Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten valóban létezik,...

Ha Isten valóban létezik, miért nem szünteti meg a keresztény fundamentalizmust?

Figyelt kérdés

A fundamentalisták csak lejáratják őt, én pl. egy fundamentalista gyülekezetből való kilépésem után hagytam fel a kereszténységgel.


Jehova tanúi, adventisták, hitgyüli, mormonok, illetve egyéb kisegyházak, akik lényegében azt sugározzák, hogy a vallás butaság. És természetesen azok is ide tartoznak, akik nem járnak egy fundamentalista felekezetbe sem, de osztják azoknak nézeteit, pl. evolúciótagadás, Harry Potter ellenesség stb.


Miért nem tesz Isten valamit ellenük, miért hagyja, hogy embere millióit tévesszék meg.


Vagy lehet, hogy nincs is Isten?


2021. jan. 29. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

Jézus bizonyos értelemben fundamentalista volt. Ő Isten Fia volt. Hitt a mennyben és a pokolban. Utalt a teremtésre, Ádámra és Évára is. Nem hitt a majomtól való származásban.

Pál apostol is bizonyos kérdésekben fundamentalista volt. Például bűnnek tartotta a homoszexualitást. De hitt a megtérésben, a nyelveken szólásban.

2021. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Huh, ez kicsit gyengus trollkérdés.

Amúgy ha valaki hibásan tanítja szerinted a Bibliát, akkor az a megoldás, hogy megtagadd Istent? Elég fura hozzáállás. Szerintem te sima ateista troll vagy


Az evolúciót nem nehéz tagadni, hisz őrületes nagy marhaság. Nem vagyok egyháztag. Harry Potter meg kit érdekel? Nagyon kötődsz a mesékhez (evolúció, Harry Potter...)

2021. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha te kilépsz egy keresztény gyülekezetből, mert megutáltad, az nem jelenti azt, hogy Isten is megutálta azt a gyülekezetet. Te utáltad meg Istent inkább! Isten nem követ téged! Ő igaz marad, és hűséges.
2021. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A bibliai isten még azért is halálra ítélt valakit, mert fát szedegetett szombaton. Ez alapján a fundamentalista gyülekezetek, akik családokat, es embereket tesznek tönkre, és téveszméket terjesztenek, szintén rabszolgálnának minimum arra, hogy isten, mint hazugokat és csalókat leleplezze. Ez a kérdés azonban nem igazán a bibliai istenről szól, mert abban már nem hiszek. Sőt, egyetlen vallás istenében sem hiszek, ez alapján ateista vagyok. A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy egy deizmushoz hasonló isten létezik-e, és ha igen, miért engedi ezt az egészet.


A bibliai isten nem létezik, de attól még valamilyen felsőbb intelligencia létezhet, ami beindítta az Ősrobbanást. Erre célzok.

2021. jan. 29. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:

"A bibliai isten nem létezik, de attól még valamilyen felsőbb intelligencia létezhet, ami beindítta az Ősrobbanást. Erre célzok."


Ezzel én is egyet tudok érteni kb, a "bibliai Isten" legalább három fejlett entitás, eltérő célokkal és tanításokkal.

2021. jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért, hogyan szüntesse meg?
2021. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!