Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ehhez mit szólnátok szkeptikusok?

Ehhez mit szólnátok szkeptikusok?

Figyelt kérdés

Szóval mi lenne, ha valaki aki ért a programozáshoz írna egy botot, ami automatikusan kommentelne, pl.


-Forrást!

-Hiteles...

-Ez egy bohóc!

-Hol voltál töri/fizika órán?

-Lipót újra megnyílt...

-Bevetted a mai gyógyszered?

Ésatöbbi. NA?



2013. jún. 15. 13:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
40%

Még valami, SIR:


Apropó, hozzáteszem, ha már kedves Sir ennyire a tudományos kísérletek mellett érvel, KÉRDEM ÉN:


Hogyan a fenébe lehet bizonyítani annak a létezését, amit olyan vizsgálati módszerekkel kutatnak, amely kísérleti, vizsgálati módszerek az eddig a tudósok által elismert világ határán BELÜL léteznek??? Korlátolt kockaagy... :S


Magyarán:

materialista módszerekkel akarnak a matérián (anyagon) túlit vizsgálni, bizonyítani. HOL ITT A LOGIKA A "TUDÓSOKNÁL", BAKKER?? Hát épp ezért vetik el a materialista tudósok a spiritualista hipotéziseket...


...mire NAGY SOKÁRA VÉLETLENÜL felfedezi egy materialista tudós, egy kísérletezés közben fellépő hiba következtében, hogy a logikus hipotézist alkalmazó józan spiritualistáknak igaza volt. ÉS ÚJRA, ÉS ÚJRA EZ TÖRTÉNIK!! DE AMÍG RÁ NEM JÖNNEK A MATERIALISTA KUTATÓK, H TÉVEDTEK, ADDIG ALÁZZÁK A SPIRITUÁLISOK KÖZÜL A JÓZANAKAT, ÉS FELVETÉSEIKET!! Ez a "legfőbb" röhej e kérdéskörben, meg a materialista kutatók logikátlansága!!


(Ismétlem, nem a hablatyoló, megalapozatlanul szavakkal dobálózó spiritualista fajzatra" gondolok, se a dogmatikus hívőkre.)

2013. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
40%

"Tehát Newton nem tévedett, csak nem volt igaza. "


NO COMMENT. Ez is marha logikus. :D

2013. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 A kérdező kommentje:
:)) Nagy piros pont neked, de úgyis leleszel szólva... :)
2013. jún. 18. 14:13
 44/90 anonim ***** válasza:
25%

Tovább kérdem én: ha az oktondi tudós mindig csak az általa addig ismert határokon belüli módszerekkel AZT KERESI, AMI EZEN KÍVÜL VAN

(AZ OKOSTOJÁSOK ILLOGIKUS HOZZÁÁLLÁSA, UGYEBÁR)

akkor ennyi erővel ahelyett, h alázzák pl abuddhizmust, mely sok ezer éves iratokat, tudományt foglal magába,


miért kellett évezredeket várniuk a hitelességük megvizsgálásával?? Mert hogy a kvantumfizika volt az első (a X.sz.elején) , amely végre kimondta, h a buddhista tudományos tételek közül számos REÁLIS!! Erre ennyit kellett várni??? Ehelyett inkább lekezelőek voltak a "tudósok" evvel szemben, és számos más, józan spirituális hipotézis irányába...

2013. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
25%

":)) Nagy piros pont neked, de úgyis leleszel szólva... :)"


Tudom. :)

Én különösebben nem is harcolok. A materialisták harcolnak. :) Meghagyom nekik a görcsölést, mert agyuk nem sok van, inkább izomagyuk. Igazságos Izom Tiborok... eh... :S


ÉN CSUPÁN ELGONDOLKODTATOM ŐKET. :)


...már aki hagyja, h elgondolkodtassam őket, azaz akinek van agya, és aki nem bonyolítja túl a gondolkodását... Ergo a materialisták max 1%-a talán még időben elgondolkodik a hozzám hasonló letisztult gondolatmeneteken... hm... 50 év múlva, a halálos ágyukon. :S ... mert előbb ugye le kell kezelniük, le kell szólniuk a hozzám hasonló letisztult gondolkodókat... ;)

2013. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
25%

..cserébe megtaníthatna egy materialista engem "kapkodásmentesen" gépelni... ;)


KIHAGYTAM EGY X-ET (ezer bocs, meg egy anyamaci ;) ) :


"kvantumfizika volt az első (a XX.sz.elején)"

2013. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 anonim ***** válasza:

A fokozatos nem azt jelenti, a motoros példával szemlétetve, hogy ez egyik generációnál bejött az olajszűrő, a következő már dízellel is tankolható volt, stb.


De erről rengeteg könyvet készítettek szép, színes ábrákkal, hogy ez hogyan is néz ki.

2013. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
38%

Sir Butcher, ez már a sokadik logikai bakid, úgyhogy mára szerintem nem sorolom, elég ennyi példa ;) Nevzetesen: ütközik két állításod egmyással:


"Newton számításai alapján halálpontosan megmondhatod, hova csapódik be a kilőtt nyílvessző. Ezek

!! JÓSLATOK !!

, amelyek ellenőrizhetőek. Hogyan?"


EZEN SOROD EGY MÁSIK SORODDAL ÜTKÖZIK, LOGIKAILAG:


"Ez a baj ugyanis az ezotériával. Szubjektív, nem mérhető, pusztán emberi megérzésekre, hitekre épít."


Tehát a materialista jóslást is bevet, a látszatráció mellett, de ha logikával is élő spiritualisták tömege mellesleg felvetést is alkalmaz, amit te puszta légből kapott hitnek nevezel, akkor "az már nem jó"... Tehát a tudomény jósol is, de ha más is jósol mellesleg (hipotézist felvet), akkor az már "buta"...


Pszichológiai kivetítés (projekció).


Csak úgy hozzáteszem: ha gondolkodni is szeretnél, nem felszínesen, hanem alaposabban, akkor olvasd el kérlek az itteni hozzászólásaimat

(neeem, nyugi, nincs honlapom, nem reklám, nem térítek senkit ,csupán elgondolkodtatok),

pl hogy a spiritualisták között nem kevés józan, LOGIKUS hipotéziseket rendszeresen felvető található, nem csupán "hisz".


Hitet elsősorban a materializmus alkalmaz, mondvacsinált rációval ötvözve, aztán olykor beletrafál UTÓLAG abba, amit a spiritualisták közül a józanak már rég jeleztek mint vizsgálatra méltó hipotézis.


Nem azért javaslom, h olvasd hozzászólásaimat, mert "fasza csávó volnék", hanem mert legalább egy fokkal mélyebben gondolkodom, mint te (vagy mint pl a materialista kutatók, a "tudomány"), mégpedig lényeges egy fokkal mélyebben.... MIKÖZBEN ÉN VISZONT TUDATÁBAN VAGYOK, H NEM ÉRTEM EL A HATÁRT, ELLENTÉTBEN A MATERIALISTÁKKAL.


AZAZ TISZTÁBAN VAGYOK AVVAL, HOGY A VÉGTELENSÉGIG TART A TOVÁBBFEJLŐDÉS, MÉGPEDIG NEKEM IS VAN MIT!

2013. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 A kérdező kommentje:

Hát akkor hogyan? Fél olajszűrő?

Hogyan lehet azt mutációkkal elérni? Most nem fogok könyveket olvasni, mond el szépen egyszerüen, mi a logika benne? Nem kérek hosszas bele magyarázást, egyszerü logika mentém szeretném hallani, hogyan lehet az evoluciós elméletbe bele illeszteni? Volt egy sugárhajtóműve, aztán közben talonban fejlesztgette az elektro motorját?

2013. jún. 18. 14:35
 50/90 anonim ***** válasza:
26%

Tudod mit, kedves Sir? ;) Mégis linkelek, de olyat, amihez közöm nincs ,csak ismerem. Hátha a Tudósok zenekar ironikus szövegei is gondolatébresztőek számodra. ;) Bár ehhez szükségeltetik egy biz. fokú nyitottság...:


[link]


"- Mi a tudomány?

- A tudomááááány... ööö... póóók lábán az izzadtságszaaag"

;-)

2013. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!