Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ehhez mit szólnátok szkeptikusok?

Ehhez mit szólnátok szkeptikusok?

Figyelt kérdés

Szóval mi lenne, ha valaki aki ért a programozáshoz írna egy botot, ami automatikusan kommentelne, pl.


-Forrást!

-Hiteles...

-Ez egy bohóc!

-Hol voltál töri/fizika órán?

-Lipót újra megnyílt...

-Bevetted a mai gyógyszered?

Ésatöbbi. NA?



2013. jún. 15. 13:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 A kérdező kommentje:

De amúgy tényleg az az egészben a legnagyobb vicc, hogy egyrészt logikát mellőzik, mindent túlbonyolítanak, aztán amikor a nagy bonyolítgatással elérkeznek a falhoz általában jön a titkos szuper fegyver, a VÉLETLEN!!

És igazából az a vicc, hogy amíg ők bogarásszák a kis dolgokat a józan ember ránéz, és lát egy nagy, összetett képet, azt mondja hát igen ez így meg így működik. Aztán látod, hogy ők ott valahol a mélyben, a teljes kép 0.00001%ban bogarásznak, aztán a végén eljutnak olyan rendkívüli felfedezésekig, mint a

-véletlen

-plusz dimenzió

-valamilyen még nem ismert részecske, majd megtaláljuk!


Közben olyan alapvető gondolatokig nem jutnak el, miszerint

Addig fognak dolgokat találni, amíg keresnek. Sose lesz vége, mert az univerzum egyrészt a szabad akaratuknak ilyen formán engedelmeskedik, ha az az akarata és elvárása, hogy találjon vmi szent szart, akkor fog is.

Másrészt pedig egyszerüen nem látják a fától az erdőt. Azt mondja neked, hogy pl. a depresszió azért van, mert a szerotonin szinted alacsony! De abba nem gondol bele, hogy mivel ő csak anyagban lát és gondolkodik, de a problémát nyilvánvalóvá kell tenni, ezért az alapvetően nem anyagi problémának kell lennie egy anyagi vetületének is, ezért ez szerotonin formájában fog előjönni.

Nem veszik észre, hogy a világ egy nagy kettőség, sosem látnak egy egészet, csak az egyik végletben botorkálnak, nem látják, hogy az ok-okozatban melyik az ok és melyik az okozat. Folyamat a rossz oldalán állnak :D

2013. jún. 18. 15:19
 62/90 anonim ***** válasza:
25%

"ha aranyhalakat teljes sötétségben tartasz, akkor néhány generáció után nem fejlődik ki a szemük.Az egész szervrendszer ami a látáshoz szükséges, egyszerűen nem alakul ki.

Ez is evolúció."


Amit meg te csinálsz, az általánosítás. ;) Ugyanis a példád tartalma önmagában véve még nem valamiféle "evolúció". Legfeljebb akkomodáció, vagy adaptáció.

2013. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 A kérdező kommentje:

Nos igen, ha a majmok perpillanat tökéletesen elvannak úgy, ahogy, akkor felvetődik bennem a kérdés, az emberek miért nem voltak úgy jók, ahogy? Ha addig jó volt, az után miért nem? Milyen környezeti változás szükségeltetett ahhoz, hogy felálljon 2 lábra? Milyen környezeti változás történt, aminek nyomán kialakult a magas tudatosság, stb.?

Hova lett a szőrünk? Ésatöbbi.

Szvsz az evolúció amúgy sem a test evoluciója, hanem a tudaté.

2013. jún. 18. 15:49
 64/90 anonim ***** válasza:
61%

Látom elszórakoztattátok egymást, amíg én értelmes elfoglaltságot kerestem.


De a válaszom továbbra is az, hogy én nem fogom elmagyarázni az evolúció elméletét, erre több okom van.

Egyrészt ott van helyettem az internet, másrészt nem magyarázhatom el röviden és közérthetően rengeteg tudós sokévnyi munkáját, harmadrészt pedig nincs is igazán sok kedvem hozzá.

Ilyenkor jönnek a reakciók, hogy én sem tudok róla semmit, nem is létezik a dolog és ezért nem magyarázom el, de ettől kíméljetek meg.

Komolyan mondom, ott van az internet, ellehet olvasni mindent az evolúcióról.

2013. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
80%

Ja, a majmos dologra azért válaszolok, mert gyakori hiba az ellenérveknél.


Azért másztak le a fáról, mert elszavannásodott a hely, ahol éltek, ez a mai Etióp félsziget.

A szőrzet is a túlzott meleg eljövetele miatt szűnt meg, a fejen pedig azért maradt meg, mert védi a fejbőrt bizonyos dolgokkal szemben, mint például a napsütés.Az egész testen is megmaradhatott volna, ha ettől nem patak volna mind hőgutát.

A két lábra a állás oka pedig az, hogy a szavannán baromi magas volt a fű, és az a mai napig is, másrészt hemzsegett a nagytestű macskaféléktől, amiket négykézláb a fűben nemigen lehet észrevenni, hacsak nem nőttél 3 méter magasra.

Röviden ennek ennyi az oka.

2013. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
61%

Tévedtem, amikor azt gondoltam, hogy felesleges elolvasni a millió sort amit a távollétember legyártottatok, mert van még mire reagálni.


Annak, aki az aranyhalas példát cáfolta:


Csak hablatyolsz a dologról és beleraksz két szép szakszót, hogy hihetőbb legyen, de az ellenérved nem több ennél.

Ez evolúció.A fogalom ugyanis azt takarja, hogy az élőlény alkalmazkodik a környezetéhez.

Ha a halnak nem kell látni, és kevesebb energia "eldobni" a látást, mint megtartani, akkor a szemeknek nincs értelme kifejlődni.Az élőlények ugyanis ott spórolnak, ahol lehet.Senki sem olyan ostoba, hogy feleslegesen fektet be valamibe energiát, hiszen a túlélés mindenki célja.többek között ezért nem vadászik élelemszerzés céljával senki sem az oroszlánokra.

Szóval a példa megállja a helyét, evolúcióról beszélünk ebben az esetben is.Az pedig még szép, hogy általánosítok.Ha egy aranyhal nem csinálná ezt, lehetséges, hogy emiatt kihalna a vérvonala.Mindenki megpróbál alkalmazkodni, hacsak nem rohanna inább a vesztébe.

2013. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 A kérdező kommentje:
Tehát egyszer csak lekelett mászni a fáról, bele a jó nagy gazba? Átérzed ennek a hülyeségét?
2013. jún. 19. 05:30
 68/90 A kérdező kommentje:

Ezen felül várom a magyarázatát a nyelv csodaszerü kialakulásának, a "magas" szintü tudatosság kialakulásának menetét (és itt főleg azt szeretném tudni más fajoknak az miért nem volt hasznos, ha nekünk igen), várom mi az evoluciós és főképp anyagi szemléletü elmélete az ego megjelenésének! Ezen felül várom hogyan tudod megmagyarázni azt, hogy puszta anyagi tekintetben hogyan lehetséges a szabad akarat, hogyan lehetséges az, hogy mégis megtudom a gondolataim kérdőjelezni, semmibe venni, stb.!

Ha az agyam és a tudatom puszta fizikai törvényeknek engedelmeskedik, akkor mind ez hogyan lehetséges? Hol van a gondolat fizikai jelenléte? Miért nem képes senki sem semmilyen fizikai jelét kimutatni a gondolatoknak? Sehol kifli!

2013. jún. 19. 06:26
 69/90 A kérdező kommentje:

Ezen kívül kérlek magyarázd el azt is, hogy annak idején a megannyi ősember tipus közül, hogyan történhetett meg az, hogy a homo sapiens volt az egyetlen, amelyik túl élt, miért pont ő, hogyan volt lehetséges az, hogy egyetlen faj érte el az a fejlettséget, ami a túléléshez szükséges volt, számos másik pedig nem? Ha az evolució működik, hogy lehetséges az, hogy egy időben élt megannyi féle ember szabásu, és ebből csak egyetlen egy fejlődött jó irányba, az összes többi meg nem? Ha ez így szelektál, akkor mivel magyarázod meg azt, hogy egyes területeken ma is fellelhető számtalan nagy testü ragadozó, megférve egymás melett? Akkor az ember tipusokból miért nem fért meg több is? Tudod az a gond ezzel az egésszel, hogy amit beadnak nekünk a rég múltról az több ponton is sántít a mai világban szét nézve. Nem látni egyetlen olyan fajt sem, ami komolyan fejlődne, egyetlen dolgot látni, hogy a baktériumok, vírusok fejlődnek, de az ember hatására. Nem látom azt, hogy a macska jelentősen vissza fejlődne vadászat tekintetében, miközben esetleg gyúrna az egyre igézőbb kaját kérek tekintetre, azt sem látom, hogy megtanulta volna az idők folyamán hogyan tanulhat meg ugatni, ezzel is elkerülvén a kutya támadásokat, stb.

Pedig jelentősen megérné nekik! Az állatok ma is fejlődhetnének jelentősen, radikálisan, ami megérné nekik, de nem teszik! Az ember meg egyik pillanatról a másikra piramist épít, nyelvet fejleszt ki, stb.?

Alá írom az evolució egyes nézeteit, de hogy az ember csak és kizárólag a véletlen mutációkkal operálna, és eldobva ami nem kell/megtartva ami kell elvét, az egy bődületes marhaság.

Az pedig, hogy te azt állítod az aranyhalról, hogy neki energia megtakarítást jelent a szem nem ki fejlesztése, egyebet sem bizonyít, mint a tudatos tervezést a fajok fejlődésében, ami felveti azt a problémát, amit már én is ezerszer elmondtam! Nem-e a tudatosság alakítja a fizikai formákat? Nem-e intelligens az univerzum?

Ha ugyan olyan elvek írányítják az evoluciót, mint akár az elemek fejlődését a fúzió során, ami pedig nem más, mint puszta fizika ugyebár, és azt is alá írhatod, hogy nincsenek különböző fizikai törvények, hanem csupán !EGYETLEN! alapvető dolog határozza meg az egész univerzumot, amit még most nem ismerünk, de ugyebár lázasan dolgozik rajta mindenki... Akkor felvetődik bennem egy kérdés, nem-e a tudatosság az, ami az egyetlen elv? Hisz látható, az evolúció nagyon is tudja, hogy mit csinál. Látható, hogy még a föld a bolygónk is tudja, hogy mit csinál! Nincsenek véletlenek, egyszer sem láttam még olyat, hogy véletlenül törne ki egy vulkán, egyszer sem láttam olyat, hogy véletlenül esne teherbe egy nő is! Egyetlen kbaszott véletlent sem véltem még a természetben felfedezni, akkor milyen dolog az, hogy szerintetek az evolució a véletlenen alapszik? Miért nem lehet elismerni, hogy az univerzum intelligens, nem a véletlenek milliárdjai alakítják, hogy a kezdetektől fogva nem lehetett véletlen ami történt? Te sem vagy egy véletlen eredménye, se én, se semmi! Minden okkal történik!

Az pedig, hogy te matematikailag leírsz egyes "törvényeket", amik megannyiszor bizonyultak már tévesnek, kellett őket kiigazítani, itt működik, máshol meg nem működik, akkor esetleg nem lehetséges az, hogy az nem egy törvény, csupán egy akarat? Törvények nem változhatnak egy steril környezetben, steril környezetben aminek az élethez köze sincs, a tudathoz köze sincs, ott állandók vannak. Mégis, newton törvénye érvényes a földön, érvénytelen galaxis méretekben? Akkor milyen törvény az? Mi képes egy törvényt áthágni? A véletlen, vagy a szándék?

A fizikai világ egy illúzió, hogy valójában mi, azt nem tudom. De hogy nem úgy működik a világ, mint azt a materialista szemlélet hiszi, VÉLETLENEK mindenütt, az holt biztos.

2013. jún. 19. 07:47
 70/90 A kérdező kommentje:

És ahogy Einstein is megmondta réges régen, addig nem fogjuk megérteni az univerzum működését, amíg a saját tudatunk működését nem értjük! Nem véletlenül! Mert ugyan úgy működik, INTELLIGENCIÁVAL!

Nem véletlen, hogy senki nem találja a nagy isten képletet, MERT AZ INTELLIGENCIÁT, A TUDATOSSÁGOT NEM VESZI SZÁMÍTÁSBA!

És mielőtt jönnél a nagy lenéző magyarázkodással, hogy hát te nem érted ezt meg ezt a fizikai törvényt, meg mittudom én, megmondom neked, nem is vagyok perpillanat kíváncsi senkinek sem a bele magyarázására, amivel egyebet nem csinált, csak a saját világ nézetét próbálja alá támasztani! Az egyszerüségből eljutottunk mára oda, hogy logikátlan, bonyolúlt, nem érthető belemagyarázás történt mindenbe, jó sok véletlennel meg hasonló agyament hülyeségekre alapozva! Ez ám a tudomány, a véletlen!

2013. jún. 19. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!