Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valóban létezik Isten?

Valóban létezik Isten?

Figyelt kérdés

Megszeretnék kérni mindenkit hogy az ide nem illő, trágár, bunkó, trollkodó válaszokat kerüljük el légyszíves! Inkább akkor ne írj semmit ;)…


De vissza térve a kérdésre…..

Mit gondoltok? Ki irányítja ezt a világot?



tegnap 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem valószínű, sőt, a tapasztalattal ellentétes, hogy bármi a hétköznapokban istennek nevezett természetfeletti lény létezne.
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A világ nem magától alakúlt ki.
tegnap 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Awatpr0 ***** válasza:
0%
Én nem tudom elképzelni, hogy egyszerűen véletlenül alakult volna ki ez a világ. Aki így gondoljg, pontosan hogyan? Kíváncsi vagyok. Szerintem kellett valami, valaki/k aki létrehozta/ák. Bár az egy Istenben nem hiszek, nem is szeretek rugózni rajta, teljesen felesleges. Úgy sem tudjuk kitalálni mi halandó emberek, hogy mi lehet halálunk után. Csomó vallás van, amit hús vér emberek elméje szült, tehát miért lehetne bármelyik is igaz? Szerintem lehetetlenség kitalálni, hogy mi van a halál után, túl zermészetfeletti. Egyszerűen semmilyen élőlény nem képes rá, találgatni tudunk csak. Persze ez csak egy vélemény, sőt nem hinném hogy sokan ezt gondolnák mint én, csak próbáltam válaszolni a kérdésre.
tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy fejlődik a tudomány úgy válik egyre valószínűbbé hogy a világ tudatos tervezés eredménye.

Mondjuk 200 éve azért jártak templomba az emberek mert azt "illett", mert így lettek nevelve és mások is úgy csinálták. Ma pedig amikor olyan tudományos tények birtokában vagy mint a kvantumösszefonódás, heisenber-féle hatarozatlansagi blabla, gravitronok, nagybumm elmélet stb... így már józan paraszti ésszel felteszed a kérdést hogy mindegy véletlen? Mi hozta létre azt a fizikai szabályt ami elindította az univerzum keletkezését? És arra a következtetésre jutsz hogy valaminek lennie kell. És egyetlen amibe kapaszkodni tudsz az a vallások. Tehát végig kell őket gondolnod és ha kizarod a butaságokat akkor marad hogy Isten létezik.

tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem "mindegy" hanem " mindez véletlen..." Csak elírtam
tegnap 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Ha belegondolsz semmien módon nem érzékelhető, nem kommunikál veled és nem csiál semmit.

Azzal jönni hogy: "nem tudom hogy keletkezett a világ, tehát a válasz Isten" azt nem tudásból származó érvelési hibának nevezik.


"Ki irányítja ezt a világot?"

Természeti törvénynek nevezik.

tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt állítani hogy az egész világot leíró fizikát meg ami azt a fizikát megteremtette ami az egész világot leíró fizikát megteremtette full véletlen az is legalább ekkora butaság... Itt már olyan vékony a határ hogy te sem tudod semmivel bizonyítani hogy véletlen sőt, jelenleg mivel "csak" ennyit tudunk ezért most sokkal valószínűbb hogy tudatos tervezés.
tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kedves Vezető ***** válasza:

A nagyhatalmak irányítják a világot, ahol pénz van.

Ilyesformán az egyház is tele van pénzzel, mindegyik hitrendszer.

Amúgy meg Te is irányítod az életed, ezek alatt.

ma 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem nem létezik isten
ma 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én hiszek abban, hogy létezik egy nagyhatalmú lény a világegyetemben. A tudomány semmi olyan elméletet nem mutatott fel eddig sem az élet keletkezésére, sem a halál utánra, ami elég értelmes lenne. Nem olyan rég az is tudományos tény volt, hogy a csecsemők nem éreznek fájdalmat, így nyugodtan meg lehet operálni őket..
ma 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!