.
"Tehát tételezzük fel, valakinek sikerült szellemet látnia (amivel egyáltalán nem foglalkoznék, lévén soha nem láttam még ilyet, így inkább csak nem tartom kizártnak), nem azt jelenti, hogy más is láthatja, kamera láthatja, bármi is láthatja."
Itt csak az a baj, hogy rengeteg kérdés merül fel. Miért nincs semmi bizonyíték a szellem egyetlen építőkövére, a lélekre? Miért csak bizonyos embereknek és bizonyos helyeken vannak szellemek? Miért gyűlnek egyes helyeken, és miért nincsenek soha máshol? Miért keletkeznek egyáltalán, miért és hogyan állhatnak ellen a következő világ hívószavának? Hogy lehet egy isteni szabálynak (halál) félig-meddig ellentmondani?
"Fogjátok fel az agyatokat egy számítógépnek, ami ugyebár egyszerü kettős számrendszerben dolgozik."
Az agy valóban egy számítógép, de ismeri a "lehet, talán és nem biztos" szavak nem fekete-fehér jelentését is.
"Pszichológiai kutatások egyértelműen bizonyítják, hogy a materialisztikus értékorientáció aláássa az emberek jólétét."
Mindezt bizonyítja a jóléti államok zuhanó vallásossága és a meredeken növekvő ateistalétszám.
Amúgy Zsolnai úr csak rizsázni tud, vagy számokat is mutatott? És elmesélte a kutatásokat és módszertanaikat, amik alapján ezen következtetésekre jutott?
70%, ne légy durcás kérlek...
A véleményem kifejtem idézetek által, nem ártok senkinek és semminek! Ha zavar téged ne olvasd el, ilyen egyszerü. Lét elemed belekötni mindenkibe, akinek valamiről más véleménye van, mint neked?
Nyugi, nem vagyok durcás...
És gondolom, hogy az idézetek miatt van a neved is, de szerintem sokkal jobb ha egy ember a saját gondolatait önti a válaszokba, és nem pedig mások szavait írja ide.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!